هفته 39 بارداری
در هفته 39 بارداری, تمام اندام های بدن جنین کامل شده است اما همچنان مغز او در حال رشد است و والدین باید در این هفته هر لحظه منتظر تولد فرزند خود باشند.

وضعیت جنین و مادر در هفته 39 بارداری

این هفته ممکن است هفته آخر بارداری شما باشد ولی شاید هم تا هفته 41 یا 42 فرصت داشته باشید ، برای انکه بدانید چه اتفاقاتی در هفته 39 بارداری رخ می دهد ادامه این بخش از هفته به هفته بارداری در نمناک را دنبال کنید.

تغییرات و رشد جنین در هفته 39 بارداری

رشد جنین در هفته 39 بارداری

رشد و وزن جنین در هفته 39 بارداری

کودک من چه قدر در هفته 39 رشد کرده است؟

کودک شما اندازه یک کدو تنبل کوچک است و اکنون کاملا شکل گرفته است. نوزاد بین هفت تا هشت پوند وزن خواهد داشت و بین 19 تا 21 اینچ طول.اندام او، به غیر از مغز دیگر رشد نخواهند کرد، مغز او هنوز هم در حال رشد سریع است که تا سه سال اول زندگی اش ادامه خواهد یافت.

کودک در هفته 39 بارداری چه کار می کند ؟

ممکن است هفته آخر بارداری شما باشد، اما نوزادان معمولا دیرتر از تاریخ به دنیا می آیند (فقط 4 درصد به موقع متولد می شوند) مخصوصا اگر این اولین فرزند شما باشد.

کودک در هفته 39 بارداری

کودک در هفته 39 بارداری

گریه بعد از تولد:

بعد از تولد گریه کودک بدون اشک خواهد بود ،زیرا مجاری اشک کودک هنوز بسته است و به مرور زمان باز می شود.

کودک در بهترین حالت بغل کردن است:

یک لایه ضخیم چربی بر روی رگ های خونی اش قرار داده شده است که موجب می شود راحت تر اورا بغل کنید.. این چربی همچنین به کنترل دمای بدن کودک پس از تولد کمک می کند.

تغییرات و وضعیت مادر باردار در هفته 39 حاملگی

وضعیت مادر در هفته 39

وضعیت مادر در هفته 39 بارداری چگونه است

بدن من در هفته 39 چه کاری انجام می دهد؟

بدن شما دچار تغییرات زیادی تا زمان تولد می شود ،اما چند علائم وجود دارد که در زمان زایمان طبیعی رخ میدهد :

انقباض های شدید:

به طور منظم که بیش از 30 ثانیه طول می کشد و افزایش می یابد (زمانی که آنها 30-60 ثانیه طول می کشد و هر پنج دقیقه یکبار اتفاق میافتد، با ماما، با پزشک یا بیمارستان تماس بگیرید). هنگامی که دهانه رحم شما بیش از سه سانتی متر باز شود زمان تولد است.

نمایش خونین :

که در آن شما ترشح صورتی یا قرمز رنگ را مشاهده خواهید کرد با این همه، همه زنان این را ندارند.

مادر در هفته 39 بارداری

تغییرات بدن مادر در هفته 39 بارداری

پاره شدن کیسه آب :

(این یک مایع بی رنگ است و ممکن است در آن خون وجود داشته باشد. با این حال اگر آن را بدبو، رنگی باشد یا خون زیادی از دست دادید، بلافاصله به بیمارستان تلفن بزنید). اگر کیسه آب قبل از شروع انقباض پاره شود، باید بلافاصله با بیمارستان تماس بگیرید.

کمر درد، انقباضات منظم.

اسهال :

به ویژه اگر همراه با انقباضات باشد.

شما باید در این مرحله به طور دائم به پزشک مراجعه کنید، تا از سلامتی خود و کودک اطمینان حاصل کنید و حرکات کودک را زیر نظر داشته باشید ،کم تحرکی کودک می تواند خطرناک باشد.

علائم رایج هفته 39 بارداری

پاره شدن کیسه آب: یکی از بهترین سیگنال های که نشان از نزدیکی زایمان دارد ، پاره شدن کیسه آب است.

علائم زایمان

علائم زایمان در هفته 39 بارداری

درد هموروئیددر حالیکه ممکن است این درد را زودتر از موعد احساس کنید، ممکن است در زمان بارداری، عصب ها کمتر دردناک باشند زیرا ممکن است اسهال داشته باشید و بنابراین فشار بر روی روده شما کم شود. اطمینان حاصل کنید که مواد مغذی خوبی را مصرف میکنید ؛ چرا که بسیاری از زنان پس از زایمان به درد هموروئید مبتلا می شوند.

سوزش سر دل: تقریبا نیمی از زنان باردار ،مبتلا به سوزش سر دل میشوند، و به دلیل هورمونهای بارداری است.سعی کنید مایعات را قبل یا بعد از غذا مصرف کنید، مصرف همگام موجب سوزش سر دل می شود. و سعی کنید در طول روز 6 وعده غذایی سبک به جای 3 وعده غذایی سنگین داشته باشید.

 

مراقبت ها و وضعیت مادر و جنین در هفته 39 بارداری

4.7457
این مطلب مفید بود ؟42631
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ف
وبگردی