دوستی با همسر
یکی از راه های خوشبختی با همسر ایجاد یک رابطه دوستانه با اوست دوستی یک زوج با یکدیگر می تواند رابطه آن ها را در اوج نگاه دارد.

راه و روش تبدیل شدن به بهترین دوست همسر

دوستی با همسر؛ همسرتان بهترین دوست شماست وقتی نشانه هایی که خواهیم گفت را داشته باشد ، اگر این ویژگی ها در رفتارهای شریک زندگی تان ذاتی است پس شما خوشبخت ترین زن و شوهر دنیا هستید. در رابطه ی همسری حس فداکاری ، تعهد و عشق مطلق وجود دارد و مثل دوران مجردی نیست که فقط چیزی از طرف مقابل درخواست کنید و ازدواج برای فرار از تنهایی یا برطرف کردن نیازهای اقتصادی نیست.

بعضی ها با این طرز تفکر ازدواج می کنند که فقط چیزی از همسرشان درخواست کنند ولی خود کاری در مقابل برای همسرشان انجام نمی دهند.اگر به همسرتان به چشم یک دوست نگاه کنید شانس بیشتری برای ادامه رابطه دارید.

هلن چن می گوید:بیشتر ازدواج های نا آگاهانه به طلاق منجر می شود، مفهوم این آمارها این نیست که رابطه شما هم با شکست مواجه می شود، مفهوم آن این است که در ابتدای رابطه چه کار کنید.

دوستی با همسر

چطور بهترین دوست همسرم باشم؟

دوست دارید برای همسرتان بهترین باشید و او را شیفته ی خود کنید پس باید هنگامی که با او هستید به نحوی رفتار کنید که شریک زندگیتان از بودن کنار شما لذت ببرد و با نبود شما احساس خلا کند. این بخش از خانواده پلاس نمناک مخصوص شمایی است که تلاش می کنید و دوست دارید بهترین دوست همسرتان شوید و او را جذب خود کنید پس برای این کار:

با همسرتان بیشتر از هر کس دیگری جوک بگویید و بخندید

زندگی رنگ و بوی شادی به خودش میگیرد و همسرتان جدیت را کنار می گذارد و شما برای مدتی کوتاه مشکلات را فراموش میکنید.

اوقات خوشی با همسرتان داشته باشید

همسرتان سعی می کند شرایطی را به وجود بیاورد که شما احساس خوشحالی و راحتی کنید، شما هم باید از ته قلب از کنار همسرتان بودن لذت ببرید. اینجاست که شما بهترین دوست یکدیگر خواهید بود.

همسر خوب

در شرایط سخت روی همسرتان حساب کنید

بدون شک شما می توانید وقتی که زمین می خورید و از نظر روحی ناراحت هستید، روی همسرتان حساب کنید و بدانید که کنار شما می ایستد و حمایتتان می کند. او شما را وقتی که به او نیاز دارید ترک نمی کند و مثل یک دوست خوب شما را سوال پیچ نمی کند.

احساس خوبی دارید حتی وقتی کاری انجام نمی دهید

نیاز نیست شما همسرتان را برای اینکه تاثیر بیشتری روی همسرتان بگذارید تغییر دهید، همین که کنار همسرتان بنشینید و به عوامل بیرونی تکیه نکنید برای رابطه شما کافی است.

رفتار با همسر

با هم بحث کنید ولی اجازه ندهید رابطه شما خراب شود

بهترین دوستان هم با هم بحث میکنند ولی اجازه نمی دهند تفاوت ها رابطه آنها را خراب کند. شما باید مشکلاتتان را حل کنید نه اینکه رابطه خود را تمام کنید.

ساعت ها با هم صحبت کنید

شما هیچ وقت از این که با دوستانتان صحبت می کنید احساس بدی ندارید. تصور کنید همسرتان بهترین دوستتان است. شما می توانید شب را بیدار بمانید و با همسرتان صحبت کنید و از صحبت کردنتان لذت ببرید.

لحن و کلام دوستانه

برای برقرای رابطه دوستانه با همسرتان لازم است با او مهربان و خوش رفتار باشید و با او مودبانه و با احترام برخورد کنید و هنگام صحبت با او کلمات و جملات خود را با ملایمت و واضح بیان کنید.

صحبت با همسر

درخت دوستی بنشان

برخی از افراد ازدواج و دوستی را جدا از یکدیگر می دانند و در ازدواج جایگاهی برای رابطه دوستی با همسر در نظر نمی گیرند اما دوستی و ازدواج جدا از هم نیستند و وقتی دو نفر با هم ازدواج می کنند، در واقع بهترین دوست را برای خود بر می گزینند و اگر نتوانند همدیگر را مثل دو دوست صمیمی بدانند زندگی زیر یک سقف ممکن نخواهد بود.

مدارا، سازش و فداکاری

برای دستیابی به رابطه دوستانه میان خود و همسرتان با هم مصالحه کنید و تفاوت ها و اختلافات سلیقه ای هم را بپذیرید، خود را با شرایط یکدیگر وفق دهید و در مقابل کارهایی که برای یکدیگر انجام می دهید ، از هم توقع متقابل نداشته باشید.

رفتار متوازن و برابر

همسرتان از شما یک آغوش ساده و لحن ملایم می خواهد پس هرگز مانند فرزند و از دید یک رئیس با او رفتار نکنید زیرا همسرتان شریک و برابر با شما است. از توقع بیجا از همسرتان و دستور دادن به او خودداری کنید و خودخواهی راکنار بگذارید وبه جای آن به شناخت و درک دیدگاهها و احساسات همسرتان بپردازید.

رفتار با شریک زندگی

داشتن یک احساس ویژه

برای ایجاد رابطه دوستانه با همسرتان، شما می توانید برخی کارهایی که توجه، عشق و حس قدردانی شما را نسبت به همسرتان نشان می دهد مانند ماساژ یا کمک در کارهای خانه و ... انجام دهید.

اختصاص زمان

اگر می خواهید استرس های روزانه به رابطه دوستانه شما لطمه وارد نکند ساعاتی از روز را فقط با هم بگذرانید و در طول هفته برای گذراندن وقت خود با همسرتان برنامه ریزی کنید.

بیرون رفتن با همسر

عشق ورزی

برای برقراری یک رابطه دوستانه و پایدار شدن ازدواجتان به همسرتان عشق بورزید و به او توجه کنید به نیازهایش اهمیت دهید. از او تعریف و تمجید کنید، ودر مقابل فرزندان و یا خانواده تان او را در آغوش بگیرید، دستان او را مدام لمس کنید و همدیگر را ببوسید تا احساسات عاشقانه شما در بالاترین سطح باشد.

پذیرش و احترام

تفاوت ها و نقاط ضعف همدیگر را قبول کنید و با آن ها کنار بیایید و همسرتان را همان طوری که هست قبول داشته باشید و به شخصیت او احترام بگذارید. سعی نکنید همسرتان را تغییر دهید و او را آنگونه که هست بپذیرید و در خانه و در مقابل دیگران به او احترام بگذارید.

پذیرش و احترام همسر

برقراری ارتباط

برقراری ارتباط درست با همسر لازمه هر ازدواج موفقی است . اگر می خواهید با همسرتان مثل یک دوست صمیمی باشید باید از هر فرصتی برای با هم بودن و برقراری ارتباط استفاده کنید و بدون خجالت احساسات تان را به همدیگر ابراز کنید و هیچ گاه درباره افکار و احساسات همسرتان حدس نزنید و پیشگویی نکنید.

ابراز احساسات

برای داشتن رابطه دوستی و به طبع آن ازدواج پایدار و موفق احساساتتان را به یکدیگر ابراز کنید. اما اگر جزو آن دسته از افراد هستید که به دلیل خجالت از ابراز احساسات شان به یکدیگر خودداری می کنند از روش هایی مثل نوشتن برای ابراز احساسات کمک بگیرید و یا به یک مشاور مراجعه نمایید.

ابراز احساسات

گوش دادن

زمانی که همسرتان صحبت می کند به جای حدس و گمان و پریدن به میان صحبت های او، اجازه دهید او حرف خود را بزند و شما به حرف های او خوب گوش دهید. هنگام حرف زدن با یکدیگر به همسرتان کمک کنید احساسش را بیان کند و درباره مشکلاتتان ، رویاها، اهداف، چیزهایی که دوست دارید و یا نفرت دارید، توقعات، انتظارات خود با هم حرف بزنید.

صداقت، وفاداری و اعتماد

همانگونه که بین دو دوست صمیمی چیز پنهانی وجود ندارد بین شما و همسرتان نیز نباید مطلبی پنهان بماند زیرا این کار موجب از بین رفتن اعتماد بین شما و همسرتان می شود. لازمه یک ازدواج موفق این است که اسراری بین زن و شوهر وجود ندارد و آنها با یکدیگر راحت و صادق هستند.

برای آنکه بهترین دوست همسرت باشی و او را جذب کنی

4.7307
این مطلب مفید بود ؟29017
منبع : بخش سبک زندگی نمناک /ن /آ/س
وبگردی