نکات ریز عروسی
توجه به نکات ریزی در مراسم عروسی باعث می شود تا مراسم راحت تر و خوبی داشته باشید.

ریزترین نکاتی که باید در جشن عروسی از یاد نبرید 

زمانی که تاریخ مراسم عروسی نزدیک می شود استرس و نگرانی خاصی در وجود عروس و داماد ایجاد می شود چرا که دلهره این را دارند که مبادا نکته ای را فراموش کرده باشند برای اینکه این اتفاقات پیش نیایند بایستی همه چیز مرتب و از پیش تعیین شده باشد و تمامی نکاتی که مد نظر است باید یک شب قبل از عروسی لیست شوند. 

همان طور که می دانید مهم ترین اصل در یک مراسم برنامه ریزی می باشد که باید زمان کافی برای آن گذاشته شود و از آنجایی که جدا از پذیرایی خدمات مجالس ، دیزاین و دیگر امور را به یک موسسه تشریفات محول می کنید نیاز است که یک سری اقدامات را که از کارهای اولیه هستند و تنها از عهده خودتان برمی آید مدیریت کرده و به نحوه انجام دهید. 
در ادامه این بخش از دنیای مد نمناک به مطالعه یک سری نکات مهم که به یاد سپردن آنها بسیار مهم است بپردازید ما مواردی را برایتان گردآوری کرده ایم که با خواندن آن ها می توانید تمامی کارها را با برنامه ریزی دقیق پیش ببرید و یک مراسم بدون استرس را سپری کنید. 
تعیین تاریخ عروسی در روز مناسب

- دقت داشته باشید زمانی که تاریخ عروسی را تعیین می کنید حتماً همه جوانب را در نظر بگیرید چنانچه قصد دارید روزهای تعطیل یا اعیاد مذهبی و یا آخر هفته را انتخاب کنید مطمئنآ دردسری متوجه آمدن مهمانانتان نمی شود و ذوق بیشتری برای شرکت در مراسم شما دارند در عوض باید دست به جیب شده و هزینه های بیشتری را متقبل شوید اما چنانچه جشن عروسی را به یکی از روزهای وسط هفته موکول کنید امکان دارد تعداد زیادی از مهمانانتان را از دست بدهید.

 مدیریت زمان برای عکاسی 

- در روز عروسی زمان زیادی از وقت شما با فیلمبردار و عکاس گذرانده می شود بنابراین به نحوه کاری آنها توجه داشته باشید که آیا در مدیریت زمان خبره هستند یا نه؟ البته که کیفیت کار مهمترین مولفه است اما این موضوع نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. 
 عکاسی عروسی
همراه داشتن یک چوب لباسی شیک 
- پیش از اینکه آماده شوید عکاس از شما درخواست می کند تا لباستان را به او داده آویزان کند و یک عکس از آن بگیرد بنابراین به همراه داشتن یک چوب لباسی زیبا در روز عکاسی می تواند قسمت جذاب آن باشد چرا که هرچقدر محتویات داخل عکس هایتان شیک باشد همانقدر عکستان زیباتر از آب درمی آید.
رزرو کردن صندلی جلو برای بزرگان فامیل 
- لزومی ندارد که جوان های فامیل که خیلی هم به شما نزدیک نیستند روز عروسی روی صندلی های جلو بنشیند بنابراین بایستی پیش از هر چیزی جاهایی برای بزرگان فامیل را مشخص کنید تا مجلس نمود رسمی تر و جذابی به خود بگیرد. 
برنامه ریزی عروسی
جمع کردن ساک در صورت ماه عسل رفتن 
- چنانچه قرار است به ماه عسل یا هتلی بروید بایستی یک روز قبل تمامی لوازم ضروری از جمله لباس زیر ، لباس مناسب برای صبح روز بعد ، دمپایی ، وسایل بهداشتی و کت را کنار بگذارید. 
همراه داشتن شارژر تلفن همراه 
- در روز عروسی ممکن است تعداد زیادی از مهمان ها با شما تماس گرفته تا سوالاتی در مورد آدرس یا برخی از مسائل دیگر بپرسند یا حتی کسانی هستند که خودشان امکان آمدن به مراسم را ندارند و تنها با یک تماس تلفنی می توانند به شما تبریک بگویند بنابراین حتماً یادتان باشد شارژر گوشی تان را به همراه داشته باشید تا چنانچه شارژ گوشی تمام شد مجدد بتوانید آن را شارژ کنید. 
کفش راحتی یادتان نرود 
- پس از اینکه مراسم به اتمام رسید و عکس های یادگاری را گرفتید و به سایر میهمانان خوش آمد گفتید حتماً با پوشیدن یک جفت صندل یک تکه به پاهای ورم کرده خود استراحت بدهید. 
کفش راحت عروس
تعیین یک نفر برای دریافت هدیه ها
 - یکی از خانم های فامیل را پیش از عروسی برای دریافت کادو های میهمانان انتخاب کنید تا با مدیریت یادتان بماند که چه کسی چه چیزی برایتان آورده و در نهایت از آنها تشکر کنید. 

نکات مهم برای شام عروسی 

- شام عروسی به قدری می تواند متفاوت باشد که تا سالیان سال مزه اش زیر دندان میهمانان بماند حتی اگر فقط یک نوع باشد و باید بدانید که اصراری بر چند نوع بودن غذا نیست. البته ناگفته نماند این روزها بسیاری از شام های عروسی به شکل سلف سرویس می باشد اما باز ارائه چنین متدی با در نظر گرفتن تعداد مهمانان اهمیت پیدا می کند و چنانچه تعداد میهمانان زیاد باشد پس بایستی تعداد میز های سلف سرویس نیز بیشتر از یک عدد باشد. 
شام عروسی
نظارت دقیق بر کارکنان پذیرایی 
- نظارت بر عملکرد دقیق کارکنان پذیرایی آبرومندانه از مدعوین را خودتان برعهده نگیرید و بهتر است یکی از اعضای خانواده خود را مسئول این کار بکنید تا یک مراسم شرافت مندانه ای برگزار کرده باشید. 
انتخاب شخصی برای جمع کردن وسایل جشن 
شخصی را برای جمع کردن اضافات جشن عروسی تعیین کنید چرا که وقتی وسایلی همچون میوه ، فضا و شیرینی را از خانه به محل مراسم میبرید ممکن است اضافه هایی از آن بماند بنابراین بهتر است کسی باشد که حواسش به آنها بوده و مجدد به خانه برگرداند.

نکات ریز جشن عروسی که شاید فراموش کنید

4.236
این مطلب مفید بود ؟306
منبع : بخش دنیای مد نمناک/ن/م.ح
وبگردی