نام‌های ممنوعه
در بعضی کشورهای جهان قوانین سفت و سختی درباره ی نام نوزادان اعمال می شود که بر شهروندان آن کشورهاست که آن قوانین را زیر پای نگذارند. در این گزارش با نمونه هایی از این نام های ممنوعه آشنا خواهید شد.

نام های ممنوعه برای نوزادان در برخی کشورهای جهان

هرنامی برای خودش داستانی دارد. گاه از شغلی روایت می کند. گاه از موقعیت اجتماعی، گاه از اعتقادات مذهبی یا ملی، و گاه از عشق پدر و مادر به گل یا گیاه یا حیوان و کوه و درخت.

گذاشتن برخی نام ها روی نوزادان تازه متولد شده در بعضی کشورهای جهان ممنوع است و قوانین سفت و سختی درباره ی نام نوزادان اعمال می شود که بر شهروندان آن کشورهاست که آن قوانین را زیر پای نگذارند. در این گزارش با نمونه هایی از این اسامی آشنا خواهید شد.

نام های ممنوعه

نام های ممنوعه

اسامی که برای نوزادان در کشورهای مختلف ممنوع است

نیوزیلند

نام هایی از جمله Mafia و 4Real در فهرست نام های ممنوعه در نیوزیلند هستند، هر اسمی که حروف الفبا در آن نباشد و یا اسم هایی که توهین آمیز باشند در نیوزیلند ممنوع اند.

آلمان

در آلمان باید اسم نوزاد بر جنسیت او دلالت کند و همین طور اسم انتخابی نباید تأثیر منفی روی کودک داشته باشد. در آلمان دفتری به نام Standesamt دایر است که تعیین می کند آیا اسم نوزاد مناسب است یا نه. Woodstock, Stompie, Matti, Kohl از جمله نام های مردود در آلمان هستند.

پرتغال

در پرتغال سند رسمی هشتاد صفحه ای وجود دارد که به موجب آن گذاشتن برخی اسامی برای نوزادان ممنوع است. در برهه ای از زمان تنها نام های تورات و نام های الهام گرفته از مسیحیت مورد تایید بود و غیر از آن ممنوع بودند از جمله آنها می توان به نام هایی همچون Nirvana, Olaf, Kennedy اشاره کرد.

دانمارک

در دانمارک 7000 اسم مورد پذیرش وجود دارد که نامگذاری خارج از آن نیازمند موافقت دادگاه است. Monkey و Pluto از جمله نام های ممنوع در کشور دانمارک است.

نروژ

قانون سخت در نامیدن کودکان به قرن نوزدهم بازمی گردد و هدف آن حمایت از کودکان در برابر نام های عجیب و غریب است. از جمله نام های مورد پذیرش در نروژ می توان به نام هایی از جمله Dits و Raabi و نام هایی مثل world و Fridvall... اشاره کرد و نام های غیر مقبول مثل Gesher است. یک زن نروژی به خاطر عدم پذیرش نام دیگری به غیر از Gesher برای فرزندش دو روز به زندان افتاد. این کلمه در زبان عبری به معنای پل است.

سوئد

سوئد تلاش برخی شهروندان خود را برای گذاشتن نام هایی مثل Superman و یا Metallica بر روی فرزندانشان را خنثی کرد.

ژاپن

در ژاپن نام نوزادان باید هماهنگ با سامانه نگارش زبان ژاپنی و واژه نگار کانجی باشد . هدف از چنین قانونی اطمینان از سهولت در خواندن و نوشتن این اسامی است. همچنین در ژاپن اسامی نامناسب مثل Akuma به معنای شیطان ممنوع است.

مالزی

مالزی قانون نامگذاری نوزادان را از سال 2006 میلادی سخت تر کرد تا از گذاشتن نام های عجیب مانند Smelly Dog به معنای سگ بدبو و یا 007 جلوگیری کند؛ همانطور که مالزیایی ها نمی توانند نام حیوانات، حشرات، میوه و یا رنگ ها را بر روی فرزندان خود بگذارند.

ایسلند

نام نوزادان در ایسلند باید با قوانین گفتاری و نوشتاری ایسلندی ها مطابقت داشته باشد. برای مثال گذاشتن اسم هایی از قبیل Carolina أو Christa ایسلند روی نوزادان غیرقانونی است زیرا الفبای ایسلندی فاقد حرف C است.

نام های ممنوعه برای فرزندان در کشورهای مختلف

390
این مطلب مفید بود ؟5436
برگرفته از تابناک با تو-/ ر
برچسب : انتخاب اسم
وبگردی