نیوشا ضیغمی

چرا نیوشا ضیغمی بازیگر طنز شد؟!

تاریخ انتشار : 20 دی 1396کد مطلب : 62675زمان مطالعه : 4 دقیقه
نیوشا ضیغمی بازیگر سینما و تلویزیون کشورمان با بازی در فیلم ایران برگر وارد دنیای کمدی شد و تابحال چندین فیلم در ژانر کمدی بازی کرده است.

دلیل نیوشا ضیغمی برای بازی در فیلم های طنز چیست

نیوشا ضیغمی بازیگری که با سریال در چشم باد در میان مخاطبان تلویزیون شناخته شد مدتهاست که از بازی در تلویزیون فاصله گرفته و فقط در سینما ایفای نقش میکند . این هنرمند جوان با بازی در فیلم ایران برگر توانمندی هایش را در ژانر کمدی سنجید و بعد از آن در چندین فیلم طنز بازی کرده است. بازیگر سریال در چشم باد از دلیل بازی در سریال های طنز میگوید.

دلیل نیوشا ضیغمی برای بازی در فیلم های کمدی

نیوشا ضیغمی با اشاره به دلایل انتخاب فیلمنامه ها برای ایفای نقش و به خصوص فیلمنامه های طنز گفت:نمی توانم بگویم که فقط به فیلمنامه کمدی علاقه دارم یا به گونه دیگری از سینما علاقه زیاد دارم بلکه از میان فیلمنامه هایی که پیشنهاد می شود، قوت فیلمنامه برایم بسیار مهم است.
وی ادامه داد:شرایطی که در سالهای گذشته در سینما حاکم شده فیلم های جدی که من تمایل زیادی به همکاری با آن ها دارم دچار تکرار در انتخاب بازیگر می شوند و به نظر می رسد فیلم های جدی که نگاهی نیز به جشنواره ها دارند دارای انتخاب بازیگر های مشخصی شده اند.
ضیغمی با اشاره به اینکه تلاش کرده در طول سال ها به عنوان یک بازیگر مستقل در سینما حضور داشته باشد، افزود:هرچند در فیلم های جدی نیز حضور پیدا کرده ام اما فیلمنامه های کمدی و طنز زیادی به من پیشنهاد می شود که تلاش می کنم از میان آن ها آثاری را انتخاب کنم که بیشتر کمدی موقعیت باشد با فیلمنامه ای کاملا تعریف شده که از روایت خوبی برخوردار باشد. سعی می کنم در فیلم های لوده حضور پیدا نکنم بلکه در آثاری باشم که در عین مفرح بودن با مخاطب نیز ارتباط برقرار کرده و قصه خوبی داشته باشند.

نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی در فیلم ایران برگر

ضیغمی که همزمان یک فیلم جدی و یک فیلم کمدی را در اکران دارد، در پاسخ به این سوال که شکل اکران فیلم ها و اولویتی که به آثار کمدی در روی پرده داده می شود، چه اندازه در انتخاب نوع فیلمنامه ها توسط بازیگر تاثیر دارد، گفت:واقعیت این است که سینما بدون مخاطب وجود ندارد و هر فیلمی با هر نوع نگاهی که ساخته می شود از نگاه فرهنگی صرف تا نگاه سرگرمی ساز باید مخاطب داشته باشد تا اثرگذار باشد.
وی ادامه داد:امروز سینمای ایران در بحث اکران دچار مسایلی پچیده ای شده و فیلم هایی ساخته می شوند که معلوم نیست چه زمانی امکان اکران دارند؟ از طرف دیگر فیلمی که مثلا در زمان اکران فروش بسیار خوبی داشته است وقتی به شبکه نمایش خانگی می آید، گویا هیچ ارزش سینمایی و هنری ندارد. یعنی چه بسا در زمان اکران تبلیغاتی برای فیلم صورت می گیرد که باعث می شود فیلم به فروش بالایی برسد.
بازیگر فیلم "دریا و ماهی پرنده" ادامه داد:سازندگان این فیلم با یک فیلمنامه خوب؛ داستانی را روایت کردند که یکی از مشکلات امروز جامعه است. این فیلم حتی در جشنواره های مختلف مورد استقبال قرار گرفت اما متاسفانه در زمان اکران دو سال پشت درهای ممیزی ماند و بعد نیز در گروه هنر تجربه یعنی گروهی که تعداد اکران های آن کمتر از گروه آزاد است، اکران شد.
وی ادامه داد:این رفتار ها شاید باعث نشود که من به عنوان یک بازیگر از حضور در فیلم های جدی دلسرد شوم اما واقعیت این است که در نوع نگاه من به فیلمنامه ها و انتخاب آن ها تاثیر می گذارد.

نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی در فیلم ثبت با سند برابر است

ضیغمی که یکبار با فیلم "شوریده" نامزد بهترین بازیگر جشنواره فیلم فجر شده است، درباره تاثیرگذاری جشنواره فیلم فجر در مسیر بازیگر برای انتخاب فیلمنامه ها گفت:جشنواره فیلم فجر مهم ترین رویداد سینمایی کشور است از همین رو تاثیر زیادی در آینده هنری اهالی سینما دارد. اگر بازیگری در این جشنواره به خوبی دیده شود تبلیغ بسیاری بزرگی برای او خواهد بود. قطعا اگر کار خوب یک بازیگر در جشنواره دیده نشود یا مناسبات به گونه ای باشد که فعالیت یک بازیگر در جشنواره دیده نشود، قطعا آینده شغلی وی تغییر می کند وحتی شاید آسیب ببیند.
ضیغمی که در فضای مجازی نیز بسیار فعال است، با اشاره به اینکه نمی توان فضای مجازی را تعطیل کرد، گفت:تلاش کردم تا از حاشیه سازی در فضای مجازی جلوگیری کنم و خودم را به شایعات نسپارم. بیشتر دوست دارم از این فضا برای بیشتر دیده شدن آثاری استفاده کنم که در آنها حضور دارم. معتقدم اگر بازیگری در یک اثر هنری حضور پیدا می کند، باید از آن اثر دفاع کند.

فیلم در حال اکران نیوشا ضیغمی در ژانر کمدی

ثبت با سند برابر است فیلمی به کارگردانی بهمن گودرزی و به تهیه کنندگی مجتبی متولی با بازی امین حیایی و نیوشا ضیغمی است. نیوشا ضیغمی در این فیلم تجربه دیگری در دنیای طنز کسب کرد.

نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی در فیلم ثبت با سند برابر است

ثبت با سند برابر است فیلمی اجتماعی و شاد با ضرب آهنگ بالا، پر لوکیشن و پر بازیگر و همراه با عنصر غافلگیری است که همیشه تماشاچی به این موضوع روی خوش نشان داده است.

 نیوشا ضیغمی

نیوشا ضیغمی در فیلم ثبت با سند برابر است

امین حیایی، مجید صالحی، نیوشا ضیغمی، فرزاد حسنی، سحر قریشی، الهام حمیدی، علی مشهدی، سپند امیرسلیمانی، آیدا جعفری، یزدان فتوحی، مهران رجبی، پوریا پورسرخ و محمدرضا شریفی نیا از بازیگران فیلم ثبت با سند برابر است ، هستند.

چرا نیوشا ضیغمی بازیگر طنز شد؟!

4.26
این مطلب مفید بود ؟51
منبع : ایلنا _ نمناک / م.ف
وبگردی