مهدی دارابی
مهدی دارابی از اعضای گروه هوروش بند می باشد . بیوگرافی “مهدی دارابی” را می توانید در بخش بیوگرافی بازیگران سایت نمناک مشاهده نمایید.

بیوگرافی و عکس های مهدی دارابی


 • نام : مهدی
 • نام خانوادگی :  دارابی
 • متولد:17 مرداد 1372
 • مکان تولد:تهران
 • فعالیت :خوانندگی

مهدی دارابی در 17 مردادماه 1372 در تهران به دنیا آمد و اصالتا اهل کوهدشت لرستان می باشد .


Hoorosh Band

بیوگرافی خواننده گروه هوروش بند


ازدواج و همسرش

مهدی دارابی ازدواج نکرده است و مجرد میباشد او در برنامه دورهمی اعلام کرد که تصمیم دارد به زودی ازدواج کند ولی خبری درباره ازدواجش در هیچ خبرگزاری معتبری منتشر نشده است.

تشکیل هوروش بند

بند هوروش با همکاری مسعود جهانی ، و مهدی دارابی و آرش عدل پرور و مسیح در سال 1395 شکل گرفت و با تک آهنگ به یاد تو می افتم شروع به فعالیت کرد که از جمله موفق ترین آن ها می شود به آخر منو به باد، به کی پز می دی، ماه دلم، خنک شد دلت و فاصله نه اشاره کرد هوروش بند برای اولین بار در تاریخ 2 شهریور 1396 در جزیره کیش به روی صحنه رفت.

اوج گرفتن هوروش بند

هوروش بند یکی از گروه هایی بود که در تابستان پر خبر 96به استیج راه پیدا کرد و شهریورماه چهار اجرا در تهران داشت اما این گروه داستان متفاوتی نسبت به سایر خواننده ها دارد.«مسعود جهانی» یکی از تنظیم کننده های جوان موسیقی استکه طی چند سال اخیر با خوانندگان مختلفی همکاری موفقی انجام داده است.آنها در ادامه قطعات «مجنون» و «آخر منو به باد داد» را به مخاطبانشان ارائه کردنداما اتفاق ویژه برای هوروش در قطعه «به کی پُز میدی؟» رخ داد.آهنگی توانست دایره شنوندگان این گروه نوپا را گسترده تر کندو مسیر را برای برگزاری کنسرتشان هموارتر کرد.«ماه دلم»، «عاشقم»، «خنک شد دلت» و «فاصله نه»سایر کارهای آنها تا شهریور 96 بود. نکته دیگر درباره هوروش این است که این گروه علاوه بر تولید محتوا برای خودش تأمین کننده کلام و موسیقی چهره های مختلف بازار هم هستو به عبارت دیگر این گروه شامل چند تولیدکننده است که در کنار هم جمع شده اند.


مهدی دارابی

زندگینامه و عکس های مهدی دارابی


هوروش بند به چه معناست

این کلمه هوروش نیست بلکه هوروَش به معنای فروزان مثل خورشید است. من موقع خواندن این کلمه اشتباه کردم و فکر کردم که هوروش است!(خنده) درواقع اشتباه لفظی من باعث شد نام گروهمان هوروش باشد! مجید فرهبد هم لوگوی گروه را طراحی کرد که البته چندبار روی آن کار کردیم تا به نتیجه رسیدیم.

ممنوع الکاری

در سال 94 به دنیال انتشار اولین آلبوم خود دچار مشکل شد با پیگیری ها مشخص شد استفاده از اهنگ های او توسط رادیو جوان موجب شد وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی مهدی دارابی را ممنوع الکار کند که مدتی بعد این مشکل برطرف شد

معروف ترین آهنگ ها

از آهنگ های معروفی که توسط او خوانده شده و خیلی خوب شنیده شد 3 قطعه به نام های “ازت خاطره دارم” و “به من سر بزن” و تو حالت ناخوشه” میباشد با استقبال خیلی زیاد مواجه شد.

تیتراژ پایانی برنامه ی فرمول 1 با اجرای مهدی دارابی

فرمول یک برنامه ای است که از شبکه ی یک با اجرای علی ضیا پخش می شود. این برنامه از شنبه تا چهارشنبه از ساعت 6:30 تا 8:10 صبح پخش می شود. تیتراژ پایانی «فرمول 1» با اجرای هوروش بند روی آنتن می رود. برای تیتراژ این برنامه تلویزیونی از ترانه و ملودی آرش عدل پرور بهره برده و همانند همیشه تنظیم آن بر عهده مسعود جهانی است. مهدی دارابی خواننده هوروش نیز این قطعه را اجرا کرده است.


محسن مسلمان و کمال کامیابی نیا در کنسرت

محسن مسلمان و کمال کامیابی نیا در کنسرت مهدی دارابی


فعالیت های دیگر

دارابی همچنین در قامت ترانه سرا و آهنگساز با خواننده هایی نظیر محمد علیزاده ، شهاب رمضان، آرش و مسیح و … همکاری داشته است.

سبک فعالیت

مهدی دارابی موسیقی سنتی روحوضی را با موسیقی سنتی امروز تلفیق کرده و موسیقی R&B و هیپ هاپ را هم به آن اضافه کرده است.

گفتگویی جذاب با مهدی دارابی خواننده هوروش بند در دورهمی

مهدی دارابی خواننده جوان در ابتدای گفتگو از چگونگی خواننده شدنش گفت و ادامه داد :من متولد سال 72 هستم و 24 سال دارم. از دوران کودکی به موسیقی سنتی علاقه زیادی داشتم و با این موسیقی بزرگ شدم اما هرچه بزرگتر شدم علاقه ام به موسیقی پاپ بیشتر شد و حدود یکسال است که سبک تلفیقی را در موسیقی آغاز کرده ایم و خداروشکر جواب داده است .

مهران مدیری در این بخش از گفتگو درباره انتخاب نام گروه هوروش بند گفت :هوروش بند دو آدم مهم دارد یکی مهدی دارابی و دیگری مسعود جهانی تنظیم کننده این گروه که امشب نتوانستند به این برنامه بیایند. اما درباره انتخاب نام هوروش بند باید بگویم که این دو نفر برای انتخاب نام گروهشان سراغ اینترنت رفتند و به دنبال یک نام میگشتند که هوروش را دیدند و برای نام گروهشان انتخاب کردند اما بعدها متوجه شدند که نام اصلی هور وش بوده اما با همان نام هوروش بند به کارشان ادامه دادند .

خواننده هوروش بند درباره دوستی با مسعود جهانی گفت:من از روزی که با مسعود جهانی دوست شدم کارم رونق بیشتری گرفت . من از مسعود خیلی چیزها یاد گرفتم و تابحال در دنیا کسی را مثل مسعود ندیده ام و بودن در کنار مسعود جهانی برای من افتخار است .


مهدی دارابی

مهدی دارابی در کنسرت


مهدی دارابی درباره فضای موسیقی امروز گفت :فضای امروز موسیقی ما فضای بسیار رقابتی است و به دلیل وجود تعداد زیادی خواننده خوب باید برای رسیدن به هدف جنگید . من سختی های زیادی در زندگی کشیدم تا به هدفم برسم و دوست دارم پیشرفت کنم چون درجا زدن را دوست ندارم .

در بخش های پایانی برنامه مهدی دارابی از بیکاری به عنوان مهم ترین معضل اجتماعی یاد کرد و از استرس زیادی که در اولین کنسرتش در کیش داشت صحبت کرد و در نهایت عینکی را که همه او را با آن می شناختند و علاقه زیادی به آن داشت به موزه برنامه دورهمی اهدا کرد .

مهدی دارابی از سال 1395 همکاری خود را با هوروش باند آغاز کرد. وی ترانه سرا و آهنگ ساز و خواننده ی هوروش باند است. او در این گروه به همراه حمید فریزد، آرش عدل پرور، مسعود جهانی و مسیح همکار است و تابه حال بیش از 10 قطعه و آهنگ تولید کرده اند که آهنگ های به آخر منو به باد، به کی پز میدی، ماه دلم، خنک شد دلت و فاصله نه را می توان جزء موفق ترین کارهای این گروه نام برد


مهدی دارابی

زندگینامه مهدی دارابی


بیوگرافی مسعود جهانی یکی دیگر از اعضا هوروش بند

مسعود جهانی متولد سال 1366/3/10 از تنظیم کنندگان مطرح و پر کار کشور است و 30 سال سن دارد.او تا به امروز با خوانندگان مطرح کشورمان همچونآرمین زارعی ، علی شمس ، مهدی جهانی ، یاسر داوودیانحمید عسگری ، رضا شیری و… همکاری داشته است.مسعود جهانی علاوه بر تنظیم در حرفه خوانندگی نیز خوش درخشیدو قطعاتی چون حس آزادی ، یار قدیمیهمراه با مسعود صادقلو و … را منتشر کرده است.

کارنامه ی هنری مهدی دارابی


هوروش بند

گروه موسیقی هوروش بند 


آهنگ ها

 • یاد تو می افتم
 • مجنون
 • آخر منو به باد داد
 • به کی پز میدی
 • ماه دلم
 • عاشقم
 • خنک شد دلت
 • فاصله نه
 • خالیه جای تو
 • تویی دوا
 • مثل من باش

بهاره رهنما و هوروش بند

بهاره رهنما و همسرش در کنسرت مهدی دارابی


 هوروش بند

کنسرت هوروش بند


مهدی دارابی

کنسرت مهدی دارابی


مهدی دارابی ، زندگینامه و عکس های کنسرت مهدی دارابی

4.4123
این مطلب مفید بود ؟10914
وبگردی