خرید کمد لباس
پیش از انکه برای خرید کمد لباس و جالباسی به بازار بروید بهتر است بدانید که کدام موارد در انتخاب یک کمد مناسب و کاربردی اهمیت دارد.

اصولی که باید هنگام خرید کمد لباس رعایت کنیم

وجود یک کمد با فضای ذخیره سازی زیاد و ظاهری شیک، امری ضروری و لازم خواهد بود . کمد های لباس در انواع طرح ها و مدلهای متنوعی در بازار موجود هستند و از اجناس گوناگونی از قبیل چوب ، پلاستیک و فلز ساخته شده اند . برای خرید کمد و جالباسی ، برخی از نکات که در این بخش از دنیای مد نمناک به آنها اشاره کرده ایم را باید رعایت کنید تا بتوانید یک کمد خوب و با کیفیت انتخاب کنید .

نکات مهم در خرید کمد لباس

به کیفیت (جنس) کمد لباس دقت کنید

کمد لباس از مواد و اجناس گوناگونی مانند چوب ، پلاستیک و فلز ساخته شده اند که از بین این اجناس بهترین گزینه کمد چوبی است . کمدهای چوبی نیز از لحاظ جنس و کیفیت درجات و سطوح متفاوتی دارند که باید در هنگام خرید به آن توجه کنید و کیفیت و مرغوبیت آن را از فروشنده یا سازنده آن جویا شوید.

سبک کمد را بر اساس سبک دکوراسیون انتخاب کنید

کمدها از نظر جا، قسمت های داخلی و همچنین سبک ها، بسیار متنوعند . شما می توانید با توجه به نیازتان و هزینه ای که در نظر گرفته اید و شکل، اندازه و سایر خصوصیاتی که مد نظر دارید، نمونه مورد نظر خود را انتخاب کنید تا برای شما بسازند. سبک کمد را نیز بر اساس سبک دکوراسیون اتاقتان که می خواهید کمد را در آن جای دهید، انتخاب کنید.

 خرید کمد لباس

خرید کمد لباس با کیفیت

اندازه و سایز کمد لباس اهمیت زیادی دارد

قبل از اینکه اقدام به خرید کمد نمایید ، ابتدا جایی که می خواهید کمد را در آنجا قرار دهید را بسیار دقیق اندازه گیری کنید تا کمد کامل و بدون کم و کاست در جایی که برایش در نظر گرفته شده قرار بگیرد . اگر جای کمد کوچک و یا بزرگ باشد ، سبب نا زیبا شدن اتاق و دکوراسیون داخلی می شود. اگر مکانی برای تعبیه کمد لباس در دیوارهای خانه ی شما تعبیه نشده یا قصد ندارید از تورفتگی موجود در دیوار برای قرار دادن کمد استفاده کنید ، می توانید از کمدهای متحرک آماده ای که در طرح های مختلف موجود هستند، استفاده کنید. این نوع از کمدها را می توانید متناسب با فضای مورد نظرتان انتخاب کنید و برای هر موقعیتی، یک طرح و اندازه ی خاص را برگزینید.

کیفیت قسمت های داخلی کمد لباس را بررسی کنید

قبل از خرید کمد ، بررسی لولاها ، کشوها و قفل در جالباسی ضروری است . پس در هنگام خرید ، کشوها را بیرون بکشید تا دریابید که کشوها راحت باز و بسته می شوند یا خیر . همچنین نحوه بسته شدن و قفل شدن درهای جالباسی را نیز دقت کنید.

کمد دخترانه

خرید کمد لباس شیک

اصول کاربردی در خرید کمد لباس

نوع کمد لباس خود را مشخص کنید.

کمد لباس درب ریلی و کمد لباس درب لولایی از انواع کمدهای هستند که می تواند بر اساس سلیقه و بنابر ابعاد و فضای منزل و نحوه ی استفاده انتخاب کنید . اگر اتاقتان کوچک است کمد لباس درب ریلی را که فضای کمتری برای قرار گیری در اتاق خواب نیاز دارد را انتخاب نمایید . نصب و اجرای کمد لباس درب ریلی نیاز به یک متخصص دارد و نصب و اجرا آن جزو تعهدات فروشنده محسوب می شود. درهای کشویی کمد لباس به مراقبت های خاصی هم نیاز دارند؛ زیرا در صورت گیرکردن یک جسم خارجی در فضای ریلی، باز و بسته کردن در کمد به مشکل برمی خورد و باید همیشه حواس تان باشد چیزی لای ریل کمد گیر نکرده باشد. کمد لباس درب لولایی را به سادگی می توان استفاده کرد و در هر قسمتی از منزل قرار داد.

به دستگیره ها در خرید کمد لباس دقت کنید

هنگام خرید کمد به شکل ظاهری دستگیره ها و میزان استحکام و نحوه نصب آن ها به کمد دقت کنید. دستگیره ها در صورت استاندارد بودن، به مرغوبیت و زیبایی کمد کمک می کنند.
به رنگ بندی اتاق خواب توجه کنید.
در انتخاب رنگ کمد لباس خود دقت کنید که نزدیک ترین رنگی که با اتاق خواب شما همخوانی دارد ، انتخاب کنید. کمد های لباس چوبی و ام دی اف تنوع رنگ بالایی دارند. اگر می خواهید فضای اتاق های کوچک را بزرگ تر نشان دهید، باید از رنگ های روشن مثل سفید و کرم استفاده کنید.
راهنمای خرید کمد

خرید کمد لباس خوب

نکات دیگر برای انتخاب کمد لباس :

چنانچه دنیای مد نمناک اشاره کرده است هنگام خرید کمد لباس باید به کاربری آن دقت کنید. از کمد لباس، تنها برای گنجاندن لباس استفاده نمی شود بلکه آنها فضاهایی برای وسایل اضافه هم دارند . پس دقت کنید که کمد شما دارای کشوهای کوچک و بزرگ باشد.
اگر می خواهید کمدتان را در هال و پذیرایی قرار دهید ، این کمد با کمدی که درون اتاق خواب جا خوش می کند کاملا متفاوت است و در آن قسمت هایی برای قرار دادن وسایل دکوری و تزئینی هم تعبیه شده است.
در صورتی که می خواهید با خرید کمد لباس بر ارزش دکوراسیون اضافه کنید کمد لباسی را بخرید که جنس های براق دارند و جلوه ی شیک و زیبایی به خانه می دهند.
برای خرید کمد لباس مناسب برای اتاق کودک، رنگ روشن و جذاب انتخاب کنید تا در روحیه ی کودک تاثیر مثبتی بگذارد.

نکات مهم در مورد خرید کمد لباس که کسی به شما نمیگوید

3.923
این مطلب مفید بود ؟185
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /م.ح
وبگردی