مواد مغذی بدن
زمانی که مواد مغذی بدن به اندازه کافی تامین نشود شما کمک کم دچار مشکل می شوید ، چهره تان زیبایی سابق را نخواهد داشت و جسمتان سلامت لازم برای هر فعالیتی را.

نشانه های کمبود مواد مغذی در بدن 

در این متن به نشانه های کمبود مواد مغذی بدن می پردازیم به یاد داشته باشید که تغییرات رژیمی هم همین طور عمل می کند ، با پزشک تغذیه و مربی ورزش مشورت کنید و سعی کنید در صورت امکان از همه مواد غذایی استفاده کنید.

علائم هشدار دهنده کمبود مواد مغذی در بدن:

خشن به نظر رسیدن موها و ناخن، پوست ما بزرگترین اندام بدن است که نیازمند مقدار زیادی مواد مغذی برای سلامتی بدن است و اگر با مشکلات پوستی مثل التهاب خارش و قرمزها رو به رو هستید کمبود بیوتین در رژیم ها دارید همین قاعده برای ناخن هاهم است.

کمبود مواد مغذی و قتی رخ می دهد که بدن نتواند مواد مغذی ضروری را جذب کند این کمبود باعث مشکلات مختلف سلامتی مثل هضم مشکلات پوستی ، دیوانگی و کاهش رشد استخوان می شود.

باید به مقدار کافی مواد معدنی ویتامین مواد مغذی در رژیم غذایی مان استفاده کنیم و طبق آمار به دست آمده از مرکز کنترل بیماری از هر در10 نفر یک نفر کمبود مواد مغذی دارد در بعضی مواقع افراد به دلیل عجله ی که دارند از مکمل های مواد مغذی استفاده می کنند .

 مواد مغذی بدن

چهره شما کمبود مواد مغذی بدن را فریاد می زند

آیا مکمل ها هنگام کمبود مواد مغذی بدن پاسخگو هستند؟

هیچ شکی نیست که مکمل های غذایی بسیاری در فروشگاه ها موجود است هچنین می توانید از لبنیات ، تخم مرغ ، پروتئین و حبوبات استفاده کنید.

کار نامنظم روده : هیچ کس دوست ندارد در مورد گاز معده صحبت کنند اما وقتی شخصی اسهال و استفراغ یا یبوست دارد علائم کمبود مواد مغذی را نشان می دهد که برای درمان این بیماری ویتامین مناسب است که در سبزیجات تخم مرغ و ماهی ، گوشت و آجیل یافت می شود.

چشمهای قرمز : وقتی بدن کمبود ویتامین b12 داشته باشد باعث می شود چشمان قرمزی داشته باشیم که در افرادی که رژیم های سخت می گیرند و مشکل گوارش دارند شایع است .ریبوفلاوین هم در سبزیجات شیر ماهی گوشت یافت می شود.

خون مردگی :خون مردگی اغلب نتیجه کمبود ویتامین c است ویتامین c آنتی اکسیدان ضروری است که سلول ها را از رادیکال های آزاد محافظت می کنند سلول ها آسیب دیده را درمان می کند ویتامین ز در مرکبات ، کباب کلم ، پیچ و فلفل توت فرنگی یافت می شود.

گرفتگی عضلات :کمبود ویتامین ای باعث گرفتگی عضلات میشود ویتامین ای در غلات تخم مرغ و سبزیجات یافت می شود.

احساس خستگی کردن :برای خستگی یک فرد هزاران دلیل وجود دارد کار زیاد ، کمبود خواب می تواند از دلایل خستگی باشد. گلوکز یک منبع تولید انرژی است .

 جوانه ، میوه ها ، ماست کم چرب ، شیر هستند.

چشم ها کمبود مواد مغذی بدن را نشان می دهد

3.88
این مطلب مفید بود ؟62
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ز.ن
وبگردی