مشکلات مالی قبل از ازدواج
افراد باید در مورد مسائل و مشکلات مالی شان قبل از ازدواج با طرف مقابلشان با صداقت کامل رفتار کنند و هر آنچه لازم است را به فرد موردنظر خود بگویند.

بررسی مسایل و مشکلات مالی قبل از ازدواج

یکی از مسائلی که زوجین بر سر آن در زندگی مشترک بحث و جدل زیادی دارند ، مسائل مالی است . قبل از ازدواج و در خواستگاری مطرح کردن مسائل مالی اغلب به عهده بزرگ تر هاست و صحبت درباره چنین مسائلی برای جوانان سخت است اما اگر از همان ابتدا درباره این مسائل خودتان با یکدیگر صحبت کنید و سنگهای خود را وا بکنید مطمئنا آینده مالی بهتر خواهید داشت و با برنامه ریزی اصولی پیش خواهید رفت .

ازدواج با بی پولی

اهمیت بیان مشکلات مالی قبل از ازدواج

درباره مشکلات مالی قبل از ازدواج چگونه رفتار کنیم؟

نهایت صداقت را به کار بگیرید

داشتن بدهی معمولا سبب خجالت کشیدن شما از اطرافیان می شود به همین خاطر نمی توانید درباره آن شفاف صحبت کنید اما پنهان کردن واقعیت و حرف نزدن درباره بدهی ها عواقب بدتر و احساس گناه در قبال فردی که به خواستگاریش رفته اید ، دارد بنابراین اگر بدهی دارید، صادقانه موضوع را در میان بگذارید.

هنگامی که به خواستگاری می روید و از مسایل مالی مانند آنچه «دارید» و آنچه «بدهکارید» با فرد مورد علاقه تان صحبت کنید تا او در جریان همه چیز قرار گیرد و از آینده تصویر روشن تری برای خود بسازد . شما نمی توانید تا آخر عمرتان بدهی خود را پنهان کنید و بالاخره مسائل آشکار می شود و فقط شرمساری برای شما می ماند.

همدلی ایجاد کنید

اگر با شریک زندگی آینده تان درباره مسائل مالی وبدهی صحبت کنید او احساسی خواهد شد و برای برطرف کردن مشکل احساس مشارکت می کند . پس برای گفتگو درباره پول، مسایل مالی و توانمندی ها یا ناتوانی های مادی تان کنار وقت بگذارید وفقط از شریک زندگیتان طلب همدلی کنید و هیچگاه مسئولیت بدهی ها یا ناتوانی های مالی تان را به دوش او نیندازید.

مشکلات قبل از ازدواج

آیا باید مشکلات مالی را قبل از ازدواج بگوییم؟

مشکلات مالی قبل از ازدواج و نحوه بیان آن در خواستگاری

سوالات مهم بپرسید

برای دانستن مسایل و رویکرد مالی یکدیگر سوالات زیر را از هم بپرسید:

درباره پول یا بدهی رویکرد والدین شما چه بوده است؟

آیا در گذشته اتفاقات خاصی افتاده که دیدگاه ات را درباره پول تغییر داده باشد؟

رویکردها و دیدگاه تو درباره پول چیست و برای بهبود آن چه می کنی؟

ترس و امید اصلی تو درباره آینده مالی مشترکمان چیست؟ 

هر دو طرف باید به این سوالات پاسخ صادقانه و شفافی دهند تا طرف مقابل بتواند تصویرکه در ذهن شماست ، دریابد . این تصویر سازی و مشخص شدن برنامه مالی آینده شما برای طرف مقابل سبب می شود او نیز در جهت اهداف مشترک با شما حرکت کند و هم سو گردد. همچنین زمان گفت و گو درباره پول یا بدهی، خطر مشاجره کاهش می یابد.

بدهی مالی

مشکلات مالی قبل از ازدواج چه تاثیری بر زندگی افراد دارد؟

نگفتن مشکلات مالی قبل از ازدواج

توافق کنید

اگر دید گاه هایتان درباره پول و مسائل مالی متفاوت بود با بحث منطقی در نهایت به نتیجه ای برسید که هر دو طرف را راضی کندو اگر هم نظر بودید که چه بهتر.

برنامه ریزی کنید

کلید هر نوع پیشرفت برنامه ریزی است بنابراین لازم است که برای تامین مالی زندگی آینده، تامین هزینه های ازدواج و پر کردن بدهی ها برنامه ریزی کنید. همه هزینه های عروسی و زندگی آینده تان را حساب کنید و نسبت به پرداخت آنها با توجه به درآمد و توانایی مالی خانواده اقدام نمایید.

با فهمیدن حداقل و حداکثر بازپرداخت ماهانه، امکان قرض یا وام گرفتن، میزان ثابت و بی تغییر درآمدتان و مدت زمان بازگرداندن بدهی هایتان دقت برنامه ریزی شما افزایش می یابد.

هنگام برنامه ریزی هدف های مشترک خودتان مانند خرید خودرو یا خانه را از یاد نبرید . اگر بدهی داشته باشید تامین این نیازها دشوار خواهد شد و به برنامه ریزی دقیق و دقت عمل زیادی نیاز دارد.

برنامه ریزی مالی

مشکلات حاصل از بدهی های مالی قبل از ازدواج

مشکلات مالی قبل از ازدواج و پیامدهای آن

الگوی پس انداز داشته باشید

پس اندازهر چند ناچیزداشته باشید و 20 تا 30 درصد از درآمد ثابت خانواده را پس انداز کنید و بعد از حذف خرج های ثابت از در آمد مقداری پول برای روز مبادا کنار بگذارید. 

 

تاثیر بیان مشکلات مالی قبل از ازدواج در زندگی زوجین

4.116
این مطلب مفید بود ؟133
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی