مغز زنان و مردان
مغز زنان و مردان همانند بسیاری از اعضای بدن شان متفاوت است ، تفاوت در عشق و احساس و ... که بسیار جالب است.

5 تفاوت بین مغز زنان و مردان

در تحقیقاتی که اخیرا انجام شد ، محققان یافتند که تفاوت هایی بین آقایان و خانم ها وجود دارند که اغلب به دلیل ژنتیک و خواص بیولوژیکی ذاتی اتفاق می افتند . عصب شناسی(neurobiology ) یکی از علومی است که ساختار مغز و تاثیر برخی فرایندها را بر روی رفتار ما مطالعه می کند و دستاورد های تکنولوژی پزشکی در این زمینه به پزشکان اجازه داد که بتوانند دقیق تر به این سوال دست یابند که آیا مغز آقایان و خانم ها متفاوت است؟ برای آگاهی بیشتر در مورد حقایق تفاوت میان مغز زنان و مردان ادامه این بخش از سرگرمی نمناک را حتما بخوانید.

مهم ترین و جالب ترین فرق بین مغز زنان و مردان

در پاسخ به این سوال می توان از عبارات ذیل استفاده کرد که عبارتند از : 

1-سایز و اندازه مغز زنان و مردان متفاوت است 

در قرن نوزدهم، فیزیولوژیست ها دریافتند که سایز مغز آقایان با سایز مغز خانم ها متفاوت است و در تحقیقات مدرن اثبات شد که مغز مردان به طور متوسط 10٪ ​بیش از زنان است و با این وجود هیچ کدام از آزمون های IQ نمی توانند این مورد را رد و تناقص را بیان نمایند .
 
مغز زنان و مردان

تفاوت میان مغز زنان و مردان در سایز و اندازه  

2- فعالیت نیمکره مغز زنان و مردان متفاوت است

آیا تا به حال شنیده اید که نیم کره چپ در آقایان و نیم کره راست در خانم ها از فعالیت بیشتری برخوردار است؟! جالب است که بدانید آنها یک داستان بیش نیستند و دانشمندان هنوز به حقیقت این امر پی نبرده اند وپس این موضوع بیشتر از یک نظریه علمی نمی باشد .
 
مغز زنان و مردان

فعالیت های  متفاوت نیم کره ها

3- تفاوت در ساختار مغز زنان و مردان

بخش های مختلف مغز نسبت به اندازه مغز می توانند متفاوت باشند . برای مثال آمیگدال و هیپوتالاموس در آقایان نسبت به خانم ها بیشتر می باشد و این تنها به دلیل سایز مغز آنها می باشد . همچنین جالب است که بدانید خانم ها بیشتر از آقایان احساساتی هستند ولی آمیگدال که مسئول احساست شخصی در افراد است و در آقایان بیشتر از خانم ها می باشد و این نشان دهنده این است که آقایان از لحاظ علمی از خانم ها با احساس تر هستند و می توان حدس زد که آنها نسبت به خانم ها کمتر بروز می دهند .
مغز زنان و مردان

ساختار مغز زنان و مردان چه فرقی با هم دارند؟ 

4- فرق تاثیر هورمون ها در مغز زنان و مردان

دانشمندان هنوز به میزان تاثیر هورمون های جنسی آقایان و خانم ها بر روی مغز آگاهی کامل ندارند و محققان در حال انجام آزمایش های مختلف و متعددی برای اثبات تاثیر هورمون ها بر روی مغز هستند .

 
مغز زنان و مردان

فرق هورمون ها در آقایان و خانم ها 

5- تفاوت و حقیقت جالب در مورد بیماری های روانی در مغز زنان و مردان

شیوع برخی بیماری های روانی در آقایان و خانم ها متفاوت است . برای مثال اوتیسم ، اختلال نقص توجه ، اختلال بیش فعالی و سندرم تورورت در مردان نسبت به خانم ها بیشتر است همچنین در میان خانم ها افسردگی ، اضطراب و کم بودن اشتها شایع تر از آقایان است . متاسفانه هنوز دانشمندان علت آنرا کشف نمایند و یکی از اصلی ترن وظایف عصب شناسی(neurobiology ) کشف این چنین از علت ها و دلایل و راه های پیشگیری آنها می باشد .

مغز زنان و مردان

 حقیقت جالب در مورد عملکرد بیماری های روانی در خانم ها و آقایان

تفاوت های مهم و باورنکردنی مغز زنان و مردان

460
این مطلب مفید بود ؟4812
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ ف.ن
وبگردی