نهضت مسکن

تمدید ثبت نام مجردها در نهضت مسکن

تاریخ انتشار : 21 بهمن 1400کد مطلب : 37036زمان مطالعه : 4 دقیقه
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از تمدید ثبت نام مردان مجرد بالای 23 سال در سامانه نهضت ملی مسکن تا پایان اسفند ماه سال جاری خبر داد.

مهر:در هفته جاری با توجه به در پیش بودن یوم الله 22 بهمن و همچنین حضور در دهه فجر، یکی از مهمترین اتفاقات حوزه راه و مسکن افتتاح بیش از 600 پروژه مسکنی و حمل و نقلی به ارزش بیش از 7 هزار میلیارد تومان در روزهای 17 18 بهمن به دست وزیر راه و شهرسازی از طریق ویدئو کنفرانس و ارتباط با استان‌های مختلف بود که 600 پروژه آن به بخش حمل و نقل اعم از زیرساخت‌ها اقدامات روبنایی و نرم افزاری اختصاص داشت.

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در این مراسم گفت:وزارت راه و شهرسازی در دولت سیزدهم دو اقدام کلان را در دستور کار دارد که این دو اقدام در حوزه تولید مسکن و اجرای طرح نهضت ملی و همچنین تحول در زمینه حمل و نقل در تمامی حوزه‌های هوایی، زمینی، ریلی و دریایی است.

گفتنی است در برنامه‌های افتتاحیه یا آغاز به ساخت پروژه‌های عمرانی و مسکنی دهه فجر امسال، علاوه بر آغاز به ساخت 209 هزار واحد مسکونی ذیل طرح نهضت ملی مسکن، 486 پروژه در حوزه حمل و نقل با اعتبار 6,042 میلیارد تومان و 116 پروژه در حوزه مسکن با اعتبار 1,060 میلیارد تومان افتتاح شد.

معاون شرکت ساخت:تهاتر نفت با جاده

محمدرضا کدخدازاده معاون ساخت وتوسعه راه‌های شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل و نقل نیز از استفاده از ظرفیت‌های قانونی برای سرمایه‌گذاری و تأمین بودجه مورد نیاز پروژه‌های راهسازی و بزرگراه سازی یاد کرد و گفت:ماده 56 قانون الحاق موادی به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و تبصره 19 در خصوص تهاتر با قیر و همچنین تهاتر با نفت نیز از دیگر ظرفیت‌های قانونی موجود است.

کدخدازاده گفت:موضوع تهاتر با نفت برای ساخت جاده‌ها با تعدادی از پیمانکاران و سرمایه‌گذاران بزرگ کشور مطرح شده و پروژه‌های های عظیم و مهم از جمله کریدورهای ترانزیتی کشور در قالب تهاتر با نفت واگذار می‌شوند.

رستم قاسمی:سد 50 ساله ترانزیتی ایران و ترکمنستان شکسته شد

رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی دوشنبه 18 بهمن ماه در خصوص ترانزیت گفت:در بخش سرخس و ترکمنستان با توافقی که انجام شد، در حوزه ترانزیتی سهم قابل توجهی را به دست آوردیم و سد 50 ساله ترانزیتی ایران و ترکمنستان شکسته شد.

وزیر راه و شهرسازی خاطرنشان کرد:در بخش ریلی کشور و با اتصال خطوط شمال به جنوب می‌توانیم به دیگر کشورها دسترسی پیدا کنیم و سهم ترانزیت منطقه را به ایران اختصاص دهیم تا درآمد قابل توجهی را برای کشور به دنبال داشته باشد.

تصویب اساسنامه صندوق ملی مسکن در کمیسیون مدیریت امور عمومی دولت

در جلسه اصلی کمیسیون مدیریت امور عمومی و سرمایه انسانی دولت در روز یکشنبه 17 بهمن به ریاست رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور، پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی با عنوان «اساسنامه صندوق ملی مسکن» در دستور کار قرار گرفت و اعضای کمیسیون پس از بحث و تبادل نظر، اساسنامه مذکور را به‌منظور تصویب نهایی در هیأت دولت، تأیید کردند.

به موجب ماده (3) قانون جهش تولید مسکن مقرر شد «صندوق ملی مسکن» به‌منظور ایجاد هم‌افزایی، تقویت توان حمایتی و تخصیص بهینه منابع مالی بخش مسکن، با کارکرد تجمیع و تخصیص منابع مالی و موضوع این قانون تشکیل شود.

معاون مسکن وزارت راه:تمدید ثبت نام مردان مجرد بالای 23 سال در سامانه نهضت ملی مسکن تا پایان امسال

محمود محمودزاده معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از تمدید ثبت نام نهضت ملی مسکن برای مردان مجرد بالای 23 سال و همچنین سایر متقاضیان شهرهایی که به تدریج در یک ماه گذشته به سامانه ثمن افزوده شده‌اند تا پایان اسفند سال جاری خبر داد.

تأمین اراضی یک میلیون مسکن

محمودزاده همچنین در مراسم آغاز به ساخت 209 هزار واحد نهضت ملی مسکن در 17 بهمن با اعلام اینکه اراضی 2 میلیون و 400 هزار واحد شناسایی شده و بخشی از آن اراضی در مرحله تغییر کاربری و الحاق است در خصوص جزئیات آن گفت:اراضی یک میلیون واحد طرح نهضت ملی مسکن با کاربری مسکونی تأمین شده است. همچنین اراضی یک میلیون و 400 هزار واحد دیگر نیز شناسایی شده که در مراحل الحاق به محدوده و یا تغییر کاربری قرار دارند.

آتش سوزی کشتی پانامایی در نزدیکی بندر دیر

مدیرکل ایمنی و حفاظت دریایی سازمان بنادر و دریانوردی جزئیات سانحه آتش‌سوزی شناور پانامایی در ٣٠ مایلی جنوب بندر دیر را تشریح کرد و از نجات جان ١٧ خدمه این شناور توسط شناورهای جستجو و نجات و شناورهای آتشخوار دریایی سازمان بنادر و دریانوردی خبر داد.

نادر پسنده ادامه داد:به محض دریافت پیام اضطرار و به رغم وضعیت نامناسب دریا و وجود امواج بزرگ، واحدهای جستجو و نجات دریایی و شناورهای آتشخوار با نیروهای متخصص عازم منطقه شدند و 17 نفر از خدمه شناور مضطر با ملیت‌های مختلف از خطر احتمالی سرایت حریق به محموله خطرناک کشتی نجات داده و به بندر دیر منتقل شدند.

کاهش مسافرگیری پروازهای داخلی به 60 درصد ظرفیت هواپیما

عباس شیراوژن سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا از تصویب کاهش پذیرش مسافر در پروازهای داخلی تا 60 درصد ظرفیت هواپیماها در این ستاد تا دو هفته آینده خبر داد.

میر اکبر رضوی سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری نیز از ابلاغ این مصوبه به شرکت‌های هواپیمایی خبر داد و گفت:این موضوع از دیروز 20 بهمن در هنگام بلیت فروشی باید رعایت شود.

سازمان راهداری:رشد 101 درصدی ترانزیت جاده‌ای و دریایی از قلمروی ایران در 10 ماهه امسال

جواد هدایتی مدیرکل دفتر ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی سازمان راهداری از ترانزیت 7 میلیون و 500 هزار تن کالا از مرزهای جاده‌ای و دریایی کشور در ١٠ ماهه سال جاری خبر داد و گفت:این میزان ترانزیت نسبت به مدت مشابه سال قبل 101 درصد و نسبت به سال 1398، 30 درصد افزایش داشته است.

وی تأکید کرد:طی مدت مذکور از مجموع کالاهای ترانزیت شده، 40 درصد را مواد نفتی و 60 درصد مواد غیرنفتی تشکیل داده است.

هدایتی تصریح کرد:از اولویت‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، افزایش سهم ناوگان ایرانی در ترانزیت و حمل و نقل بین‌المللی است، تا جایی که طی مدت مذکور 79 درصد ترانزیت توسط ناوگان ایران انجام شده است.

وی اظهار امیدواری کرد:بر اساس پیش‌بینی‌های به عمل آمده، در پایان سال به بالای 9 میلیون تن کالا ترانزیتی از طریق مرزهای جاده‌ای و دریایی خواهد رسید.

انتهای پیام/م

تمدید ثبت نام مجردها در نهضت مسکن

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : مسکن مهر
وبگردی