فایل های PDF
اگر رنگ سفید پس زمینه فایل های PDF، در هنگام مطالعه شبانه باعث آزار شما شده اند، می توانید پس زمینه سفید را خیلی ساده به سیاه تبدیل کنید.

آموزش تغییر رنگ صفحه فایل های PDF

در دنیای پرمشغله امروزی، شاید وقت کافی برای مطالعه در طول روز نداشته باشیم. با این وجود شب ها بهترین زمان برای مطالعه می تواند باشد که شما را سرگرم کند. اما با وجود روشن بودن قابلیت Dark mode در گوشی، فایل های PDF با پس زمینه سفید برای ما باز خواهد شد و به همین دلیل حتی با وجود کم بودن نور صفحه نمایش، چشم های ما آسیب خواهند دید و به همین دلیل شاید بصورت کامل از مطالعه شبانه منصرف شویم. این در حالی است که شما خیلی ساده می توانید مشکل مطالعه در شب را برطرف کنید که در این گزارش به آن خواهیم پرداخت. همراه ما باشید.

چگونه صفحه نمایش PDF را سیاه رنگ کنیم؟

پیشنهادی که ما برای مطالعه راحت فایل های PDF در شب داریم، این است که پس زمینه فایل PDF را از سفید، به سیاه تغییر دهید. از این رو اگر میخواهید فایل PDF را تغییر رنگ دهید، باید طبق مراحل ذیل پیش بروید؛

توجه : در این آموزش از نرم افزار Adobe Reader استفاده شده است.

1. ابتدا فایل PDF مورد نظرتان را باز کنید و اجازه دهید تا کامل لود شود. سپس از قسمت Edit، گزینه Preferences را انتخاب کنید.

فایل pdf

2. اینک پنجره ای جدید برای شما باز خواهد شد. از این رو باید ابتدا گزینه Accessibility را از منو سمت چپ انتخاب کنید که در تصویر ذیل مشخص شده است؛

تنظیمات فایل pdf

3. در این مرحله باید ابتدا تیک گزینه Replace Document Colors را فعال کنید. سپس گزینه Use High-Contrast colors را از موارد زیر مجموعه آن انتخاب کنید. در سمت راست این گزینه، گزینه دیگری به نام High-contrast color combination وجود دارد که باید گزینه نواری را انتخاب کنید و از میان گزینه های آن، گزینه White text on black را انتخاب نمایید. 

نرم افزار Adobe Reader

4. سپس برای اعمال تغییرات انجام شده، گزینه OK را از قسمت پایین انتخاب کنید.

اعمال تغییرات

5. همانگونه که مشاهده می کنید، پس زمینه فایل PDF شما از سفید، تبدیل به سیاه شده است.

پس زمینه سیاه PDF

از این رو شما موفق به اعمال تغییرات دلخواه شدید و اگر تصمیم به مطالعه در شب دارید، می توانید از این قابلیت استفاده کنید.

چگونه فایل PDF را برای مطالعه شبانه، سیاه و سفید کنیم؟

4.218
این مطلب مفید بود ؟153
منبع : بخش تکنولوژی نمناک/ف.ن
وبگردی