منظم شدن
برای موفقیت و پیشرفت در زندگی داشتن نظم و انضباط بسیار مهم و ضروری می باشد، چند راهکار ساده برای منظم شدن در کار و زندگی وجود دارد.

راه هایی برای منظم شدن و منظم بودن در کار و زندگی

داشتن نظم و انظباط تاثیرات مثبت عدیده ای در کار و زندگی هر فرد دارد، وقتی صحبت از نظم می کنیم منظورمان فقط مرتب بودن اتاق کارتان یا خانه نیست بلکه بخشی از این نظم در ذهن شما قرار دارد همان مسئله ای که هدف اصلی ما در این بخش از نمناک است زیرا بسیاری از بی نظمی ها نه در وسایل که در ذهن ما جا دارند. با روش های پیشنهادی که در ادامه این بخش از نمناک می خوانید می توانید از بی نظمی رها شوید.

تبدیل کردن منظم بودن به وظایف شخصی

برای اینکه همیشه منظم باشید باید منظم بودن را به وظایف شخصی خود تبدیل کنید و برنامه ریزی صحیحی برای مرتب نمودن کنید و نسبت به اجرای برنامه ریزی خود متعهد باشید.

انجام کارهای سخت در ابتدای روز

برای منظم تر شدن در اوایل روز و صبح که انرژی بیشتری دارید، کارهای سخت و کارهایی که دوست ندارید، را انجام دهید. انجام کارهای سخت در اوایل روز نه تنها موجب انجام سازگارانه تر آن ها می شود بلکه موجب می شود بقیه روز را با خیال راحت سپری کنید.

 برای منظم شدن

ایجاد عادات منظم

با تکرار مداوم، انجام منظم کارها را به خورد ناخودآگاه تان بدهید. تکرار مداوم انجام منظم کارها اولش آسان است، بعد کمی سخت می شود، بعد از مدتی دیگر عادت می شود و اصلاً به صورت ناخودآگاه این کار را می کنید.

ایجاد عادت های جدید

برای اینکه منظم تر شوید، عادت های قبلی و بی نظمی خود را کنار گذاشته و در خود عادت های جدید ایجاد نمایید. مثلا اگر دیر بیدار شدن شما از خواب سبب می شود نتوانید کارها را با نظم انجام دهید، عادت جدید در خود ایجاد نمایید و سحر خیز شوید تا بتوانید منظم باشید.

زود بیدار شدن  

ایجاد تعهد شخصی

داشتن تعهد شخصی بر استوار ماندن بر روی اهدافمان به ما کمک می کند. ایجاد نظم هم یک هدف بلندمدت است که اگر پایبندی به آن وجود نداشته باشد، نمی تواند پایدار و همیشگی باشد. اگر بخواهید که هر روز صبح راس ساعت 6 ورزش کنید، وقتی بیدار می شوید باید بر تصمیم خودبهانه ای برای انجام ندادن تصمیم خود نخواهید داشت.

استراحت برای منظم شدن

یکی از کلیدهای ثبات و نظم حفظ سطح بالای انرژی است، منظم بودن در هنگام خستگی خیلی سخت است. اگر فکر می کنید خسته هستید و نمی توانید کارهایتان را منظم انجام دهید استراحت کوتاهی داشته باشید و سپس شروع به کار نمایید.

 استراحت

استفاده از ابزارها برای نظم بخشیدن

برای اینکه یادتان نرود کارهای خاصی را در زمان خاصی انجام دهید، از برخی ابزارها استفاده کنید مثلا روی گوشیتان یادآورهایی را نصب کنید و حتی می توانید نسبت به مکان آنها را حساس کنید تا کارهای مربوط به آن را با ورود به یک مکان خاص، به شما یادآوری کند.

تغذیه صحیح برای حفظ انرژی در طول روز

روز خود را با صبحانه ای سرشار از پروتئین بالا و کالری کم شروع کنید و برای ناهار از خوردن غذاهایی که موجب خستگی و خواب آلودگی می شوند خودداری کنید؛ با این کار انرژی خود را در طول روز حفظ میکنید.

 تغذیه صحیح

انجام دادن کارهای کوچک برای افزایش نظم

یکی از بهترین راه ها برای افزایش نظم، انجام کارهای کوچکی مانند مرتب کردن تخت خواب، شستن ماشین، بیرون گذاشتن زباله ها است. انجام اینگونه کارهای سطحی موجب انجام منظم تر کارهای بزرگ تر خواهد شد.

انجام کارها روی روال

برای انجام کارهایی که علاقه ندارید یک روال و زمان مشخص را تعیین کرده و در همان زمان به آن بپردازید.

 داشتن نظم در زندگی

استفاده از نوشیدنی های انرژیِ زای طبیعی

مصرف قهوه انرژی را افزایش می دهد و به دلیل آنکه شما را زا خستگی و بی حالی دور می کند موجب نظم و ثبات خواهد شد. اگر قهوه دوست ندارید می توانید از خوراکی های انرژی زای طبیعی استفاده کنید، برای شناخت این انرژی زاهای بی ضرر کافیست روی مطلب "18 خوردنی خوشمزه انرژی زا" کلیک کنید.

پاداش دادن به خود برای منظم شدن

وقتی کارها را روی روال و منم انجام می دهید برای خودد جایزه تعیین کنید و یک دوره زمانی مشخصی را مقرر کنید؛ مثلا وقتی یک پروژه بزرگ را به اتمام می رسانید خودتان را به رستوران مورد علاقه تان دعوت کنید.

چند تغییر ساده تا منظم شدن در کار و زندگی

3.980
این مطلب مفید بود ؟6317
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ن
برچسب : منظم شدن
وبگردی