هواشناسی

وزش باد و گرد و خاک در نوار غربی کشور

تاریخ انتشار : 26 شهریور 1401کد مطلب : 44008زمان مطالعه : 1 دقیقه
کارشناس سازمان هواشناسی از وزش باد و گرد و خاک در منطقه زابل، نوار غربی کشور، برخی نقاط از استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه برای امروز و فردا خبر داد.

ایرنا به نقل از پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، امین‌ حسین نقشینه کارشناس سازمان هواشناسی با پیش‌بینی وضعیت آب و هوای کشور برای امروز و روزهای آتی، از رشد ابرهای همرفتی، رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و گاهی گرد و خاک برای شمال شرق هرمزگان و ارتفاعات کرمان طی در پنج روز آینده خبر داد.

نقشینه خاطرنشان کرد:بارش پراکنده در ارتفاعات گیلان و مازندران برای 2 روز آینده انتظار می‌رود و ارتفاعات خراسان شمالی نیز امروز دارای بارش پراکنده خواهد بود.

کارشناس سازمان هواشناسی افزود:بعد از ظهر سه‌شنبه و چهارشنبه در ارتفاعات زاگرس مرکزی رگبار و رعدو برق و وزش باد شدید موقتی پیش‌بینی شده است.

به گفته نقشینه، امروز و فردا در منطقه زابل و نوار غربی کشور در برخی نقاط از استان‌های خوزستان، ایلام و کرمانشاه وزش باد شدید سبب گرد و خاک می‌شود.

کارشناس سازمان هواشناسی، خلیج فارس را مواج و متلاطم اعلام کرد و گفت:آسمان تهران طی سه روز آینده صاف تا کمی ابری و در برخی ساعات همراه با وزش باد خواهد بود.

وی افزود:بیشینه دمای تهران امروز و فردا 32 درجه و دوشنبه و سه‌شنبه 33 درجه خواهد شد و کمینه دما نیز به 19 درجه می‌رسد.

انتهای پیام/م

وزش باد و گرد و خاک در نوار غربی کشور

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : هواشناسی
وبگردی