همسر خودخواه
ساده ترین راه شناخت شخصیت یک فرد رفتار و عادات اوست، همسر خودخواه 6 کار آزاردهنده را هر روز انجام می دهد و شما هرگز نمی دانید که معنای این رفتارها خودخواهی اوست.

6 نشانه که همسرتان خودخواه است

رابطه زناشویی یک رابطه دو طرفه می باشد و هر دو طرف باید با یکدیگر این رابطه را داشته باشند و نباید احساس خود خواهانه نسبت به یکدیگر داشته باشند. خودخواهی می تواند باعث خشم ، خصومت و درد های عاطفی احساسی عمیقی شود.
اگر همسر شما خودخواه است ، وقت آن رسیده است که خصومت ها را کنار بگذارید و بایکدیگر مشکلاتتان را حل کنید. با داشتن احساس خودخواهانه رابطه تان دچار مشکل های شدید و پیاپی خواهد شد و با گذر زمان این مشکلات گسترش خواهند یافت.
 
 همسر خودخواه 

نشانه های خودخواهی در رفتار همسرتان

رفتار و کارهایی که فقط همسر خودخواه انجام می دهد

در این مقاله از نمناک ما قصد داریم تا 6 علامت که نشان دهنده خودخواه بودن شریک زندگی تان می باشد را برای شما فراهم کرده ایم تا با تلاش خود آنها را حل کنید.

1-آنها می خواهند که همه چیز به نفع آنها باشد :

اغلب افراد که احساس خودخواهانه دارند ، همیشه طرز تفکرشان اینگونه است. یکی از نشانه های خودخواه بودن در رابطه ها این است که همیشه طرف مقابلتان می خواهد که همه چیز به نفع او باشد و همیشه تمام تصمیم ها و برنامه ها را بر طبق منافع خود تعیین می کنند.

2-در رابطه شان یک نوع احساس منفی یا خنثی دارند :

یک شخص خودخواه به هیچ وجه احساسات دیگران را در نظر نمی گیرند. آنها هیچ وقت از شما نمی پرسند که روزتان چگونه گذشت یا چه کارهایی در طی روز انجام داده اید . اگر ارتباط شما با همسرتان یک نوع در آن احساس منفی یا خنثی داشتید لازم است که بدانید شما یک فرد خودخواه هستید.
همسر خودخواه 

همسر خودخواه چطور رفتار می کند؟

3-آنها هرگز تلاش نمی کنند :

عدم تلاش کافی نیز نشانه دیگری از خودخواه بودن در رابطه تان می باشد. منظور از تلاش کردن این است که همسر شما به هیچ وجه سعی نمی کند که شما را خوشحال کند یا حتی تلاش نمی کند که حال شمارا تغییر دهد و این یکی از نشانه های خودخواهی تام می باشد.

4-عدم تعهد در آنها طبیعی است:

یک فرد خودخواه ممکن است ادعا کند که از حرف همسرش ناراحت شده است و این حالت یکی از نشانه های عدم تعهد و مهمتر از همه خودخواه بودن شما را نشان می دهد. آنها همیشه از شما استفاده ابزاری می کنند و می خواهند به واسطه ی شما به خواسته خود برسند و این مورد نیز یکی از بدترین دلایل خودخواه بودن می باشد.
 همسر خودخواه

 رفتارهای همسر خودخواه

5- آنها با دیگران بیش از حد گپ می زنند :

نشانه ی دیگر که نشان دهنده خودخواه بودن شریک زندگی تان می باشد این است که همسرتان در جمع با اطرافیانتان بیش از حد گپ میزند ولی هیچ گاه باشما حرف نمیزند چه در گپ میان دوستانتان و چه در خانه تان. آنها احساس نمی کنند که شما تمام رفتار آنرا تحت نظر دارید و باز به همین رفتار بد خود ادامه می دهند و این مورد نیز از بدترین نشانه های خودخواهی بین رابطه زناشویی می باشد.

6-عادتی به نام نپذیرفتن مسئولیت :

افراد خودخواه همیشه فکر می کنند که حق با آنهاست وحرفی که آنها می زنند در مقابل حرفی که شما می زنید درست است و صحبت های شما کاملا اشتباه هستند در صورتیکه نباید این گونه باشد و باید طبق منطق صحبت های یکدیگر را قبول کنیم و هیچ معنایی ندارد که فقط حرف یک نفر همیشه صحیح باشد و حرف نفر دیگر همیشه اشتباه باشد. خودتان را اصلاح کنید و هیچ معنایی ندارد که همیشه خودتان را از دیگران بالاتر ببینید و در هر مورد حق با شما باشد و زمان این است که به خودخواه بودن خود اعتراف کنید تا مشکلات زندگی تان را با دستان خود حل کنید.

نشانه ها و رفتار همسر خودخواه در زندگی مشترک

4.478
این مطلب مفید بود ؟6810
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب/ف.ن
وبگردی