موی عروس
اگر کمتر از دو ماه به عروسی تان مانده بهتر است این باورهای غلط را کنار بگذارید و موهایتان را زیبا و خوش حالت کنید.

باورهای غلط درباره موی عروس

مو شاید از جنس طلا، برلیان یا الماس نباشد، اما ارزشش برای خانم های جوان حتی از یک جعبه جواهر هم بیشتر است! پس طبیعی است که دلشان نخواهد که این موها را دست هر آرایش گری بدهند و از هزار و یک روش عجیب و غریب برای سالم و زیبا نگهداشتن موهایشان استفاده کند.

موی عروس

باورهای اشتباه موی عروس

این مساله به ویژه یکی، دو ماه مانده به مراسم نامزدی و عروسی اهمیت بیشتری پیدا می کند و اگر عروس خانم هم تا امروز توجه خاصی به موهایش نداشته از این پس این رشته های نازک، جایگاه خاصی در ذهن او پیدا می کنند؛ چون همه می دانیم که نیمی از زیبایی هر عروسی در زیبایی و طراوت موهایش نهفته است.

باورهای اشتباه فراوانی درباره روش های نگهداری از مو وجود دارد که آگاهی از آنها می تواند مانند یک میان بر، مسیر خانم ها را برای رسیدن به موهای زیبا و خوش حالت کوتاه کند.

باور غلط شماره یک:اگر هرماه نوک موهایتان را کوتاه کنید، رشدشان را افزایش می دهید و به سلامت و شادابی موها کمک می کنید.

این حرف هیچ مبنای علمی ندارد؛ چراکه موها از ریشه رشد می کنند و سرعت رشد مو به عوامل فیزیولوژیکی بستگی دارد نه به قیچی!!! پس اگر چند ماهی تا عروسی تان باقی مانده و می خواهید موهایتان سریع تر بلند شود، بهتر است با یک متخصص پوست و مو مشورت کنید.

باور غلط شماره دو: موخوره قابل ترمیم است.

خیلی خوب بود اگر راهی برای ترمیم موخوره ها وجود داشت، اما متاسفانه هیچ راهی به جز کوتاه کردن موها وجود ندارد. بلافاصله پس از دیدن موخره باید اقدام به کوتاه کردن مو کنید، در غیر اینصورت موخوره بیشتر شده و همه موهای شما را خراب می کند.

باور غلط شماره سه:موهایتان را زیر ماه شب چهارده، کوتاه کنید تا زیباتر و سالمتر باشند.

هر چند به نظر می رسد که بین تغییرات ماه و شرایط فیزیولوژیک بدن خانم ها نوعی رابطه متقابل وجود دارد اما این سیاره در هیچ کدام از روزهای ماه یا سال تاثیری بر سلامت موها ندارد. درواقع اگر شما موهایتان را هنگام ماه شب چهارده کوتاه کنید یا فردا و پس فردای آن روز هیچ تفاوتی ندارد.

باور غلط شماره چهار:موهایتان را چندین بار در طول روز شانه کنید

این باور غلط که شانه کردن متناوب موها در طول روز می تواند مقاومتشان را افزایش دهد، نه تنها 100 درصد اشتباه است بلکه برای موهایتان ضرر هم دارد و باعث آسیب زدن به ساختار آنها می شود. درضمن یادتان باشد هرقدر که تعداد دفعات شانه زدن موهایتان بیشتر باشد، خطر رشد موخوره هم بالاتر است. یکبار شانه کردن موها در روز کافی است و در باقی ساعات روز می توانید برای آراسته کردن آنها از دست ها و نوک انگشت هایتان استفاده کنید.

باور غلط شماره پنج:اگر موی سفید را بکنید تعداد آنها زیاد می شوند.

یکی دیگر از افسانه ها و باور اشتباهی که خیلی از ما هم آن را باور داریم همین موضوع هست، اگرچه همه ما می دانیم که حتی یک دلیل منطقی کوچک هم دراین حرف پیدا نمی شود، اما آن را پذیرفته ایم.

باور غلط شماره شش:کچلی از مادر به ارث می رسد.

اگر شما کچل هستید مادرتان را مقصر ندانید چراکه این ژن ممکن است از هر دو والد به فرزند منتقل شود. ریزش موها در مردها بین سن 18 تا 20 سالگی و در زنها بین 45 تا 55 سالگی شروع می شود.

باور غلط شماره هفت: اگر کف سرتان خشک و زخم می شود یعنی شوره دارید.

هیچ کدام از این دو موضوع به هم ربطی ندارند. اگر کف سرتان خشک و زخم است به راحتی می توانید با شامپوی مناسب و لوسیون های مخصوص آن را بهبود بخشید درحالیکه برای از بین بردن شوره ها گاهی نیاز به مشاوره متخصص دارید.

***

روی صورت و به طور کلی تمام بدن، ایرادهای ریز و درشتی وجود دارد که همه ما سعی در پوشاندن آنها داریم. انتخاب مدل موی مناسب یکی از روش های مناسب برای رفع و پنهان کردن این ایرادها محسوب می شود. اما در عوض، اشتباه در این انتخاب باعث می شود که صورت و همچنین اندام چاق تر به نظر بیاید. بر خلاف خیلی از خانم ها که به دنبال پر و چاق دیده شدن صورتشان هستند، عده ای دیگر صورت های ظریف و لاغرتر را ترجیح می دهند. اگر شما به دسته دوم تعلق دارید این خطاها را مرتکب نشوید.

اگر تمایل دارید که موها را لخت و صاف کرده و روی سر بخوابانید بدانید که موهای خیلی صاف بخصوص اگر کوتاه قامت باشید باعث برجسته تر شدن بالاتنه نسبت به پایین تنه می شود و اندام تان را نامتناسب جلوه می دهد.

6 باور غلط عروس خانم ها درباره موهایشان

513
این مطلب مفید بود ؟130
برگرفته از نوعروس - تبیان -/ح
برچسب : مدل مو عروس
وبگردی