عطر زدن
عطر زدن در تابستان و قرار گرفتن مقابل نور خورشید باعث آسیب به پوست و بروز مشکلات پوستی میشود.

پرهیز از عطر زدن قبل از قرار گرفتن در معرض نور خورشید

در بیشتر مواقع برای رهایی از بوی عرق و خوشبو کردن بدن به اسپری ها و عطرها روی می آوریم. در فصل تابستان نباید به این عطر و اسپری ها اعتماد کرد. زیرا باعث می شود که مشکلات پوستی در شما ظاهر شود.

اگر مقدار فراوانی از مایع داخل شیشه عطرتان را در فصل تابستان، به خود می زنید و سپس از خانه خارج می شوید، در این کار تجدید نظر کنید چرا که ترکیب عطرها یا خمیرهای پس از اصلاح و قرار گرفتن در معرض نور خورشید، خبر خوشایندی را برای سلامتی تان به همراه نخواهند داشت.


عطر زدن

عطر زدن و مشکلات پوستی با قرار گرفتن مقابل نور خورشید


عوارض پوستی با استفاده بیش از اندازه از عطر
یکی از متخصصان پوست به نام «چانلا رُزا» در این باره می گوید:“زمانی که پیش از خروج از منزل عطر یا خمیر اصلاح را به سینه و گردن خود می زنید، برخورد مستقیم نور آفتاب با این مناطق، عارضه پوستی به نام Poikiloderma of Civatte را به وجود می آورد.” وی در مصاحبه خود با «دِ سان» ادامه می دهد:“این کار سبب شکل گیری لک ها و افزایش رنگدانه های کوچک و بزرگی بر روی عروق خواهند شد.”


احتمالا در مورد این عارضه تا کنون چیزی نشنیده بودید و بهتر است بدانید که نه تنها استفاده از عطر می تواند به چنین لکه هایی بیانجامد بلکه قرار گرفتن در معرض آفتاب نیز، سبب چنین عارضه ای خواهد شد. وی استفاده از سشوهار و یا رفتن به سونا را نیز از سایر دلایل ابتلا به این مشکل پوستی می داند.


« رُزا» بر این باور است که حرارت مستقیم سشوار و یا بخار موجود در سونا نیز می توانند تهدیدی برای شریان های پوست باشند. به نظر می رسد که زندگی مدرن علیرغم تمام امکاناتی که برای بشر فراهم آورده، آسیب هایی را نیز برای او به همراه داشته است.


چانلا ادامه می دهد:“صفحه تلویزیون، لپ تاپ و موبایل نیز با متساطع کردن نورهای آبی رنگی که به HEV شناخته می شوند، نیز برای پوست خطرناک هستند. حتی اگر این از این آسیب ها، چشم پوشی کنیم، مخاطرات نور آفتاب برای پوست قابل انکار نیست.
متخصصان پوست بهترین راهکار برای در امان ماندن از این آسیب ها را استفاده از کرم های ضدآفتاب با «اِس پی اِف» 30 می دانند.

مشکلات پوستی با عطر زدن در تابستان

45
این مطلب مفید بود ؟41
برگرفته از بی باک -/ح
وبگردی