مژه مصنوعی
چسبی که برای چسباندن مژه مصنوعی استفاده می شود از جمله مهم ترین عامل ایجاد عوارض حاد چشمی به شمار می رود.

مژه مصنوعی موجب کم بینایی می شود

کم بینایی با استفاده از مژه مصنوعی مسأله مهمی است که امروز باید جدی گرفته شود. کم بینایی و گاه نابینایی به دلیل استفاده از مژه مصنوعی، مهم ترین خطراتی است که سلامت چشم ها را تهدید می کند. دکتر محمد رضا فرتوک زاده، استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت:لکه ای که در اثر استفاده از مژه مصنوعی روی قرنیه چشم ایجاد می شود، احتمال دارد باعث کم بینایی افراد شود که این کم بینایی حتی با عینک نیز قابل اصلاح نیست و افراد تا آخر عمر با همان دید محدودی که دارند باید زندگی کنند.

 

 مژه مصنوعی

مضرات مژه مصنوعی

 چسبی که برای چسباندن مژه مصنوعی روی پلک ها استفاده می شود نیز بسیار تحریک کننده چشم است و ازجمله مهم ترین عامل ایجاد عوارض حاد چشمی به شمار می رود. این چسب ها غیراستاندارد بوده و در بازارهای عمومی به فروش می رسند، به همین دلیل نظارت کافی روی سلامت آنها وجود ندارد و حتی ممکن است فاسد باشند. استاد دانشگاه علوم پزشکی ایران عنوان کرد:بارها بیمارانی به مطب من مراجعه کرده اند که در اثر استفاده از مژه مصنوعی دچار عفونت پلک، قرنیه و چشم شده بودند.

کم بینایی و نابینایی با استفاده از مژه مصنوعی

53
این مطلب مفید بود ؟30
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
برگرفته از فردا/ی
وبگردی