موهای فر
دراین مقاله ما حقایقی را در مورد برخی از ماندگارترین باورهای اشتباه در مورد موهای فر بیان می کنیم امیدواریم مورد توجه شما قرار گیرد.

در مورد موهای فر چه باورهای غلطی وجود دارد

اگر شما نیز جزو افرادی هستید که موهای فر دارید باید بدانید تصورات غلط بسیاری در مورد موهای فر وجود دارند که به طور گسترده به عنوان حقیقت پذیرفته شده اند بعد از تحقیقات بر روی رایج ترین باورهای نادرست درباره موهای فر در بین افراد و ثابت شدن نادرستی انان برخی از انها را برایتان آورده ایم.

5 باور نادرست درباره موهای فر و مجعد

65٪ از خانم ها در سراسر جهان، بطور طبیعی دارای موهای مجعد یا فر هستند، و این موها برخلاف موهای صاف به رسیدگی و مراقبت بیشتری نیاز دارند، تا دچار وز، گره خوردگی، و خشکی نشوند. متاسفانه اکثر مردان و زنانی که موهای فر دارند، بخاطر استفاده از دستورالعمل های آرایشی که موها را شکننده، وزدار، و آشفته می کند، مقصر هستند! در مقاله ی امروز، ما حقایقی را در مورد برخی از ماندگارترین باورهای اشتباه در مورد موهای فر بیان می کنیم :

باور غلط شماره 1:برس کشیدن موهای فر بطور منظم، می تواند باعث صاف تر شدن مو شود
برس کشیدن موهایی که بطور طبیعی فر هستند، فرها را آشفته می کند و باعث گره خوردن موها می شود. درست است که مو بعد از یک برس کشیدن خوب، صاف بنظر می رسد، اما این صافی بمدت طولانی دوام نخواهد داشت. اگر فر محکم تا متوسط دارید، برس را کنار بگذارید و بجای آن از انگشتانتان برای بازکردن فرها استفاده کنید .
موهای بسیار فرفری، مستعد شکستن هستند. برس کشیدن فرهای محکم، بعلت اصطکاک می تواند باعث ضعیف شدن فولیکول های مو نیز بشود . توصیه ی ما شانه کردن موهای فر با انگشتان در حمام و استفاده از یک نرم کننده ی رطوبت رسان است. سپس تنها زمانی موها را برس بکشید، که مرطوب هستند .

باور غلط شماره 2:شامپوهای معمولی برای موهای فر نیز مناسب هستند
خیر، شما باید از شامپوهایی استفاده کنید که فرمولشان مخصوص موهای مجعد یا فر باشد. برخی از مواد شیمیایی موجود در شامپوها می توانند رطوبت مو را از بین ببرند و باعث وز و خشکی شوند. اگر موهای فر دارید، از شامپوهای حاوی سولفات ها استفاده نکنید. سولفات ها باعث تولید کف می شوند که چربی های طبیعی مو را از بین می برد. این مواد شیمیایی اغلب در صابون ظرفشویی و مواد شوینده ی لباسشویی نیز بکار می روند .
حتما برچسب های شامپوها را بدقت بخوانید تا مطمئن شوید که در آنها سولفات وجود ندارد. شامپوهایی را انتخاب کنید که 100٪ بدون سولفات و بدون سیلیکون باشند. شامپو زدن را هم بدون مالش شدید موهایتان انجام دهید. اصطکاک بیش از اندازه، می تواند باعث وز شدن موها شود .

موهای فر و مجعد

همه چیز درباره موهای فر

باور غلط شماره 3:ایرادی ندارد که از نرم کننده استفاده نکنید
یک نرم کننده، بهترین دوست موهای فر است. نرم کننده، وز موها را تحت کنترل در می آورد، خشکی را کاهش می دهد، و باعث افزایش قدرت مو می شود. یک نرم کننده ی قوی و رطوبت رسان، ریشه ی موها را مرطوب خواهد کرد، منافذ را پر کرده و موهای کدر را درخشان می کند .
اگر موهایی نرم، براق و ابریشمی می خواهید، هرگز نرم کننده را کنار نگذارید. بطور کلی هر چه فرها محکم تر باشند، مو خشک تر خواهد بود، بنابراین مقدار نرم کننده ای که استفاده می کنید را بدرستی تنظیم کنید. نرم کننده های بدون نیاز به شستشو نیز برای مهار کردن فرهای ناخوشایند، موثر هستند .

باور غلط شماره 4:هر مدل مویی برای شما مناسب خواهد بود
خیر . اگر موهای فر دارید، مدل موهای متوسط بدردتان نخواهند خورد. یک دلیل این است که موهای فر شبیه موهای صاف رفتار نمی کند. حتی مناسب ترین مدل های مو برای زنانی با موهای صاف، روی موهای فر یا مجعد، به همان شکل بنظر نخواهد رسید .
توصیه ی ما این است که با آرایشگرتان در مورد بهترین مدل های مو برای موهایتان مشورت کنید. شما مدل مویی می خواهید که به رسیدگی کمی نیاز داشته باشد، و هنگامیکه موها خشک هستند، بهتر بنظر برسد. همچنین از آرایشگرتان بخواهید که وقتی موهایتان خشک هستند آنها را کوتاه کند (نه در حالت خیس). با اینکار متوجه خواهید شد که موهایتان در یک روز معمولی، چطور بنظر خواهند رسید .

موهای فر و مجعد

نکاتی قابل توجه درباره موهای فر

باور غلط شماره 5:شستشوی منظم، موهای فر را خشک خواهد کرد
آیا می دانستید که شستشوی منظم در واقع برای افرادی با موهای فر، مفید است؟ شستن موها، پوست سر را از تجمع محصولات و آلودگی پاک می کند. باقی مانده ی محصولات و آلودگی می تواند باعث ضعیف یا چرب شدن موها شود. هنگامیکه پوست سر تمیز باشد، تولید سبوم، متعادل می شود. اینکار، احتمال داشتن موهای چرب و روغنی را به حداقل می رساند .

به طور کلی اگر موهایتان فر است، این نکات را به خاطر بسپارید:

1 – بعد از شستن موهای خود، حتما از نرم کننده استفاده کنید.
2 – از شانه با دندانه های ریز اصلا استفاده نکنید.
3 – بیشتر از برس سیمی استفاده کنید ( برای استفاده روزانه )
4 – از شانه های دندانه درشت استفاده کنید.
5 – هنگـام سشـوار کشـیدن حتمــا از برس های گرد چوبی استفاده کنید.
6 – سعی کنید موها را با فر بودنشان زیبا جلوه بدهید و دائم آنها را چه با سشوار یا هر وسیله دیگری صاف نکنید.
7 – موهایتان را هر یک ماه یک بار نیم سانت کوتاه کنید.
8 – موهایتان را به شیوه خرد کوتاه نکنید زیرا مدل دادن به آنها سخت می شود. همچنین این مدل ها زیاد با موهای فر همخوانی ندارد.
9 – از رنگ مو و مش کمتر استفاده کنید؛ زیرا مش موجب وز شدن مو می شود و شما را به درد سر می اندازد.

باورهای غلط در مورد موهای فر و مجعد

4.6154
این مطلب مفید بود ؟14113
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از آلامتو ، اتاق خبر / ف
وبگردی