رشد نوزاد پنج هفته ای
کسانی که به تازگی مادر شده اند نگرانی های زیادی برای نوزادشان دارند اما میتوان با آگاهی از نحوه رشد نوزاد پنج هفته ای بخشی از این نگرانی ها را برطرف کرد.

هفته به هفته بعد از تولد نوزاد ، مراحل رشد نوزاد پنج هفته ای

زمانی که کودکتان 5 هفته دارد، چه چیزهایی را می توانید انتظار داشته باشید؟ شما در حال حاضر، در ماه دوم تولد کودکتان قرار دارید، و احتمالا احساس می کنید که زمان در حال پرواز است همانطور که روزها می روند، ما مطمئنیم که شما چندین سوال درباره رشد کودکتان دارید در ادامه بخش رشد هفته به هفته نوزاد بعد از تولد در نمناک ، تمام پاسخ هایی که در پنج هفتگی کودکتان نیاز دارید، وجود دارد.

نوزاد پنج هفته ای

مراحل رشد نوزاد 5 هفته ای

یک نوزاد 5 هفته ای، از لحاظ جسمی چگونه رشد می کند؟

نوزادان ،معمولا اولین رشد واقعی خود را بین 4-6 هفته انجام می دهند ؛ معمولا ،به میزان 140 تا 200 گرم در هفته وزن اضافه میکنند، این هفته نوزاد شما به احتمال زیاد حدود 200 گرم وزن خواهد گرفت. با وجود رشد کامل شنوایی آنها، و چشمانشان، زمان مناسبی است که برای یافتن حس جدید آنها، اسباب بازی رنگارنگ و موزیکالی را برایشان فراهم کنید.

حس شناختی یک نوزاد 5 هفته ای، چگونه رشد می کند؟

توانایی کودک شما برای تمرکز، در حال بهبود و رشد است و آنها احتمالا قادر هستند که هر دو چشم خود را بر روی یک شی متمرکز کنند ؛ ممکن است ،متوجه این شوید که آنها به رنگ های مختلف و قاطی و الگوهایی که می توانند شروع به دیدن جزئیات بیشتری از جهان کنند، را بیشتر دوست دارند البته حافظه آنها هنوز در حال رشد است و به سرعت چیزی را که بر روی آن متمرکز شده بودند، را فراموش می کنند.با این حال، آنها مطمئنا صدا و بوی شما را به یاد می آورند، بنابراین برای داشتن کودکی آرام با پیوندی عمیق، به نوازش و صحبت کردن با کودک خود ادامه دهید.

کودک 5 هفته ای، چه واکسن هایی را باید دریافت کند؟

شما هنوز سه هفته برای دریافت اولین واکسن وقت دارید، تا زمانی که کودکتان دو ماهه شود.

رشد نوزاد پنج هفته ای

اولین واکسن نوزاد بعد پنج هفتگی در دو ماهگی

کودک 5 هفته ای، چقدر باید بخوابد؟

در نهایت، شما متوجه خواهید شد که کودکتان بیشتر هوشیار شده ؛ الان، آنها بیشتر بیدار خواهند شد، حدود ده ساعت در روز، به نسبت شش ساعت در هفته های گذشته این بدان معنی است که زمان خوبی برای شروع یک برنامه خواب مناسب است، و شما قطعا به استراحت نیاز دارید! شما می توانید به آنها کمک کنید تا تفاوت های بین شب و روز را بفهمند، با انجام کارهای ساده ای، مانند اینکه در روز خانه را روشن و با سر و صدا نگه دارید البته، هر کودک متفاوت است و روشی که برای یک کودک جواب می دهد، ممکن است برای دیگری جواب ندهد.

خواب کودک پنج هفته ای

تنظیم خواب برای کودک پنج هفته ای هوشیار

کودک 5 هفته ای چقدر باید شیر بخورد؟

از آنجایی که این هفته ،جهشی برای رشد و پیشرفت شناختی می باشد، طبیعی است که کودک شما گرسنه تر از حد معمول است در رابطه با توصیه های عمومی برای تغذیه، حدود 150 تا 200 میلی لیتر به ازای هر کیلو وزن کودک توصیه می شود، اما حتما به دنبال روش کودک خود باشید، آنها می دانند که چه مقدار غذا در این مرحله زندگی خود باید بخورند. اگر شیر خود را می دهید، می تواند زمان خوبی برای فکر کردن در مورد ارائه چیزهای جدید باشد.

بهتر است، صبر کنید تا زمانی که کودک شما تغذیه خود را از شیر مادرش کامل داشته باشد، و بعد تنوعی جدید را اعلام کنید، اما بعد از پنج هفته، خیلی راحت تر و آزادانه تر این کار را می توانید انجام دهید ؛ اگر هنوز هم در حال تلاش و تقلا هستید، به دنبال مشاوره پزشکی و بررسی این نکات و پاسخ هایتان نزد متخصص بروید.

مشکلات جسمی احتمالی نوزاد 5 هفته ای

همانطور که در بخش های قبلی گفته شد برای رفع این مشکل نوزاد حتما با پزشک مشورت کنید و نکاتی که به شما خواهد گفت را با دقت رعایت کنید.

راه حلی برای گریه کنترل نشده کودکان و نوزاد پنج هفته ای

گریه هایی که ساعت ها ادامه پیدا می کنند، سه بار در هفته به مدت حداقل سه هفته به کودکتان کولیک بدهید. اگر برای استفاده از کولیک مطمعن نیستید، این را بدانید که شما تنها نیستید و چیزی نیست که شما انجام می دهید. در واقع، این شرایطی است که بیشتر از 40% از کودکان را، تحت تاثیر قرار می دهد.

گریه نوزاد پنج هفته ای

کولیک راهی برای گریه های مکرر نوزاد پنج هفته ای

یک نوزاد 5 هفته ای چقدر باید مدفوع داشته باشد؟

ممکن است واضح باشد، اما با افزایش در غذا، مدفوع هم افزایش می یابد ؛ در این مورد، نگرانی شما می تواند این باشد که کودک شما چه چیزی را دفع می کند، نه میزان آن.

نقاط عطف و تغییرات رشد نوزاد 5 هفته

بالا نگه داشتن سرشان

گردن کودک شما قوی تر می شود و به این معنی است که او سرانجام می تواند سر خود را نگه دارد. به احتمال زیاد تنها چند لحظه، در حالی که روی شکمشان خوابیده اند، یا بر روی صندلی ماشین نشسته اند، اما این اتفاق هنوز یک نقطه عطف برای افتخار کردن به اوست.

اولین لبخند

اگر تا به حال، لبخند او را ندیده اید، در این هفته به احتمال خیلی زیاد اولین لبخندش را خواهید دید به ما اعتماد کنید، این پنج هفته با محرومیت از خواب به نظر در حال گذر و فراموشی است.

واکسن کودک پنج هفته ای

اولین لبخند نوزاد در پنج هفتگی 

والدین نوزاد 5 هفته ای، باید مراقب چه مشکلاتی باشند؟

یبوست در نوزاد پنج هفته ای

آیا به نظر می رسد که غذاهای اضافی هیچ جا نمی روند؟ کودک شما، ممکن است یبوست داشته باشد مراقب این نشانه ها باشید از دست دادن اشتها، گریه و ناراحتی، قبل از مدفوع کردن، دفع مدفوع 3 بار در هفته، مدفوعی سفت و خشک و هفتگی ، اگر متوجه این موارد شدید، با پزشک خود تماس بگیرید.

نداشتن یک خواب راحت و کامل بعد از زایمان

آیا خواب های تکه تکه و پریدن از خواب، انرژی و حال شما را بد کرده؟ لیستی از غذاهای تقویت کننده انرژی را ببینید و مصرف کنید و از ماسک های زیبایی صورت برای پنهان کردن این شبهای بیخوابی استفاده کنید.هیچکس شما را برای داشتن نگاه و احساس خستگی سرزنش نخواهد کرد، اما اینها می توانند شما را تقویت کرده و به شما در این روزهای طولانی و سخت کمک کنند.

مشکلات نوزاد پنج هفته ای

نوزاد پنج هفته ای و کمبود خواب در دوران بچه داری

افسردگی پس از زایمان مادر

با کاهش هورمون بیبی بلو، در این روزها باید شروع به احساس تعادل هورمونیتان کنید با این حال، اگر شما احساس می کنید که همه چیز ممکن است اشتباه پیش رود و تماما تقصیرشماست، احتمالا دچار افسردگی پس از زایمان شده اید. از هر ده خانم،این اتفاق برای یکی از آنها رخ می دهد، و چیزی نیست که از آن شرمنده شوید.

همه چیز درباره رشد نوزاد پنج هفته ای شما و مشکلات احتمالیش

4.529
این مطلب مفید بود ؟263
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / آ
وبگردی