شستن ظروف
خانم های خانه دار در کارهای خانه مشکلاتی دارند که کار را برایشان سخت می کند اما راه حل هایی وجود دارد که می توانند با استفاده از آنها به راحتی انجام دهند.

سری پنجم نکات خانه داری کوتاه و مفید

شستن ظروف در سایز و حجم های مختلف یکی از همیشگی ترین فعالیت های خانم های خانه دار است در کنار این کار به نظر ساده تکنیک هایی نیز هست که دانستن شان تغییرات قابل توجهی ایجاد میکند به خصوص اگر مشکل تان بویی باشد که حتی بعد از شستن ظروف باقی می ماند.

شستن ظروف

آیا کارد شما بوی پیاز گرفته؟

هنگامی که با کارد های آشپزخانه مواد خوراکی بو دار مانند سیر یا پیاز را خرد می کنیم چاقوی ما بوی این مواد را به خود می گیرد. برای از بین بردن این بو بهتر است:

  1. با کارد بو گرفته خود چند عدد هویج را حلقه حلقه ببرید تا بوی بد آن از بین برود.
  2. با چند قطره آب لیمو ترش کارد آشپز خانه را تمیز کنید تا بوی آن به کلی از بین برود.

رفع بوی پیاز چاقو

معجزه آمونیاک در شستشوی ظروف

برای تمیز کردن ظروف بلوری، چینی، فلزی و... می توانید از چند قطره آمونیاک استفاده کنید. در مقایسه با سایر مواد پاک کننده و شیمیایی، آمونیاک کمترین آسیب را به دست می رساند اما بهتر است هنگام کار با این ماده دستکش بپوشید.

چطور ظرفی که در آن برنج سوخته پاک کنیم؟

هنگامی که برحسب اتفاق برنج ما سوخت و یا ته گرفت، سوختگی های ته قابلمه به راحتی کنده نمی شود و روش هایی برای کنده شدن راحت این سوختگی از سطح قابلمه لازم است که به آنها اشاره می کنیم.

اگر غذا به ته قابلمه چسبیده، هرگز کارد، قاشق یا کفگیر فلزی برای پاک کردن آن به کار نبرید چون نتیجه چیزی جز خراشیده شدن ته ماهیتابه یا قابلمه نخواهد بود.

قابلمه را پر از آب گرم کنید و مقداری نمک به آن بیافزایید سپس مقداری سرکه در آن بریزید و بجوشانید تا کاملاً تمیز شود.

نکات کاربردی خانه داری

درون سوخته مقدار زیادی جوش شیرین بریزید و آن قدر آب به آن اضافه کنید که فقط مرطوب شود؛ بگذارید چند ساعت بماند و سپس ظرف را بشویید.

شما می توانید مقداری آبجوش و سرکه داخل ظرف سوخته بریزید و درب آن را ببندید و بعد 1 تا 2 ساعت آن را بشویید.

برای سوختگی های کم کف قابلمه سوخته خود را مقداری نمک بریزید و سپس با یک سیب زمینی خام روی آن بکشید. بعد آن را با آب بشویید و با دستمال کاغذی خشک کنید. سپس کمی روغن در ظرف بریزید و آن را در ظرف پخش کنیدسپس ظرف را روی اجاق گاز با حرارت کم به مدت 30 دقیقه قرار دهید تا روغن در ظرف غوطه ور شود. حالا قابلمه را از روی اجاق بردارید، قابلمه شما کاملا تمیز شده است.

چند قطره مایع ظرفشویی را با آب مخلوط کنی. بعد از اضافه کردن مایع ظرفشویی، محلول را مخلوط کنید و اجازه دهید این مخلوط یک شب در قابلمه بماند و سپس آن را بشویید.

هر روز سه نکته خانه داری! سری 5 + شستن ظروف

4.575
این مطلب مفید بود ؟678
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ن/ز.ت
وبگردی