شیر به کودک
کودک در سال های ابتدای زندگی به طور مداوم در حال یادگیری است. یکی از این موارد نگه داشتن شیشه شیر توسط خود کودک می باشد که باید طی مراحلی به او آموزش داده شود.

چگونه به یک کودک نگه داشتن شیشه شیر را بیاموزیم

کودک در سن شش ماهگی کم کم تلاش می کند تا شیشه شیر خود را با استفاده از دستهایش بگیرد و خودش به تنهایی شیر بخورد که این سعی کودک برای آموختن برای والدین او بسیار جذاب است. آنها باید به کودک کمک کنند تا او بتواند این توانایی را کسب کند.

در ادامه راههایی را به شما آموزش می دهیم که به کودک دلبند تان کمک کنید.

چگونه به یک کودک نگه داشتن شیشه شیر را بیاموزیم

آموزش نگه داشن شیشه شیر به کودکان

در حین شیر دادن به کودک دست او را در امتداد دست خودتان روی شیشه شیر قرار دهید. این می تواند به کودک شما کمک کند که به روش درست گرفتن شیشه عادت کند و هنگامی که خودش به تنهایی شیشه را نگه می دارد نیز از این روش برای قرار دادن دست هایش روی شیشه شیر استفاده کند..

از یک شیشه شیر سبک که نگه داشتن آن آسان است استفاده کنید. برای کودکی که به تازه گی شروع به گرفتن شیشه خود کرده است، گرفتن یک شیشه کوچک آسان تر است. یک شیشه بزرگ و سنگین حس بدی را به کودک منتقل خواهد کرد، بنابراین درست نگه داشتن آن سخت خواهد شد.

مقدار کمی مایع (مثلا شیر) درون شیشه بریزید زیرا یک شیشه کاملاً پر، سنگین خواهد بود و کودک موفق نمی شود که به درستی آن را نگه دارد. با 30 تا 60 سی سی مایع درون شیشه آغاز کنید و هر چقدر که کودک راحت تر شیشه را نگه می دارد شما هم بر میزان مایع موجود در شیشه بیافزایید.

شیشه هایی را انتخاب کنید که دسته دار هستند. دسته ها می توانند نگه داشتن شیشه را برای کودک شما را آسان تر کنند.

نکات و هشدارها

عجله نکنید، کودکان معمولاً در سنین بین 6 الی 10 ماهگی شروع به نگه داشتن شیشه هایشان می کنند، اما همه آن ها زمانی این کار را انجام می دهند که آماده این کار باشند.

شیشه بچه را عمودی و حائل نگه ندارید و امیدوار نباشیدکه با اینکار او نگه داشتن شیشه را سریعتر یاد می گیرد. عمودی نگه داشتن شیشه می تواند منجر به عفونت گوش و همچنین پر خوری در کودک شما گردد. علاوه بر این غذا خوردن از شیشه عمودی می تواند منجر به خفگی کودک گردد.

آموزش نگه داشتن شیشه شیر به کودک

3.731
این مطلب مفید بود ؟238
برگرفته از phow - /ن.م
برچسب : نوزاد
وبگردی