مهدی مهدوی کیا
“مهدی مهدوی کیا” کاپیتان اسبق تیم ملی متولد 5 مردادماه 1356 شهر ری می باشد. مهدوی کیا صاحب یک دختر با نام عسل است. مهدوی کیا به موشک ایرانی معروف است.

زندگینامه و عکس های مهدی مهدی مهدوی کیا

  •  نام:مهدی
  • نام خانوادگی:مهدوی کیا
  • تاریخ تولد:1356/5/5
  • محل تولد:شهرری
  • پست:هافبک
  • شماره پیراهن:2
  • نام مستعار:موشک ایرانی
--------------------------------
مهدی مهدوی کیا
عکس مهدی مهدوی کیا

زندگی شخصی مهدی مهدوی کیا

مهدی مهدوی کیا متولد شهر ری می باشد ولی اصالتا اهل اراک روستای چشمه است. خانم سپیده مهدوی کیا همسر کاپیتان ارزنده و اسبق تیم ملی ایران است. مهدی مهدوی  کیا یک دختر با نام عسل دارد.
مهدی مهدوی کیا در کنار علی دایی
علی دایی و مهدی مهدوی کیا اسطوره های فوتبال
وی از کودکی علاقه زیادی به فوتبال داشت و در دوران نوجوانی از زمین های خاکی جذب باشگاه بانک ملی شد و با پشتکار به باشگاه پرسپولیس پیوست.
افتخارات و موفقیت های مهم ورزشی وی از سال 75 شروع شد، پس از محرومیت نعیم سعداوی وی در پیستون راست تیم ملی بازی کرد. مهدی با زدن 2 گل به چین شایستگی های خود را اثبات کرد.
مربی گری مهدی مهدوی کیا
مهدی مهدوی کیا بازیکن سابق پرسپولیس و مربی آلمانی

سابقه های باشگاهی مهدی مهدوی کیا 

وی در باشگاه های بانک ملی، پرسپولیس تهران، بوخوم، هامبورگ و اینتراخت فرانکفورت آلمان سابقه بازی دارد.
مهدی مهدوی کیا
محمد پنجعلی و مهدی مهدوی کیا در بازی پیشکسوتان
مهدوی کیا در سال 2113 از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا به عنوان بازیکن برتر فوتبال آسیا شناخته شد. هواداران هامبورگ به او لقب موشک ایرانی داده بودند.
 
وی از باتجربه های فوتبال و تیم ملی فوتبال ایران است و در سال 1387 از سوی علی دایی؛ سرمربی وقت تیم ملی بازوبند کاپیتانی تیم ملی را به بازو بست. او با حضور در دو جام جهانی 98 و 2116 خود را در سطح بین المللی مطرح کرد.
 
مهدوی کیا در سال 1998 به باشگاه بوخوم پیوست و در سال 1999 به هامبورگ رفت و تا سال 2117 در این تیم عضویت داشت که با تمام شدن قرارداد خود به تیم اینتراخت فرانکفورت پیوست. وی در مجموع 223 بازی در بوندس لیگا، 29 گل به ثمر رساند.
 
بیوگرافی مهدی مهدوی کیا
شادی بعد از گل مهدی مهدوی کیا در هامبورگ
 
وی پس از یک غیبت 9 ماهه در سال 1387 برای بازی با کره شمالی از سوی علی دایی به تیم ملی دعوت شد. این اولین مرتبه ای بود که مهدوی کیا برای تیمی که هدایت آن بر عهده علی دایی است به میدان می رفت.
وی تا سال 2111 با فرانکفورت قرار داشت. وی در سال 1388 بعد از 11 سال حضور در بوندس لیگا به ایران برگشت و به تیم استیل آذین پیوست. مهدوی کیا در یازدهمین دوره لیگ برتر با مسئولین باشگاه داماش گیلان برای همراهی این تیم  به توافق رسید و پیراهن این تیم را بر تن کرد.
 
وی پایان نیم فصل اول همان سال از این تیم جدا شد و بعد از 13 سال مجددا به تیم پرسپولیس پیوست و پس از عقد قرارداد با این تیم اعلام کرد پرسپولیس آخرین باشگاه دوران بازیگری وی است.
 
مهدی مهدوی کیا
مهدی مهدوی کیا

خداحافظی مهدی مهدوی کیا از فوتبال

مهدی مهدوی کیا که اعلام کرده بود در پایان همین فصل از میادین خداحافظی خواهد کرد، اجرای تصمیمش را چند ماهی جلو انداخت. کاپیتان اول پرسپولیس خداحافظی خود را از میادین فوتبال اعلام کرد و در آخرین روزهای سال91 یکی از مهم ترین رویدادهای فوتبال را رقم زد. مهدوی کیا می گوید تا پایان فصل فقط در صورتی که پرسپولیس به فینال جام حذفی برود با چند دقیقه حضور در آن میدان برای همیشه با پیراهن پرسپولیس خداحافظی می کند.
کیا از ابتدای فصل روزهای متفاوتی را در پرسپولیس سپری کرد.
 
مهدی مهدوی کیا
مربی گری مهدی مهدوی کیا
مدتی در غیاب کریمی و در روزهای سیاه خوزه، به ستون اصلی تیم تبدیل شد و از سقوط بیشتر سرخپوشان جلوگیری کرد. اما تحولات فراوان تیم در نیم فصل دوم و همزمان یکی دو مصدومیت بدهنگام، کیا را کاملا به حاشیه راند. امروز هم با وجود آمادگی مهدوی کیا بعد از رفع مصدومیت، در ترکیب پرسپولیس جایی برای او وجود ندارد.
 
عکس مهدی مهدوی کیا
تقابل مهدوی کیا در مقابل بزرگان فوتبال

عکس های مهدی مهدوی کیا

مهدی مهدوی کیا

مهدی مهدوی کیا

مهدی مهدوی کیا که اولین بازی خود را برای پرسپولیس 17 سال قبل انجام داده بالاخره در جلسه ای دو نفره با یحیی گل محمدی به این جمع بندی رسید که دیگر کادر فنی پرسپولیس به او نیازی ندارد و به همین خاطر اعلام کرد دیگر در میادین فوتبال حاضر نخواهد شد.

با این وجود با صحبت های انجام شده قرار است مهدوی کیا در تمرین ها و در کنار تیم حضور داشته باشد. او مثل تمام سال های بی حاشیه ای که در این فوتبال سپری کرد، تصمیم آخر را هم به شکلی گرفته که آرامش اردوی پرسپولیس را به هم نریزد.
مهدی مهدوی کیا
مهدی مهدوی کیا و رونالدینهو
مهدی مهدوی کیا پرسپولیس
مهدی مهدوی کیا در پرسپولیس
مهدی مهدوی کیا عکس

عکس های دیدنی مهدوی کیا

مهدی مهدوی کیا و احمدرضا عابدزاده

عکس قدیمی مهدی مهدوی کیا و احمدرضا عابدزاده

مهدی مهدوی کیا و هادی 24

مرحوم هادی نوروزی در کنار مهدی مهدوی کیا

مهدی مهدوی کیا و آرین روبن
تقابل زیدان با مهدی مهدوی کیا
 

بیوگرافی کامل مهدی مهدوی کیا و عکس های قدیمی و جدیدش

4.598
این مطلب مفید بود ؟8810
منبع : بخش ورزشی نمناک /ک.ک
وبگردی