رشد نوزاد 6 هفته ای
نوزاد شش هفته مادر را از دیگران تشخیص می دهد و تا 14 ساعت می خوابد و همچنین هفته ششم بهترین زمان برای تنظیم خواب نوزاد و مادر است

وضعیت هفته به هفته نوزاد بعد از تولد ؛ رشد نوزاد در 6 هفتگی

چه توقعاتی می توانید از نوزاد شش هفته ای خود داشته باشید؟ 6 هفته از زمان زایمان شما گذشته است و اگرچه به نظر می رسد همین دیروز بوده است، ما مطمئنیم که نمی توانید زندگی را بدون تازه از راه رسیده ی گرانبهایتان، تصور کنید.

همچنان که نوزادتان در حال عبور از مراحل مهمی از زندگیش ،چه از لحاظ فیزیکی و چه از لحاظ ادراکی و شناختی است، ما در این بخش از نمناک حاضر هستیم تابه سوالات شما پاسخ می دهیم.

رشد نوزاد 6 هفته ای

وضعیت نوزاد در هفته ششم بعد از تولد

تغییرات و رشد فیزیکی نوزاد در هفته ششم بعد تولد

نوزاد 6 هفته ای از لحاظ فیزیکی، تا چه اندازه رشد می کند؟

در شش هفتگی، کودک شما همانند هفته های قبل ، چیزی در حدود 140 تا 200 گرم در هفته، وزن خواهد گرفت و قدش ماهانه 1 اینچ رشد می کند ؛ آن ها ،باید در پایان این هفته به جهش رشدی که در 4 تا 6 هفتگی اتفاق می افتد ، رسیده باشند.

اگرچه ممکن است از نظر ظاهری خیلی بزرگ تر به نظر نرسند، ولی حتما متوجه شده اید که کوچولوی شما نسبت به هفته های قبل گرسنه تر است. بزرگترین پبشرفت فیزیکی که تا به حال داشته اند، نگه داشتن سرشان وقتی که صاف نشسته اند یا روی شکم دراز کشیده اند، است، پس اگر تا الان این کار را انجام نداده اند ، ممکن است این هفته اولین بار باشد.

اگر در حال تقویت ماهیچه ی گردن هستند، با قرار دادن صورتتان در مقابل صورت آن ها ، وقتی که روی شکم خوابیده اند، تشویقشان کنید، تا چیزی داشته باشند که آن نگاه کنند.

نوزاد 6 هفته ای از لحاظ ادراک و شناخت تا چه اندازه پیشرفت می کند؟

در هفته ی ششم، حافظه آن ها در نهایت به آن ها اجازه می دهد، تا شما را از غریبه ها تشخیص دهند، که به این معنی است که وقتی شما به او نزدیک می شوید ، لبخند می زند و سر و صدا می کند. به دلیل اینکه قدرت شنواییشان به طور کامل پیشرفت کرده است و قدرت تمرکز در آن ها بهتر شده است، آن ها باید بتوانند که گوش بدهند و مشتاقانه تر به اشیایی که در اطرافشان است نگاه کنند.

وزن نوزاد در 6 هفتگی

شناخت پدر و مادر در شش هفتگی

چه واکسن هایی برای یک نوزاد 6 هفته ای لازم است؟

شما دو هفته زمان دارید تا خود را برای واکسن نوزادتان آماده کنید، که در حدود دو ماهگی اتفاق می افتد.

نوزاد 6 هفته ای به چه میزان خواب نیاز دارد؟

مرحله ای که در آن نوزاد تازه متولد شده به طور نامتداوم 18 ساعت می خوابد، در حال پایان است ، از شش هفتگی به بعد، نوزاد شما هوشیارتر است و فقط بین 10 تا 14 ساعت می خوابد این ،بدین معنی است که برنامه ی خوابتان منظم تر می شود و می توانید تفاوت شب و روز را به آن ها بیاموزید.

مطمئن شوید که چرت روزانه شان با خواب شبانه فرق می کند و این کار را به وسیله ی کنترل صدا و نور خانه انجام دهید ؛ اگر در طول شب، بیدار می شوند بازی و سر و صدا نکنید و خانه را آرام و تاریک نگه دارید ، زمانی که این تفاوت ها را متوجه شوند، برنامه ی خوابتان به حالت نرمال باز می گردد.

خواب نوزاد 6 هفته

14 ساعت خواب مورد نیاز نوزاد شش هفته ای

نوزاد 6 هفته ای چه میزان شیر می خورد و چقدر گرسنه می شود؟

همچنان که کودک شما به پایان جهش رشدی نزدیک می شود، شیر دادن به آن ها نباید به سختی هفته های گذشته باشد ؛ علاوه بر این، به دلیل اینکه خواب شبانه شان بهتر شده است، احتمالا شیر دادن های شبانه کمتر شده اند.

اگر شما در مورد میزان شیری که به نوزادتان می دهید نگران هستید، میزان معین شده 150 تا 200 میلی لیتر به ازای هر کیلو گرم از وزن آن ها است. با این حال، زیاد در این مورد خود را اذیت نکنید زیرا نوزاد شما به همان میزانی که به آن احتیاج دارد، شیر می خورد.

اگر شما به نوزادتان شیر می دهید و هنوز شیردوشیدن را شروع نکرده اید، الان زمان خوبی برای شروع این کار است، زیرا تا به حال کودک شما به شیر خوردن از راه سینه عادت کرده است.

نوزاد شش هفته ای و مشکل او با قولنج و باد شکم:

قولنج ،معمولا از شش هفتگی خودش را نشان می دهد، پس اگر شما متوجه گریه غیر قابل کنترل که ساعت ها طول می کشد و سه بار در هفته به مدت سه هفته اتفاق می افتد، نشده اید، یک استثتاء هستید.

یک نوزاد 6 هفته ای چه میزان مدفوع می کند؟

به دلیل غذای بیشتری که می خورد، بیشتر مدفوع می کند ،ولی بین 1 تا 10 بار در روز عادی است به شرطی که پوشکشان را در حدود 6 بار در روز خیس کنند ؛ به عنوان یک مادر تازه کار، احتمالا بیشتر وقت خودتان را صرف گشتن در پوشک بچه می کنید نگران نباشید، شما تنها نیستید در حقیقت، ما لیستی از انواع رنگ های مدفوع در بخش های قبلی نمناک آماده کرده ایم که به شما کمک می کند موارد عجیب را از موارد نگران کننده تمییز دهید.

شیر نوزاد 6 هفته

عادی بودن دفع نوزاد تا 10 بار در روز

مراحل مهم رشدی در یک نوزاد 6 هفته ای:

قدرت شنوایی تکامل یافته:هوشیاری بیشتر به یک معنی است، زمان آن رسیده که شما و نوزادتان بر سر چند موسیقی توافق کنید. استفاده از موسیقی به منظور پیشرفت حس هایش، یک وسیله ی عالی برای آموزش او و آرام کردن خودتان است ، به زودی نوزاد شما به آهنگ های مورد علاقه اش واکنش نشان می دهد .

اولین واکنش ها:

نه تنها نوزاد شما بیشتر لبخند می زند ، بلکه از میمیک صورتش برای بیان حالاتش استفاده می کند ، برای ابروهای در هم کشیده ی مضطرب، لب های غنچه شده و ابروهای بالا رفته از حالت تعجب آماده شوید این اولین بار برای این است که دوربین را بیرون بیاورید و عکس های با ارزشی برای اینستاگرام بگیرید.

معاینات لازم پزشکی در 6 هفتگی:

بین هفته ی 6 تا 8 ،بهترین زمان برای معاینه ی پزشکی نوزاد و خودتان است ؛ پزشک پاها، مفاصل لگن وستون فقرات را معاینه می کند و به قلب نوزاد گوش می دهد. همچنین به واکنش ها ، چشم ها و آلت تناسلی نیز نگاه می کند.

اگر نگرانی یا سوالی دارید، الان بهترین زمان برای پرسیدن است، زیرا پزشک همانطور که به رشد کودک شما توجه می کند ،به شما نیز اهمیت می دهد. اگر با چیزی مشکل دارید مانند درد شکم، خواب، یا احساسات خودتان ، اصلا از بیان آن ها خجالت زده نباشید.

در طول این ملاقات، پزشک شما می تواند بدن شما را نیز معاینه کند ،که این می تواند در مورد بخیه های شما باشد یا فقط یک فشار خون ساده. اگرچه شما باید یک ویزیت بعد از زایمان داشته باشید ، جایی که بتوانند به طور کامل معاینه تان کنند و مطمئن شوند که بعد از زایمان بدنتان رو به بهبودی است.

مشکل نوزاد 6 هفته ای

بهترین زمان معاینه نوزاد در هفته ششم

والدین کودک 6 هفته ای از چه مشکلاتی باید آگاه باشند؟

افسردگی بعد از زایمان ، می تواند هر زمانی در یک سال اول تولد نوزاد شما شروع شود و اگر احساس کردید که حس گناه یا شکست دارید، با پزشک خود درمیان بگذارید.

در هفته های اول ،ممکن است افسردگی داشته باشید ولی تا الان هورمون هایتان به حالت عادی برگشته اند پس اگر با این فکر که همه چیز اشتباه پیش می رود اذیت می شوید، نزد پزشک بروید و از او راه کارهایی بخواهید ،که چگونه با این مشکلات کنار بیایید ؛ از اینکه کمک بخواهید خجالت نکشید، این بهترین کاری است که می توانید برای خود و خانواده تان انجام دهید.

نوزاد شش هفته ای و وضعیت جسمانی و تغییرات نوزاد در هفته ششم

4.738
این مطلب مفید بود ؟362
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / آ /ن
وبگردی