معماری جالب
معماری جالب خانه ای با الهام از آفتابگردان توسط گروه معماری Cadaval & Solà-Morales به اتمام رسید و تصاویر نمای داخلی و خارج آن نشانگر طراحی هندسی این ساختمان است.

 معماری جالب و ساخت خانه ای در عین زیبایی ، عجیب و غریب در کنار ساحل مدیترانه نگاه ها را خیره به خود کرده است. این خانه ی افتابگردانی توسط  گروه معماری Cadaval & Solà-Morales به اتمام رسیده است.نقشه این ساختمان نه تنها روشی برای مقابله با بادهای قوی این شبه جزیره است، بلکه همچنین شیوه ای را برای دریافت بیشتر تابش مستقیم نور خورشید ارائه می دهد.

خانه ی آفتابگردانی

 

این ساختمان که از یک طرف در کنار تخته سنگ ها قرار گرفته، شامل 10 مکعب است که هریک منظره ای متفاوت از ساحل اسپانیا در اختیار بازدیدکننده قرار می دهد. طراحی هندسی این ساختمان خارق العاده و چالش برانگیز است.

خانه ای جالب

 

معماران در شکل ظاهری این ساختمان از شیشه استفاده کرده و هر قسمت را به صورت مکعب با زاویه خاص به سمت دریا و خورشید طراحی کرده اند. این ساختمان همچون گل آفتابگردان نور خورشید را از هر طرف دریافت و از آن برای گرما و انرژی استفاده می کند.

دکوراسیون داخلی

هر طبقه این ساختمان از پنج مکعب تشکیل شده و در طبقه آخر، سقف ها از شیشه های محکم در برابر بادهای قوی ساخته شده اند. رنگ این ساختمان سفید است.

دکوراسیون داخلی

خانه آفتابگردانی

 

دسترسی به طبقه بالا که شامل دو اتاق نشیمن، دو اتاق خواب، دو سرویس بهداشتی و اتاق مهمان بوده؛ از طریق پله ها میسر است. همچنین ساکنین می توانند از طریق ایوان بیرونی از فضای بیرون و استخر استفاده کنند.

 خانه آفتابگردانی

معماری جالب خانه آفتابگردانی + تصاویر

3.828
این مطلب مفید بود ؟217
منبع : نمناک /ن
وبگردی