هندوانه شب یلدا
هندوانه شب یلدا را با وسایلی ساده تزیین کنید. با ایده ی هندوانه میوه های تزیین شده آشپزخانه نمناک برای شب چله ، بلندترین شب سال را به یادماندنی تر کنید.

آموزش تصویری تزیین میوه و هندوانه شب یلدا

تزیین هندوانه شب یلدا و چیدمان اشتها آور و خلاقانه میوه شب چله برای خانم های ایرانی اهمیت دارد. خانم های کدبانو برای جشن های سنتی ایرانی همیشه درجستجوی ایده هستند تا به نوعی خوش سلیقه بودنشان را به رخ بکشند.

هندونه پایه اصلی مهمانی و سفره شب یلدا است به نوعی که شب یلدا بدون هندوانه اصلا معنا ندارد. انتخاب این میوه به عنوان میوه اصلی شب یلدا به دلیل طعم شیرین و آبدار بودن آن است که فلسفه ای عظیم در پشت آن نهفته است که در این بخش نمی توان به آن پرداخت.

در این بخش قصد داریم تزیین هندوانه شب یلدا به شکل یک کباب پز شیک را به شما آموزش دهیم.

وسایل مورد نیاز برای تزیین میوه و هندوانه شب یلدا

  • هندوانه 1 عدد متوسط
  • سیخ چوبی 8 الی 10 عدد
  • میوه  به مقدار لازم
  • چاقو و ابزار برش 
  • ساقه کرفس  3 عدد

روش تزیین میوه و هندوانه شب یلدا

برای تزیین میوه و هندوانه شب یلدا ابتدا باید با ابزار و چاقوی مناسب بالای هندوانه را از سه جا به شکل دایره برش دهیم. این حفره های ایجاد شده برای جا زدن پایه های هندوانه تزیین شده به شکل کباب پز است.

 تزیین هندوانه شب یلدا

آموزش تصویری تزیین هندوانه شب یلدا

در مرحله دوم هندوانه را دو نیم می کنیم به طوری که 2/3 هندوانه در یک طرف و 1/3 هندوانه طرف دیگر برش زده باشد همانطور که در تصویر مشاهده می کنید.

 تزیین هندوانه شب یلدا

روش ساده برای تزیین هندوانه شب یلدا

با ابزاری که همانند قاشقی گرد و کوچک است شروع به خالی کردن تکه بزرگ هندوانه بریده شده می کنیم. میوه ی هندوانه را به شکل توپهای ریز درآورده و در ظرفی می ریزیم تا داخل هندوانه کاملا خالی شود.

 تزیین هندوانه شب یلدا

آموزش مرحله به مرحله تزیین هندوانه شب یلدا

پس از خالی کردن کامل داخل هندوانه سیخ های چوبی را که در وسایل مورد نیاز داشتیم همانند تصویر در قسمت بالای هندوانه قرار می دهیم. دقت کنید که قسمت تیز سیخ های چوبی باید به سمت بیرون آمده باشند تا تکه دیگر هندوانه بتواند روی آن قرار گیرد.

 تزیین هندوانه شب یلدا

روش تزیین هندوانه شب یلدا به شکل ساده و زیبا

تکه کوچک برش خورده هندوانه را به حالت کج روی تکه بزرگ قرار می دهیم به طوری که قسمت تیز سیخ های چوبی به داخل آن فرو رفته و آن را ثابت نگاه دارد.

ساقه های کرفس را هم در قسمت زیر هندوانه شب یلدا قرار داده تا همانند پایه این هندوانه تزیین شده ی زیبا را نگاه دارد.

 تزیین هندوانه شب یلدا

آموزش تصویری تزیین میوه و هندوانه شب یلدا 

 میوه های دیگر هم که دارید به سلیقه خودتان روی باقی سیخ های چوبی قرار دهید. هندوانه تزیین شده شب یلدای شما آماده است. یلدایتان مبارک.

هندوانه شب یلدا ، آموزش تصویری تزیین میوه و هندوانه شب یلدا

4129
این مطلب مفید بود ؟10326
منبع : بخش آشپزخانه نمناک /ح.ب/ن
وبگردی