نهضت ملی مسکن

زمان تحویل واحدهای نهضت ملی مسکن اعلام شد

تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1401کد مطلب : 27809زمان مطالعه : 2 دقیقه
رستم قاسمی، وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ساخت مسکن در کشور ما 1.5 تا 2 سال به طول می‌انجامد، اظهار کرد: امیدواریم در همین زمان 1.5 ساله واحدها تحویل متقاضیان شود.

مهر:رستم قاسمی وزیر راه و شهرسازی در پخش زنده تلویزیونی درباره آغاز عملیات اجرایی تعدادی از واحدهای نهضت ملی مسکن اظهار کرد:امروز با حضور رئیس جمهور در شورای عالی مسکن عملیات اجرایی ساخت 118 هزار واحد مسکونی به صورت ویدئوکنفرانس آغاز شد.

وی افزود:بیشتر این واحدها در شهرهای جدید مانند پرند، پردیس، هشتگرد، صدرا و سهند قرار دارند که عملیات اجرایی آنها آغاز شده است.

وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر اینکه ساخت مسکن در کشور ما 1.5 تا 2 سال به طول می‌انجامد گفت:امیدواریم در همین زمان 1.5 ساله واحدها تحویل متقاضیان شود.

قاسمی تسهیلات اعطایی به متقاضیان نهضت ملی مسکن در تهران را 450 و مراکز استان‌ها 350 میلیون تومان عنوان کرد و گفت:بیشتر شهرهای جدید در همجواری مراکز استان‌ها و کلانشهرها قرار دارند که تسهیلات آنها شامل 350 تا 450 میلیون تومان می‌شود.

وی با اشاره به برخی مشکلات ساکنان شهرهای جدید از قبیل نبود تأسیسات روبنایی و زیرساخت‌ها همچون مدارس، درمانگاه‌ها و کلانتری‌ها گفت:در شهرهای جدیدی که این مشکلات را دارند در حال برطرف کردن آنها هستیم اما از این پس همزمان با ساخت مسکن ذیل طرح نهضت ملی مسکن، زیرساخت‌ها و فضاهای روبنایی را نیز احداث می‌کنیم.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص وضعیت شهرسازی نهضت ملی مسکن افزود:برخی شهرهای جدید در هنگام ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن ایجاد می‌شوند ولی اشکالات مسکن مهر را ندارند و فعلاً در مسکن مهر تراکم خانوار 127 خانواده در هکتار بود که در نهضت ملی به 50 خانواده در هکتار کاهش می‌یابد. همچنین احداث فضاهای سبز نیز در کنار مجتمع‌های مسکونی دیده شده است.

انتهای پیام/م

زمان تحویل واحدهای نهضت ملی مسکن اعلام شد

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : مسکن مهر
وبگردی