عوارض زیاد نشستن
زیاد نشستن مشکلات زیادی برای افراد ایجاد می کند اما در زنان نشستن طولانی مدت عوارض و اثرات جبران ناپذیر و بیشتری دارد که باید بدانید.

عوارض زیاد نشستن برای خانم ها

نشستن زیاد می تواند عوارض زیادی برای فرد داشته باشد اما در این قسمت از نمناک قصد داریم که این مشکلات و عوارض را در مورد خانم ها بررسی کنیم .نشستن از راه های مختلفی به بدن فرد آسیب وارد می کند و هرچقدر زمان نشستن بیشتر باشد، عمر فرد کاسته خواهد شد و متاسفانه ورزش کردن هم نمی تواند اثرات مخرب آن را از بین ببرد .

زیاد نشستن خانم ها

نشستن بیش از حد با مشکلات قلبی عروقی در فرد نیز مرتبط است و خطر دیابت را در خانم ها بالا می برد و همچنین ممکن است باعث مشکلات مغزی نیز بشود.

هرچقدر که سن فرد بالاتر باشد ،خطر نشستن برای او افزایش می یابد ، مشکلاتی مثل ناتوانی در راه رفتن و جنون برای افراد سن بالا که زیاد می نشینند نیز وجود خواهد داشت که چنین خانم هایی معمولا زودتر از بقیه پیر می شوند.

خطر زیاد نشستن زنان

ضعف چیست؟ چگونه در خانم ها تاثیر می گذارد؟

طبق یک تحقیق و آزمایش گسترده در این موضوع، خانم هایی از سال های 1946 تا 1951 مورد آزمایش قرار گرفتند و میزان نشستن آن ها در طول روز مورد بررسی قرار گرفت. آن ها کمترین میزان نشستن را به 3.5 ساعت ، متوسط به 5.5 ساعت و نشستن زیاد را به 10 ساعت طبقه بندی کردند و در نتیجه آن ها به موضوع ضعف در این خانم ها رسیدند که آن را این گونه توضیح دادند :

چنانچه بخش سلامت نمناک عنوان کرده است ضعف به این معنا است که توانایی بدن شما برای بهبودی از یک بیماری یا آسیب به شدت کاهش پیدا می کند و همچنین دوران نقاهت از بیماری را در آن ها افزایش می دهد .

معمولا خانم ها در حالت کلی عمر بالاتری نسبت به آقایان دارند اما در صورتی که خطر ضعف و نااستواری در آن ها افزایش پیدا نکند .

بیماری های زیاد نشستن

اثرات برگشت پذیر

به طور کلی خانم هایی بیش از حد می نشینند مثلا بیش از 10 ساعت در روز، سلامت کمتری دارند . به همین دلیل هرطور که شده باید میزان نشستن خود را کاهش دهید تا خودتان را از این خطرات دور کنید .

خوشبختانه در این تحقیقات نشان داده شد خانم هایی که میزان نشستن خود را کاهش دادند ، توانستند خطرات آسیب پذیری را در خود نیز کاهش دهند و سلامتی خود را به دست آورند .

عوارض خطرناک نشستن زیاد فقط برای خانم ها

410
این مطلب مفید بود ؟82
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : medicalnewstoday / بخش بهداشت و سلامت نمناک/ن/ز.ت
برچسب : نشستن زیاد
وبگردی