هفته چهلم بارداری
در هفته چهلم بارداری علائم زایمان کم کم خود را نشان میدهند مادر نیز می تواند با انجام کارهایی موثر زایمان را جلوتر بیاندازد.

هفته چهلم بارداری و وضعیت مادر و جنین در این هفته 

در این هفته، شما نزدیک به پایان سفر بارداری خود هستید ببینید چه اتفاقی برای نوزادتان در حال رخ دادن است.

اندازه جنین در هفته 40 بارداری 

بچه من در سن 40 هفتگی چقدر بزرگ شده است؟

نوزادتان به طور کامل رشد کرده و آماده بدنیا آمدن است و به اندازه هندوانه می باشد. او بین شش تا نه پوند وزن خواهد داشت و معمولاً بین 91-22 اینچ قد خواهد داشت، اگر چه زمانی که بالاخره به ملاقات او بروید بزرگ تر یا کوچک تر خواهد شد.

هفته چهلم بارداری تبادل نظر

وضعیت بدن مادر و جنین در هفته چهلم بارداری 

او در طول 40 هفتگی چه کار می کند؟

این پایان رسمی بارداری است، اما کودک شما ممکن است هنوز آن را تشخیص ندهد:در حدود 30 درصد از بارداری ها بیشتر از 40 هفته طول می کشند. یک لحظه صبر کنید، تقریباً وقتش رسیده که با او ملاقات کنید. 

در حالی که او هنوز درون شکم شما زندگی می کند، اما شما در حال تولید آنتی بادی هایی هستید که برای چند ماه اول عمرش بتواند با عفونت ها مبارزه کند. اگر شما تصمیم به تغذیه از سینه دارید، او هم آنتی بادی های بیشتری برای تقویت سیستم ایمنی بدنش خواهد داشت و در چند روز اول زندگی اش، شیری پر از آنتی بادی به او خواهید داد.

خونریزی در هفته چهلم بارداری

وضعیت جنین در هفته چهلم بارداری 

نکاتی دانستنی از هفته چهلم بارداری

وقتی به دنیا آمد، بی شک برای اولین بار در مورد جنسیت او تردید خواهید کرد، و اینکه او یک دختر کوچولواست یا یک پسر! دست ها و پاهای کوچکش و البته، چشمان کوچک او بسیار ناز هستند. نوزادان در هنگام تولد فقط می توانند در حدود یک اینچ جلویشان را ببینند، پس شما ممکن است ابتدا کمی تار به نظر برسید، اما مطمئن شوید که خیلی با کودک خود صحبت می کنید، چون او هم شما و هم صدای همسرتان را تشخیص می دهد. 

وقتی نوزادتان به دنیا آمد، ممکن است متوجه شوید که هنوز هم در موقعیت جنینی جمع شده است. بعد از اینکه برای مدتی طولانی در یک موقعیت قرار گرفت، مدتی طول می کشد تا متوجه شود که فضای زیادی دارد - علاوه بر این، برای او آرامش بخش است که در حالت جنینی بماند، چون همیشه در این موقعیت بوده است.

سعی کنید او را به یاد موقعیت دنج و نرم که رحم را به او یادآوری می کند، نگه دارید.

هفته چهل بارداری درد ندارم

هفته چهلم بارداری چگونه است؟ 

بدن من در هفته چهلم بارداری چه می کند؟

وزن نوزادتان بر روی دهانه رحم و بر روی بافت ها فشار وارد خواهد کرد که به لاغر شدن آن کمک می کند (مشهور به رسیدن یا جبران کردن) و آن را برای تولد آماده می کند. اگر پزشک شما در حال حاضر معاینه داخلی را انجام دهد، ممکن است متوجه شود که چند سانتیمتر از هم باز شده است، حتی اگر انقباضات رحمی نداشته باشید. 

پزشک یا قابله تعداد زیادی چیزهای دیگر را چک خواهد کرد:آن ها یک آزمایش فراصوتی برای دیدن حرکات نفسی، حجم ماهیچه و حرکت کل و همچنین مقدار مایعی آمنیوتیک که او را احاطه کرده است انجام می دهند، و سپس آزمایشاتی برای گردنه رحمتان انجام می شود که ببینند چقدر نرم است، چقدر گشاد شده و در کل چقدر تاثیر گرفته است. اگر زود زایمان نکنید، احتمالاً هفته آینده یا هفته بعد خواهد بود.

وضعیت بدن در هفته 40 بارداری

وضعیت مادر در هفته چهلم بارداری

 علائم متداولی که برای زایمان در هفته چهلم بارداری باید به دنبال آن بگردید:

پاره شدن کیسه آب:

همانطور که هفته پیش به آن اشاره کردیم، لحظه شرمندگی زمانی است که در لباس شما ا بیرون خیس شود. کم تر از 15 درصد از زنان تجربه پاره شدن کیسه آب را دارند، اگر این را تجربه کردید، چه میزان زیاد و چه یک نشتی کوچک، باید فوری به پزشکتان خبر بدهید، و این به این معنی است که زایمان تا 24 ساعت آینده شروع خواهد شد، یا پزشک شما این کار را برای شما انجام خواهد داد.

پاره شدن کیسه آب بدین معنی است که کیسه آمنیوتیک که نوزاد شما را برای 9 ماه نگه داشته، از هم گسیخته است. مایع آمنیوتیک بی رنگ و بی بو است، پس اگر کیسه آبتان پاره شد و متوجه رنگ سبز و قهوه ای شدید، سریعاً با پزشک خود تماس بگیرید، چون این می تواند به این معنی باشد که نوزادتان در رحم در حال حرکت است.

پاره شدن کیسه آب

نشانه های زایمان در هفته چهلم بارداری 

نشانه هایی از زایمان در هفته چهلم بارداری

بی خوابی:

همانطور که روز بزرگ نزدیک تر می شود، خواب هم سخت تر می شود. از کافئین دوری کنید و یک بالش بارداری بگیرید تا کمی راحت تر بخوابید. 

گرفتگی پا:

حمل تمام این وزن اضافی ممکن است شما را تحت تاثیر قرار دهد. ساق پا و کل پاها ممکن است به شکل ناخوشایندی دردناک باشند.

مشکلات هفته 40 بارداری

علائم فارغ شدن در هفته چهلم بارداری 

در هفته چهلم بارداری چه کاری باید کرد:

اگرچه شما به هفته 40 ام بارداری رسیده اید، تضمینی وجود ندارد که نوزادتان به زودی بیرون بیاید. تعداد کمی از کودکان در تاریخ دقیق خود به دنیا می آیند و در واقعیت او می تواند هر زمانی بین هفته های 37 تا 42 به دنیا بیاید. با این حال، اگر شما نمی توانید صبر کنید تا با او ملاقات کنید، چند چیز وجود دارد که می توانید انجام دهید تا روند را تسریع کنید. این فقط برخی آن ها را تحریک می کند: 

تحریک نوک سینه:

  • این می تواند اکسی توسین را آزاد کند که باعث انقباضات بدن می شود.
  • نوک سینه خود را بمالید و یا بچرخانید.
  • به همین ترتیب، اگر بیش از حد برایتان دردناک نیست، از پمپ سینه استفاده کنید.

با این حال، از آنجا که این فعالیت می تواند رحم شما را تحت تاثیر قرار دهد، بهتر است این کار را زمانی انجام دهید که شما تحت نظر هستید و نه اینکه آن را در خانه امتحان کنید. 

رابطه جنسی:

شما ممکن است در حال حاضر برای این کار آماده نباشید، اما اگر به اندازه کافی خوش شانس باشید که حسش را داشته باشید (در برخی از زنان کاملاً شایع هستند)، ارضا شدن می تواند محرک انقباض باشد. به علاوه، منی حاوی پروستاگلاندین است که به آمادگی بدنی شما برای زایمان کمک می کند.

جلو انداختن زایمان طبیعی

رایطه جنسی در هفته چهلم بارداری 

تسریع طبیعی زایمان در هفته چهلم بارداری

از پله بالا رفتن:

شما نمی خواهید خود را کاملاً خسته کنید، اما بالا رفتن از پله ها ممکن است بیشتر از پیاده روی طولانی و خسته کننده کمک کند - احتمالاً به این دلیل که گام های بزرگ تری برمی دارید و پاهایتان را بالاتر می برید و فشار بیشتری بر روی دهانه رحم خود می آورید. 

آناناس بخورید:

گزارش هایی در مورد غذاهای تحریک کننده وجود دارد. غذاهایی که حاوی ریحان و پونه کوهی و زنجبیل هستند نیز به کار برده می شوند و آناناس نیز مفید است چون حاوی آنزیم بروماین است که می تواند به گردن رحم کمک کند. 

طب فشاری:

این روش مشابه طب سوزنی است و از انگشتان در نقاط فشاری به جای سوزن استفاده می کند. سعی کنید فشار روی سقف دهان خود را اعمال کنید، و هم یک نقطه فشاری در حدود چهار انگشت در بالای مچ پا وجود دارد.

 

وضعیت مادر و جنین در هفته چهلم بارداری + علائم زایمان در هفته 40

4.5377
این مطلب مفید بود ؟34136
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ
وبگردی