هفته هجدهم بارداری
در “هفته هجدهم بارداری” جنین 5 اینچ وزن و 6 انس طول دارد و شما میتوانید در این هفته لگد زدن و چرخیدن کودک دلبندتان را احساس کنید.

وضعیت جنین و مادر در هفته هجدهم بارداری

کودک شما در حال حاضر به اندازه کافی بزرگ است، که در چند هفته آینده بتوانید چرخیدن،غلتیدن، لگد زدن و مشت زدن آنرا احساس کنید در این قسمت از بارداری هفته به هفته در نمناک هر آنچه که برای شما و کودک شما در هفته 18 بارداری رخ میدهد وجود دارد.

عکس جنین در هفته هجدهم بارداری

اگر در هفته هجدهم بارداری هستید حتما بخورید 

وضعیت و اندازه جنین در هفته 18 بارداری

کوچولوی شما در این هفته حدود 5/5 اینچ طول و بین 5 تا 6/5 انس وزن دارد. در این هفته او یاد میگیرد که چگونه خمیازه بکشد و سکسکه کند.(هر چیزی که ممکن است خیلی زود احساس کنید.) سیستم عصبی کودک نیز، در حال رشد و بهبود است به این معنی که اکنون زمان خوبی برای شروع صحبت کردن با اوست.

وضعیت مادر در هفته هجدهم بارداری

در حال حاضر رحم شما به سمت بالا حرکت کرده است و به اندازه یک خربزه رشد کرده است در حقیقت به راحتی میتوانید حس کنید که زیر شکمتان حدود یک و نیم اینچ بزرگ شده است. با این وجود باعث فشار بر روی کمر شما نیز میشود بدین معنی که؛ کمر درد یک عارضه جانبی معمول، از هفته هجدهم بارداری به بعد است. در هفته گذشته درباره هورمونوریلاکسین در دوران بارداری صحبت کردیم که باعث ایجاد آرامش در رباطها و مفاصل میشود در این هفته میتواند با نشستن و حمام طولانی مدت، این درد را کاهش دهید.

اندازه جنین در هفته هجدهم بارداری

مادر و جنین در هفته هجدهم بارداری

علائم رایج برای مراقبت کردن از حرکات جنین در هفته هجدهم:

احساس بسیار هیجان انگیزی است، اگر در چند روز گذشته ،چندین بار تکان خوردن آن را در شکمتان احساس و تجربه کرده باشید این چیزی که نیست،که شما میل کرده باشید بلکه کودک شما است که در اطراف رحم، حرکت میکند ، نگران نباشید،اگر هنوز تا به حال چنین حسی را تجربه نکرده اید،ممکن است چند روز یا حتی چند هفته دیگر، شروع شود و اولین لگد آنها را حس کنید.

همه چیز درباره هفته هجدهم بارداری  

اندازه شکم در هفته 18 بارداری 

مشکلات و تغییرات جسمی زن حامله در هفته هجدهم بارداری

گرفتگی عضلات پا:

اگر ناگهان نصف شب یا هر زمان از روز، با درد شدید پاهایتان مواجه شدید،استراحت کنید ،که یک مشکل طبیعی میباشد کارشناسان، درباره علت آن مطمئن نیستند،اما توصیه میشود، قبل از خواب ،ماهیچه ساق پای خود را بپوشانید،تا باعث کاهش این علائم شود.

خونریزی لثه:

تقریبا نیمی از مادران در دوران بارداری ،باید خونریزی لثه را تجربه کنند، که به دلیل وجود هورمون های مزاحم فراهم میباشد چیزی برای نگرانی وجود ندارد،اما با این حال مراقبت از دندان ها ولثه در دوران بارداری، بسیار مهم هستند.

 

هفته هجدهم بارداری  

 هفته هجدهم بارداری و تمام نکات و تغییرات مادر و جنین

سوزش معده:

یکی دیگر از علائم ،در این هفته سوزش معده میباشد ،که به دلیل از دست دادن هورمون هایی میباشد ،که به عضلات و ماهیچه های شکم مرتبط هستند ، اسید یتواند باعث سوزش در ناحیه سینه شود ؛ متاسفانه،این یکی از بزرگترین مشکلات در این دوران می باشد.

هفته 18 بارداری

مراقبتهای لازم برای هفته هجدهم بارداری

ورم:

اگر پاهای شما ورم میکنند،نگران نباشید ،این فقط یک نشانه است که بافت بدنتان مایع را جمع میکند، تا از کودک شما محافظت کند شما میتوانید آب پاهای خود را با اجتناب کردن از ایستادن و نشستن بیش از حد طولانی ،و یا بالا نگهداشتن پاها،کاهش دهید. حس کردن،حرکت کودک یکی از خاص ترین بخش های بارداری است، و این حرکات در کودکان مختلف، متفاوت است بیشتر خانم ها،اولین حرکات را بین هفته 14 تا 26 حس کرده اند. احساس نگرانی و اضطراب نداشته باشید، اگر در این هفته تکان و نشانه ای را از کودک خود حس نکرده اید زیرا این زمان در هر کودک متفاوت است. همچنین ،موقعیت جفت هم میتواند، در این مرحله تاثیر گذار باشد ؛ به عنوان مثال، اگر در جلو قرار بگیرد ،از نظر پزشکی به عنوان جفت قدامی میباشد و این میتواند حرکات اولیه را خنثی کند و شما مجبور شوید، چند هفته دیگر صبر کنید تا آن را حس کنید.

بارداری هفته به هفته ، وضعیت جنین و مادر در هفته هجدهم بارداری

4.7961
این مطلب مفید بود ؟89467
منبع : بخش سبک زندگی نمناک / ن / ک
وبگردی