نقاشی با نور
یان پاریویانِن خالق این آثار هنری باورنکردنی است. این هنرمند قهار این آثار را با استفاده از تکنیکی به نام نقاشی با نور (light painting) به وجود آورده است.

تکنیک نقاشی با نور

یان پاریویانِن 35 ساله اهل هلسینکیی فنلاند یکی از معروف ترین هنرمندان شناخته شده است وی آثاری را از خود به نمایش گذاشته است که در آن سبک جالب و قابل توجهی پیاده کرده است او تمامی این عکسها که در زیر مشاهده می کنید را با استفاده از تکنیکی به نام نقاشی با نور (light painting) به وجود آورده است.

نقاشی با نور به گونه ای سبک هنری گفته می شود که در آن عکاس با تنظیم دوربین روی شاتر طولانی مدت (با سرعت کم) و تاباندن منابع نوری مختلف به اشیا، عکاسی می کند. در این تکنیک عکس ها به هیچ عنوان دست کاری دیجیتالی نمی شوند و تمام تصاویر باید با همان تکنیک حین عکاسی به وجود بیایند.

در تصاویری که در ادامه مشاهده می کنید، یان نورهای رنگارنگ را به اشیا سه بعدی مجازی تبدیل می کند. گرفتن این تصاویر، مراحل ایجاد سایه و  شبیه سازی محیطی که سیال به نظر برسد،  بین 10 دقیقه تا یک ساعت زمان می برد.
 
ناگفته نماند یان پاریویانِن یکی از معروف ترین هنرمندان حوزه نقاشی با نور است و آثار وی در مجلات و وبلاگ های هنری مختلفی به نمایش درآمده اند مثل نشنال جئوگرافیک (The National Geographic)، گاردین(The Guardian)، دیلی میل(Daily Mail)، وایرد(Wired) و ...

نقاشی با نور

نقاشی با نور

نقاشی با نور

نقاشی با نور

نقاشی با نور

نقاشی با نور

نقاشی با نور

نقاشی با نور

نقاشی های شگفت انگیز با نور + تصاویر

4.416
این مطلب مفید بود ؟142
برگرفته از پول نیوز - / ل
برچسب : نقاشی
وبگردی