مقررات سفر به عراق

عراق مقررات سفر به این کشور را اعلام کرد

تاریخ انتشار : 15 فروردین 1401کد مطلب : 55595زمان مطالعه : 2 دقیقه
عراق، مسافران ورودی به این کشور را به ارائه کارت واکسیناسیون و یا گواهی منفی آزمایش PCR ملزم کرد.

ایسنا:در تازه‌ترین مقرراتی که از سوی کشور عراق به شرکت‌های گردشگری و هواپیمایی اعلام شده است، تمام مسافران بالای 12 سال می‌توانند با ارائه گواهی معتبر واکسیناسیون کرونا که از آخرین نوبت تزریق آن 14 روز گذشته باشد، یا با ارائه جواب منفی آزمایش PCR در محدوده 72 ساعت تا پرواز ورودی، به کشور عراق سفر کنند.

این آزمایش باید در یکی از مراکز مورد تایید وزارت بهداشت ایران انجام شود. همچنین جواب تست PCR یا کارت واکسیناسیون باید به زبان انگلیسی باشد.

در مقررات جدید سفر به عراق، واکسن‌های مورد تایید برای سفر به این کشور، فایزر/ مدرنا/ آسترازنکا/ جانسون/ سینوفارم/ سینوواک اعلام شده است.

پیش‌ترمسؤولان سازمان حج و زیارت که مسؤولیت اعزام زائران ایرانی به عراق را دارند، در شهریورماه 1400 گفته بودند:بر اساس توافقی که با طرف عراقی شده است همه واکسن‌ها از جمله واکسن «برکت» برای ورود به عراق مورد قبول است، اما باید کارت واکسیناسیون برای زائر صادر شده باشد که طی هماهنگی‌هایی که با وزارت بهداشت و هلال احمر صورت گرفته، کارت واکسیناسیون برای این افراد طراحی و چاپ شد.

علیرضا رشیدیان ـ رییس پیشین سازمان حج و زیارت گفته بود:کارت واکسن کرونا با مُهر و امضای هیات پزشکی و هلال احمر به عنوان یک کارت معتبر برای طرف عراقی ارسال و معرفی شده است و تمام زائران که سامانه وزارت بهداشت تزریق دو دز واکسن آن‌ها را تایید کرده است، کارت واکسن را دریافت می‌کنند و این کارت برای طرف عراقی معتبر است.

مقررات اعلام‌شده از سوی عراق، فعلا محدود به سفرهای هوایی است. طبق آخرین اعلام سازمان حج و زیارت، مرزهای زمینی بین ایران و عراق همچنان به روی زائران بسته است. ایران و عراق از آبان‌ماه 1400 ویزا را برای اتباع دو کشور فقط در "سفرهای هوایی" لغو کردند.

طبق آخرین مقررات سفر به ایران، اتباع عراقی نیز به ارائه گواهی معتبر واکسیناسیون و یا تست منفی PCR ملزم هستند.

انتهای پیام/م

عراق مقررات سفر به این کشور را اعلام کرد

52
این مطلب مفید بود ؟20
وبگردی