مصرف قهوه عجیب
یک شرکت قهوه ها را قبل از مصرف به فضا ارسال می کند، در ادامه از جزئیات کامل این موضوع مطلع خواهید شد.

شرکتی می خواهد قهوه را به فضا ارسال کند و آن را با حرارت ایجاد شده توسط اتمسفر بو داده اش کند!

یک استارت آپ در دبی یک کپسول فضایی پر از دانه های قهوه را به فضا فرستاد تا با استفاده از حرارت ایجاد شده توسط اتمسفر آن ها بو داده شوند. "آندرس کاوالینی" و "حاتم الخفاجی"، دو موسس روستر فضایی، بر این باورند که عدم وجود جاذبه می تواند راز برشته شدن خوب قهوه ها باشد. در زمین، دانه ها از هم جدا می شود و به شکل غیر یکنواختی برشته می شود و برخی از آن ها با سطوح گرم دستگاه روستر معمولی برخورد می کنند، اما در شرایط جاذبه صفر، دانه ها به طور مساوی در یک کوره داغ شناور خواهد شد و حرارت به طور مساوی توزیع می شود و منجر به سرخ شدن می شود. این فقط یک تئوری است، اما آن ها آماده اند تا با فرستادن یک کپسول پر از 300 کیلوگرم دانه قهوه، در ارتفاع 200 کیلومتری به آزمایش بگذارند.

ارسال قهوه به فضا

این دو کارآفرین در حالی که در حال مطالعه علوم فضایی در دانشگاه بین المللی فضانوردی (ISU) در استراسبورگ بودند، با یکدیگر ملاقات می کنند و به ایده های قابل توجهی دست یافتند. به هر طریقی، قهوه، یک رشته از زندگی روزمره است، و به نظر می رسید بهترین راه برای انجام این کار است و آن ها یک برنامه جالب برای کباب کردن قهوه یافتند، که شامل فرستادن دانه های قهوه به فضا برای رسیدن به بهترین شکل برشته شدن می شود.

"کاوالنی و الخفاجیگ جزئیات مفهوم برشته شدن و فضا را که در این بخش سرگرمی نمناک خواندید را در موضوع اخیر اتاق دفتر فضا ارائه کردند.

مصرف قهوه عجیب

قهوه هایی که به فضا می روند 

به بیان ساده تر ، آن ها می خواهند یک کپسول ویژه بسازند، به نام کپسول برشته کننده فضایی، آن را به یک راکت وصل کنند، به ارتفاع 200 کیلومتری بفرستند و سپس گرما تولید شده آنها را برشته می کندو مجدد به اتمسفر زمین برای کباب شدن دانه ها در محیط جاذبه صفر فراهم می شود. آن ها قبلاً این فن آوری را ثبت کرده اند و بنا بر گزارش ها در حال مذاکره با شرکت های موشکی خصوصی مانند آزمایشگاه راکت و ریشه های آبی برای پرتاب کپسول خود در سال آینده هستند. این قهوه برشته شده جذاب به نظر می رسد، من به شما خواهم گفت، اما اگر قصد دارید یکی از اولین افرادی باشید که این طعم را امتحان کنید، باید برای آن پول پس انداز کنید.

"حاتم الخفاجی" در مصاحبه ای گفت که یک فنجان قهوه چند صد دلار هزینه خواهد داشت.

یکی از بنیانگذاران شاتل فضایی گفت:" ما می دانیم که برای فردی به طور متوسط، حدود 200 دلار (Dh، 470) برای هر فنجان هزینه دارد، اما افراد زیادی وجود دارند که این مبلغ را پرداخت می کنند ، با این حال، قیمت اولیه آن حدود 200 دلار خواهد بود اما پس از آن ما آن را کاهش می دهیم، هدف ما این است که هزینه را تا بین 40 دلار (Dh147) و 50 دلار (Dh184) کاهش دهیم."

"کاوالینی و الخفاجی" می خواهند تا سال آینده یک کافه ایستگاه فضایی را افتتاح کنند، جایی که مردم قادر به لذت بردن از قهوه فضایی هستند.

 

این قهوه ها را قبل از مصرف به فضا میفرستند

3.812
این مطلب مفید بود ؟93
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ح.ب /ن
وبگردی