هواشناسی

کاهش دما در استان‌های ساحلی خزر

تاریخ انتشار : 25 شهریور 1401کد مطلب : 39728زمان مطالعه : 1 دقیقه
رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا از روند کاهش دمای هوا در استان‌های ساحلی دریای خزر و اردبیل خبر داد.

مهر:صادق ضیائیان، در خصوص آخرین وضعیت هوای کشور اظهار کرد:بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی طی سه روز آینده (25 تا 27 شهریور) در برخی مناطق استان‌های ساحلی خزر و ارتفاعات البرز مرکزی بارش پراکنده رخ می‌دهد.

وی با بیان اینکه همچنین طی پنج روز آینده (25 تا 29 شهریورماه) در ساعات بعد از ظهر و اوایل شب در دامنه و ارتفاعات واقع در جنوب سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان و شمال و شرق هرمزگان رشد ابر، رگبار پراکنده و رعد و برق دور از انتظار نیست، گفت:روند کاهش دمای هوا روز جمعه 25 شهریور در اردبیل و استان‌های ساحلی دریای خزر ادامه داشته و از شنبه تا دوشنبه (26 تا 28 شهریور) به تدریج افزایش می‌یابد.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات وضع هوا گفت:طی سه روز آینده (25 تا 27 شهریورماه) در نوار شرقی و جنوب غرب کشور وزش باد شدید و در مناطق مستعد به ویژه منطقه زابل خیزش گرد و خاک پیش بینی می‌شود و امروز (جمعه 25 شهریورماه) دریای خزر و طی دو روز آینده (25 تا 27 شهریورماه) خلیج فارس و تنگه هرمز مواج است.

ضیائیان با بیان اینکه اهواز با 22 درجه سانتیگراد گرم‌ترین و رشت با 26 درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان هستند، اظهار کرد:همچنین برای تهران در روز جمعه 25 شهریور، آسمانی کمی ابری گاهی وزش باد با بیشینه 32 و کمینه 20 درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

انتهای پیام/م

کاهش دما در استان‌های ساحلی خزر

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی