موزه های معروف جهان
در بین موزه های معروف جهان موزه هایی وجود دارند که در سال 2018 بازدیدهای میلیونی داشته اند موزه های پربازدید دنیا را در اینجا برایتان جمع آوری کرده ایم.

موزه های معروف جهان

یکی از اصلی ترین و مهم ترین نقاط گردشگری جهان متعلق به اماکن عمومی و تفریحی می باشد که در میان این اماکن، می توان به موزه ها اشاره نمود که بسیاری از گردشگران و افراد توریست بازدید از موزه ها را در برنامه تفریحی خود قرار می دهند که این می تواند به خودی خود نشان دهنده افزایش کسب و کارهای مختلف باشد.

با این حال در جهان موزه های بزرگی وجود دارند که در آنها قدیمی ترین اشیاء تاریخی نگهداری می شود و با این تفاوت که شاید ما نامی از آنها ندانیم. جالب است بدانید که بازدیدکنندگان 20 موزه برتر جهان بصورت کلی در طول سال به چیزی نزدیک به 108 میلیون نفر بازمی گردد که نشان دهنده تعداد طرفداران این اماکن تاریخی در سطح جهان می باشد.

به همین دلیل ما قصد داریم در ادامه این مطلب از بخش سرگرمی نمناک، پربازدیدترین موزه های جهان را بنابر آمار جدید سازمان " TEA " در طی سال گذشته میلادی ( 2018 ) به تفکیک معرفی و آشنا سازیم تا بتوانید برای مسافرت بعدی خود، هر چه بهتر تصمیم بگیرید. همراه ما باشید.

فهرست پربازدیدترین موزه های جهان در سال 2018

1- موزه ژجیانگ - هانگژو، چین

اولین موزه ای که در فهرست پربازدید ترین موزه های جهان ما قرار دارد، موزه ژجیانگ می باشد که به گفته TEA این موزه در سال گذشته میلادی 4.2 میلیون نفر بازدید کننده را به خود جلب کرده است که میزان نرخ رشد بازدیدکنندگان این موزه نسبت به سال 2017 میلادی، 14.4% می باشد. 

موزه ژجیانگ

فهرست موزه های معروف و پربازدید جهان 

این موزه برای اولین بار در سال 1929 میلادی در چین افتتاح شد و هم اکنون در قلب خود از بیش از 100 هزار شی تاریخی مراقبت می کند که مساحت این این موزه 7600 متر مربع ثبت شده است.


لیست کاملی از موزه های معروف جهان و پربازدیدترین آن ها

2- موزه ارمیتاژ - سن پترزبورگ، روسیه

موزه ارمیتاژ یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین موزه های جهان واقع در کشور روسیه می باشد که در آن بیش از 3 میلیون اثر هنری نگهداری می شود. طبق گزارش مجموعه TEA، در سال گذشته 4.2 میلیون بازدیدکننده از این موزه معروف جهانی بازدید کردند که این میزان بازدید نسبت به سال 2017 با نرخ رشد 1.8% همراه بوده است.

موزه ارمیتاژ سن پترزبورگ

موزه های معروف جهان

این موزه برای اولین بار در سال 1764 میلادی تاسیس شد و به همین دلیل یکی از قدیمی ترین موزه های جهانی می باشد که سالانه میزبان میلیون ها گردشگر و بازدید کننده می باشد.


3- موزه علم و تکنولوژی - پکن، چین

این مجتمع در نزدیکی استادیوم المپیک چین واقع در پکن قرار دارد که طبق گزارشات انجام شده، این موزه پربازدیدترین موزه در کشور چین است و به گفته سازمان " TEA " این موزه در سال 2018 میلادی میزبان چیزی نزدیک به 4.4 میلیون نفر با نرخ رشد 10.5% را ثبت کرده است که برای ورود به این استادیوم باید مبلغی را پرداخت کنید.

موزه علم و تکنولوژی چین

موزه های کشور چین

همچنین این موزه برای اولین بار در سال 1988 میلادی تاسیس شد.


4- نگارخانه ملی هنر - واشنگتن، ایالات متحده

نگارخانه ملی هنر واشنگتن

موزه های پر بازدید جهان

نگارخانه ملی هنر یکی از معروف ترین مراکز فرهنگی موجود در ایالات متحده واقع در شهر واشنگتن می باشد که برای اولین بار در سال 1929 میلادی تاسیس شد و هم اکنون تابلوهای هنری بسیار زیادی برای بازدید عموم قرار گرفته است. با این حال به گزارش " TEA " این موزه در سال گذشته میزبان 4.4 میلیون گردشگر و با نرخ سقوط 15.8% نسبت به سال 2017 می باشد.


5- موزه ملی تاریخ طبیعی - واشنگتن، ایالات متحده

موزه ملی تاریخ طبیعی واشنگتن

بزرگترین موزه های جهان

موزه ملی تاریخ طبیعی واقع در واشنگتن محل نگهداری 185 اشیاء باستانی و قدیمی در آمریکا می باشد که برای اولین بار در سال 1910 میلادی تاسیس شد. اما این موزه به گزارش مجموعه " TEA " در سال 2018 میلادی میزبان 4.8 میلیون گردشگر بود که این نرخ نسبت به سال 2017 با روند کاهشی 20% روبرو شده است.


6- موزه ملی تاریخ طبیعی - نیویورک، ایالات متحده

تاکنون حتما فیلم شبی در موزه را مشاهده کرده اید که در آن حوادث خارق العاده رخ می داد. این فیلم سینمایی در موزه ملی تاریخ طبیعی شهر نیویورک ضبط شده است. با این حال این موزه برای اولین بار در سال 1869 میلادی تاسیس شد و امروزه یکی از پربازدیدترین موزه های جهان در کشور آمریکا می باشد. 

موزه نیویورک

برترین موزه های معروف جهان

به گزارش سازمان " TEA " این موزه در سال 2018 میلادی میزبان 5 میلیون گردشگر بود و نرخ رشد یا نرخ کاهشی نسبت به سال 2017 نداشته است و این آمار کاملا مشابه می باشد.


7- موزه تاریخ طبیعی - لندن، بریتانیا

یکی از بزرگترین و شناخته شده ترین موزه های بریتانیا، موزه تاریخ طبیعی لندن می باشد که برای اولین بار در سال 1881 میلادی تاسیس شد و امروزه با گذشت سالیان طولانی از افتتاح آن، شاهد جذب گردشگران متعددی هستیم که در طول سال از این موزه بازدید می کنند.

موزه تاریخ طبیعی لندن

موزه های رایگان لندن 

با این وجود به گزارش " TEA " تعداد بازدید کنندگان این موزه در سال 2018 برابر با 5.2 میلیون نفر با نرخ رشد 9.7% نسبت به 2017 بوده است.


8- نگارخانه ملی - لندن، بریتانیا

نگارخانه ملی لندن یکی از مشهورترین و معروف ترین موزه های جهان در عرصه هنر و نقاشی است که برای اولین بار در سال 1824 میلادی در لندن تاسیس شد و هم اکنون از بیش از 2300 تابلوی نقاشی مراقبت و نگهداری می کند.

موزه های معروف جهان

پربازدیدترین موزه های جهان

با این وجود ورود به این موزه همانند موزه های دیگر در لندن کاملا رایگان می باشد و به همین دلیل به گزارش " TEA " در سال 2018 این موزه با نرخ رشد 9.7 درصدی نسبت به سال 2017، میزبان 5.736 میلیون بازدیدکننده بوده است.


9- تیت مدرن - لندن، بریتانیا

موزه تیت مدرن یکی دیگر از موزه های شناخته شده لندن می باشد که سالانه تعداد زیادی از گردشگران این محل را برای گردش انتخاب می کنند و در میان موزه های بزرگ جهان قرار دارد و برای اولین بار در سال 2000 میلادی تاسیس شد.

موزه های بزرگ و شناخته جهان

شناخته شده ترین موزه های بریتانیا

با این حال به گزارش " TEA " این موزه در سال 2018 میلادی میزبان 5.8 میلیون نفر بوده است که این آمار نسبت به سال 2017 با نرخ کاهش 1.3% روبرو بوده است که بازدید از آن نیاز به هزینه ای ندارد و کاملا رایگان می باشد.


10- موزه بریتانیا - لندن، بریتانیا

موزه بریتانیا یکی از عظیم ترین موزه های جهانی در کشور بریتانیا می باشد که در آن از بیش از 7 میلیون آثار باستانی از فرهنگ ها و کشورهای مختلف برای بازدید عموم قرار گرفته است که برای اولین بار در سال 1753 میلادی تاسیس شد و همانند موزه های دیگر در بریتانیا، بازدید از آن کاملا رایگان می باشد.

موزه بریتانیا

پربازدید ترین موزه های معروف جهان

به نقل از " TEA " این موزه در سال 2018 میلادی با بازدید بیش از 5.8 میلیون نفری و همچنین نرخ رشد 3.8% روبرو بوده است که نشان دهنده اهمیت بسیار این موزه می باشد.


موزه های معروف جهان و پربازدید دنیا

11- موزه ملی هوافضای اسمیتسونین - واشنگتن، ایالات متحده

این موزه خانه برخی از اشیاء و تاریخچه هوانوردی است که در شهر واشنگتن جای گرفته است و توسط معمار معروف به نام " گیو اوباتا " طراحی شده است و سالانه میزبان تعداد زیادی از گردشگران جهان می باشد.

موزه هوافضای واشنگتن

بزرگترین موزه های آمریکا

با این حال به گزارش سازمان " TEA " این موزه شناخته شده در سال 2018 با استقبال 4.8 میلیون نفر که نسبت به سال 2017 نرخ کاهشی 20 درصدی را شامل شد.


12- موزه واتیکان - واتیکان، ایتالیا

موزه واتیکان

موزه بزرگ و جهانی واتیکان

موزه واتیکان یکی از عظیم ترین و بزرگترین موزه های جهان است که در واتیکان قرار دارد و این موزه محل اقامت " پاپ "، رهبر کاتولیک های جهان می باشد که یکی از موزه های مورد علاقه مسیحیان و همچنین مذهب کاتولیک می باشد که در سال 1506 میلادی تاسیس شد و طبق گزارش " TEA " سال 2018 میلادی میزبان 6.7 میلیون بازدید کننده بوده است که این آمار نسبت به سال 2017 با نرخ رشد 5.1 درصدی روبرو شده است.


13- موزه متروپولیتن - نیویورک، ایالات متحده

موزه های آمریکا

پر بازدیدترین موزه های آمریکا

این موزه یکی از بزرگترین موزه های جهان در منهتن نیویورک می باشد که برای اولین بار در سال 1872 میلادی تاسیس شد و امروزه دارای مجموعه بزرگی از ایران باستان است که قدیمی ترین شیء ای که در این مجموعه نگهداری می شود، متعلق به 300 هزار سال گذشته می باشد.
به همین دلیل این مجموعه یکی از پرطرفدارترین مجموعه های جهان است که به گزارش " TEA " در سال 2018 میلادی چیزی نزدیک به 7.36 میلیون نفر از این موزه بازدید کردند که این آمار نسبت به 2017 با نرخ رشد 5.1 درصدی همراه شد.


14- موزه ملی چین - پکن، چین

این موزه یکی از موزه های پربازدید و شناخته شده جهان است که در آن اشیائی با مضمون هنر و تاریخ کشور چین جای داده شده است و در سال 2003 میلادی تاسیس شد و با این وجود باز هم یکی از پربازدیدترین موزه های جهان در چین می باشد که 200 هزار متر مربع مساحت آن است.

موزه ملی چین

موزه های ملی معروف جهان

طبق گزارش " TEA " آمار بازدیدکنندگان این موزه در سال 2018 میلادی، 8.6 میلیون نفر بود که نسبت به 2017 با نرخ رشد 6.8% روبرو شد.


موزه های معروف جهان که بیشترین بازدید را داشته اند

15- موزه لوور - پاریس، فرانسه 

آخرین و پربازدید ترین موزه فهرست ما، متعلق به " موزه لوور " می باشد که یک موزه بزرگ و هنری و همچنین بسیار تاریخی در کشور فرانسه است که سالانه مورد انتخاب تعداد زیادی از گردشگران قرار می گیرد.

موزه های بزرگ جهانی

موزه بزرگ و جهانی لوور در فرانسه

در این موزه بیش از 38000 اثر هنری قرار دارد که آنرا به محبوب ترین و شناخته شده ترین موزه جهان کرده است. با این حال به گزارش سازمان " TEA " در سال 2018 میلادی 10.2 میلیون نفر از آن بازدید کردند و این نرخ نسبت به سال 2017 با نرخ رشد 25.8% روبرو شد.

پربازدیدترین و معروف ترین موزه های جهان کدامند؟ + تصاویر

3.812
این مطلب مفید بود ؟93
منبع : بخش سرگرمی نمناک/ ف.ن / آ
وبگردی