خوردن موز
خوردن موز فواید و خواص بسیاری را به همراه دارد، همچنین مصرف موز برای سلامتی بسیار مفید است و یک میوه مقوی برای ورزشکاران محسوب می شود.

اگر هر روز 2 عدد موز بخورید چه اتفاقات خوبی در بدن شما می افتد؟

بررسی های متعدد در مورد خواص موز نشان می دهد خوردن دو عدد موز انرژی لازم را برای یک تمرین 90 دقیقه ای تأمین می کند از این رو جای تعجب نیست، اگر از موز به عنوان یک میوه مقوی برای ورزشکاران جهان نام برده شود. غذای سالم همیشه خوش مزه نیست اما موز اینطور نیست و مزه خوبی هم دارد. به همین دلیل است که مزایای بسیاری برای سلامتی نیز به ارمغان می آورد. ما نشان دادیم که چرا خوردن تنها دو موز روزانه می تواند سلامتی را به طور جدی بهبود بخشد.

چگونه خوردن دو عدد موز در روز می تواند سلامت بدن را تضمین کند ؟ با 7 فایده

1. برگرداندن فشار خون به حالت عادی

موز به خاطر این واقعیت که حاوی حدود 420 میلی گرم پتاسیم هستند، فشار خون بالا را کاهش می دهد.

2. کاهش وزن اضافی با خوردن موز

موزها نیز غنی از فیبر هستند که باعث می شود مدت زمان طولانی چیزی نخورید.
هم چنین موز حاوی نوعی نشاسته است که اشتها را کاهش می دهد و باعث می شود که وزن کم کنید. این کار میزان قند خون را کاهش می دهد و حساسیت بدن را به انسولین افزایش می دهد. اگر سلول های بدنتان به انسولین حساس نیستند، نمی توانند گلوکز را جذب کنند، و پانکراس شروع به تولید آن در مقادیر بزرگ تر می کند. این که آیا چربی جمع شده، به انسولین موجود بستگی دارد یا نه.
 فواید موز و خاصیت موز

خوردن موز برای کاهش وزن اضافی 

3. کاهش خطر کم خونی با خوردن موز 

کم خونی باعث رنگ پریدگی، خستگی و تنگی نفس می شود. این نتیجه کاهش گلبول های قرمز خون و سطح پایین هموگلوبین موجود در خون است.موز حاوی مقدار زیادی آهن است که تولید گلبول های قرمز خون را تحریک می کند. هم چنین موز حاوی ویتامین ب6 است که سطح گلوکز خون را تنظیم می کند و به افراد مبتلا به کم خونی کمک می کند.

4. خوردن موز برای بهبود هضم

موز به راحتی هضم می شود و به روده - معده آسیب نمی رساند. نشاسته موجود در موز، هضم نشده و به روده بزرگ منتهی می شود که به عنوان یک محیط تغذیه موثر برای باکتری های مفید عمل می کند.
موز می تواند زمانی خورده شود که یک فرد سوزش معده داشته باشد و مواد معدنی از دست رفته را زمانی که یک فرد اسهال دارد احیا می کنند.

5. خوردن موز برای کاهش سطح استرس

موز روحیه را بهبود می بخشد. آن ها حاوی تریپتوفان هستند که بدن برای دریافت سروتونین ("هورمون شادی")به آن نیاز دارد . به طور متوسط هر موز حاوی حدود 27 میلی گرم منیزیم است. این مواد معدنی مسئول ایجاد وضعیت خوب و خواب سالم است.
 خواص و انرژی موز

کاهش استرس با مصرف موز 

6. جبران کمبود ویتامین با خوردن موز

موز نیز غنی از ویتامین ب6 است. به طور متوسط، موز حدود 20 % از نیاز روزانه ویتامین ب را شامل می شود. این کار به بدن کمک می کند تا انسولین، هموگلوبین و آمینو اسیدها را تولید کند که برای ایجاد سلول های سالم مورد نیاز هستند. اگرچه ما معمولا فکر می کنیم که پرتقال و توت فرنگی بزرگ ترین مقدار ویتامین ث هستند، اما در بخش سلامت نمناک هم گفتیم که در واقع آن ها 15 درصد از نیاز روزانه ما از این ماده مهم را شامل می شوند.
ویتامین ث آنتی اکسیدانی مهم است که رادیکال های آزاد مضر را خنثی می کند (مولکول های فعال با الکترون های غیر کافی که می توانند سلول های بدن را از بین ببرند). هم چنین به سالم نگه داشتن رگ های خونی کمک می کند و باعث تولید کلاژن می شود.

7. افزایش سطح انرژی با خوردن موز

پتاسیم موجود در موز، ماهیچه های را از گرفتگی عضلات محافظت می کند در حالی که کربوهیدرات ها انرژی کافی برای تحمل ورزش سنگین به افراد می دهند.
تمام خواص و فواید موز

7 فایده خوردن موز 

 

معجزات خوردن دو عدد موز در روز برای بدن و درمان بیماری ها

4.754
این مطلب مفید بود ؟513
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ح.ب /ن
برچسب : میوه موز
وبگردی