کلک های همسریابی
انتخاب همسر برای زندگی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است به همین دلیل باید مراقب کلک ها در مسیر همسریابی باشید، در ادامه از 9 کلک در مسیر همسریابی آگاه می شوید.

9 کلک برای انتخاب همسر و همسریابی

انتخاب همسر مناسب مهمترین انتخاب در زندگی هر فردی است و اگر فردی در انتخاب همسر خود دقت نکند مرتکب بزرگ ترین اشتباه در زندگی خود می شود و آینده خود را با این انتخاب غلط تباه می سازد.اگر شما هم در آستانه ازدواج قراردارید و می خواهید یک انتخاب مناسب داشته باشید گول این 9 کلکی که در مسیر انتخاب همسر شما قرار دارد ، نخورید و با این بخش از نمناک همراه شوید تا شما را با این 9 کلک در مسیر همسریابی آشنا کنیم.

9 کلک در مسیر همسریابی که باید مراقب آنها باشید

کلک اول:زیبایی

وقتی در انتخاب همسر فقط زیبایی او را در نظر می گیرید و ملاک های دیگر را کوچک می شمارید درد سر هایتان آغاز می گردد. قبل از انتخاب همسر مشخص کنید که زیبایی همسرتان چقدر برایتان مهم است و چه چیزهایی از زیبایی برای شما اهمیت دارد.

کلک همسریابی

کلک دوم:موقعیت اجتماعی

گاهی اوقات ما برای انتخاب همسر و همسریابی تنها به عناوین و موقعیت های چشمگیراو توجه می کنیم و چشمان را بر دیگر خصوصیات اخلاقی و رفتاری او می بندیم. با انتخاب این فرد در زندگی آینده خود دچار مشکل می شویم زیرا فقط به موقعیت اجتماعی او توجه نموده ایم اما باید درخانه با یک آدم منهی شغل و عنوانش زندگی کرد.

قبل از انتخاب همسرتان به این فکر کنید که اگر طرف مقابلتان دارای موقعیت اجتماعی نبود باز هم او را انتخاب می کردید و به غیر از شغل او چه ویژگی های دیگر او شما را به خود جذب می کند؟

کلک سوم:عشق بی اندازه

عشق یکی از خطرناکترین موقعیت هایی است که در آن دست به انتخاب همسر می زنیم زیرا آدم عاشق تمام خصوصیات منفی یار برایش مثبت جلوه می کند. اگر شما عاشق باشید دچار احساسات و هیجانات زیادی می شوید که فقط خوبی های طرف مقابلتان را می بینید و به خصوصیات منفی او توجه نمی کنید اما بعد از مدتی که عشقتان فروکش کرد آن وقت می فهمید که گرفتار چه درد سری شده اید.

اگر عاشق شده اید بهتر است کمی صبر کنید و از طرف مقابلتان فاصله بگیرید تا عشق شما کمی فروکش کند و بتوانید با قدرت عقل درباره همسر آینده تان تصمیم بگیرید.

 همسریابی

کلک چهارم:احساس تنهایی

در برخی از مواقع ما به علت اینکه دچار تنهایی مفرط هستیم دست به انتخاب همسر می زنیم . هنگامی که دچار احساس تنهایی می شویم اولین نفری را که می بینیم انتخاب می کنیم بدون اینکه خصوصیات منفی او را در نظر بگیریم و فقط برای فرار از تنهایی به او پناه می بریم.

اما بعد از گذشت مدت زمانی در می یابیم که با این کارمان زندگی خود را تباه ساخته ایم . بهتر است برای پر کردن اوقات فراغت خود چاره ای بیاندیشیم و برای ازدواج عقلانی تصمیم بگیریم.

کلک پنجم:عجله

شما آخرین فرزند خانه که مجرد می باشد ، هستید و پدر و مادرتان می خواهند نوه شان را ببینند. سن شما بالاست و خواهر بزرگ تر هستید و ازدواج خواهر کوچک ترتان در گرو ازدواج شماست. این موارد نباید سبب تصمیم عجولانه شما برای ازدواج شود زیرا در این شرایط شما ممکن است عجولانه و نسنجیده تن به ازدواج بدهید و امکان اشتباه کردنتان چندین برابر می شود.

 کلک ها در انتخاب همسر

کلک ششم:شناخت ناقص

اگر با کسی که قرار ازدواج با او گذاشته اید برای شناخت بیشتر آخر هفته ها به کافی شاپ می روید و تلفنی با یکدیگر در ارتباطید باید بدانید اگر چندین سال متوالی هم این ارتباط اینگونه باشد شما به شناخت کامل از او دست نمی یابید.

کلک هفتم:بحران روحی

اگر در شرایط بد روحی مانند بعد از یک رابطه شکست خورده که هنوز التیام نیافته است یا بعد از از دست دادن یکی از عزیزان ، اخراج شدن از کار و یا طلاق والدین از یکدیگر و... تصمیم به انتخاب همسر بگیریم در این تصمیم مهم دچار اشتباه می شویم.

در شرایط روحی نامطلوب نیاز شما به یک همدم قابل درک است، اما این حالت اصلاً فرصت مناسبی برای تصمیم گیری در مورد ازدواج نیست و باید بعد از عبور از بحران، تصمیم به انتخاب همسر بگیریم.

 کلک ها در مسیر همسریابی

کلک هشتم:سرخوشی و هیجان

هیجانات مثبت، درست مثل هیجانات منفی، ما را در معرض انتخاب غلط قرار می دهد و ما در این مواقع در لبه پرتگاه انتخاب غلط قرارمی گیریم. وقتی در شرایط سر خوشی و جوزدگی قرار می گیریم عملکرد مغز ما متفاوت از حالت عادی است و در واقع فیلترهایی که ما برای انتخاب شخص مناسب برای خود داریم تا حد زیادی از کار می افتد. این شرایط ممکن است در میهمانی و عروسی ها برایمان پیش آید واما در این شرایط بهتر است به انتخاب ذهنمان اعتماد نکنیم.

کلک نهم:چشم و هم چشمی

برخی از افراد به علت کم کردن روی اطرافیان و چشم و هم چشمی تصمیم به انتخاب همسر می گیرند . باید بگوییم در چنین مواقعی که در حال مقایسه کردن مورد خودمان با مورد ازدواج کسی هستیم که حسادت ما را برانگیخته و این خیال رهایمان نمی کند که ازدواج با فلان آدم چطور می تواند حال او را بگیرد و دل شما را خنک کند ، بسیار اشتباه است و ممکن است فرد مورد نظرتان هماهنگ با معیارهای ازدواجتان نباشد.

9 مورد در همسریابی که همه کلک و فریب هستند

4.648
این مطلب مفید بود ؟444
منبع : بخش سبک زندگی نمناک/ح.ب /ن
وبگردی