نشستن طولانی
نشستن طولانی خطرناک است و پر از عوارض پس باید از همین لحظه این عادت مضر برای بدن را ترک کنید تا تاثیرات مثبت آن روی جسم و روان خود را ببینید.

مضرات نشستن بیش از حد

آیا شما تا به حال به این فکر کرده اید که نشستن بیش از حد باعث آسیب رسانی به بدن شما میشود؟

بله، طی مطالعات دانشمندان به این نتیجه رسیدند که نباید بیش از حد بنشینید. در آخرین مطالعات و تحقیق ها در مورد این مبحث تیمی از کانادا با در نظر گرفتن 17000 نفر، ارتباط بین نشستن و بیماری های که در پی آن ایجاد می شود و در بعضی مواقع موجب مرگ افراد می شود پیدا کردند.

در طی این مطالعات به این نتیجه رسیدند که اگر یک فرد بیش از حد بنشیند، در طی چند سال مبتلا به بیماری های قلبی می شود.

به همین ترتیب، موقعی که شما بر روی مبل می نشینید و ساعتها به تماشای تلویزیون می پردازید، باعث بروز بیماری های قلبی در بدن می شود.

و همین طور، در مجله پزشکی بریتانیا هم به همین نتیجه رسیدند که نشستن بیش از حد منجر به مرگ خواهد شد. در مطالعات بیشتر دانشمندان به این نتیجه رسیدند ، ژن هایی که در بدن مربوط به گلوکز، چربی و قند خون می باشند در طی نشستن بیش از حد و طولانی در بدن منجر به دیابت، بیماری های قلبی ، فشارخون بالا ، سرطان و چاقی خواهند شد.

پس ، بعد از این مطالب گفته شده حتما به این نتیجه رسیده اید که باید از نشستن بیش از حد خودداری کنید و شروع به ایستادن کنید تا از بدن خود محافظت کنید و مبتلا به بیماری های گفته شده نشوید.

در ادامه نکات مثبت را به شما خواهیم گفت که چه اتفاق های خوبی بعد از ترک نشستن طولانی رخ می دهد.

نشستن بیش از حد

1. بهبودی خلق و خوی :

تحقیقات ثابت کرده است که اگر شما بجای نشستن بیش از حد و طولانی، با ایستید باعث ایجاد وضعیت جسمی مناسبی در شما می شود.که در اینصورت شما فورا به حس و حال خوبی دست پیدا می کنید.

2. افزایش انرژی :

مطالعات ثابت کرده اند که اگر شما بجای نشستن بیش از حد و طولانی، با ایستید باعث ایجاد احساس انرزی در بدن می شود و با این کار دیگر لزومی ندارد که شما قهوه بنوشید.

3. کاهش کمر درد :

کمر دردی که شما در پی نشستن طولانی احساس می کردید با ایستادن در طی کاهش می یابد.

کمر درد

4. کاهش وزن :

اگر شما در طول روز بنشینید، حقیقت می باشد که حتما شما اضافه وزن پیدا خواهید کرد، چرا که هیچ تحرکی ندارید ولی اگر بدوید یا راه بروید و یا بطور کل تحرک جسمانی داشته باشید، حتما شما به چربی سوزی بدن خود کمک کرده اید.

5. ایجاد تمرکز :

مطالعات نشان داده اند اگر شما بایستید، باعث بهبودی در ایجاد تمرکز شما می شود و راحت تر می توانید تمرکز کنید.

5 اتفاق خوب بعد از ترک عادت نشستن طولانی

4.37
این مطلب مفید بود ؟61
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک/ ف.ن
برچسب : نشستن زیاد
وبگردی