مورچه ها
چقدر در رابطه با زندگی مورچه ها اطلاعات دارید ؟ موجودات ریزی که دنیای از راز و رمز های بزرگ در خود پنهان دارند.

روش مورچه ها برای اطلاع از آسیب دیدگی شان

دنیای شگفت انگیز مورچه ها پر اس از رمز و رازهایی که محققان و دانشمندان با تحقیقات ادامه دار یک به یک به آنها پی می برند.

یکی از این رازها علامت هایی است که هر کدام در مواقع خاص بین مورچه ها منتقل می شود.

بر اساس گزارش دانشگاه وورتسیرگ مورچه های افریقایی برای تولید نشانه ی نیاز به کمک از خود بویی تولید می کنند.

تحقیقات نشان می دهد که مورچه ها هنگام مصدومیت و قرار گرفتن در وضعیت خطرناک با انتشار مواد شیمیایی به صورت اسپری از دوستان خود درخواست کمک می کنند.

مورچه ها برای برقراری ارتباط با یکدیگر از فرومون استفاده می کنند. این سیگنال های شیمیایی در مورچه ها نسبت به سایر نازک بالان تکامل یافته تر است. همانند سایر حشرات مورچه ها برای تشخیص بوی فرومون، از شاخکهای بلند و نازکِ متحرک خود استفاده میکنند.

مورچه ها

راز زندگی مورچه ها

زندگی مورچه ها پر از راز و رمزهایی است که اینها تنها بخشی از انهاست. 

مطالعه در زندگی مورچه ها دانشمندان را به شگفتی واداشته است، چون وقتی آن ها انبار غذای بعضی از مورچه ها را بررسی کرده اند، با کمال تعجّب دیده اند آن ها، به طور دقیق دانه های جمع آوری شده را به طور منظّم در کنار هم قرار می دهند.

مطالعات نشان می دهد زمانی که مورچه ای می میرد، هم آشیانه او به سرعت مورچه را از لانه خارج می کند تا به این شکل خطر سرایت بیماری به کل آشیانه مورچه ها را کاهش دهد.

مورچه ها مرگ یکدیگر را تشخیص می دهند 

اما چگونگی تشخیص دادن مرگ یک مورچه توسط هم آشیانه ای او امری است که زیست شناسان را به تحقیقات گسترده ای وا داشته است بر اساس یک نظریه مورچه ها پس از مرگ ماده ای شیمیایی از خود ساطع می کنند که در اثر هوازدگی و تجزیه ایجاد شده و مورچه های دیگر با دریافت این سیگنال از مرگ هم آشیانه خود آگاه می شوند.

روش جالب مورچه ها برای درخواست کمک

4.613
این مطلب مفید بود ؟121
منبع : بخش سرگرمی نمناک /ن
برچسب : مورچه
وبگردی