هوای تهران

کیفیت هوای تهران قابل قبول است

تاریخ انتشار : 31 اردیبهشت 1400کد مطلب : 56509زمان مطالعه : 1 دقیقه
بنابر پیش بینی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در رو شنبه با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، در برخی مناطق افزایش غلظت این آلاینده می تواند سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

میزان: بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای پایتخت، میانگین غلظت آلاینده های هوای تهران هم اکنون بر روی عدد 60 قرار دارد و کیفیت هوا قابل قبول است این شاخص در 24 ساعت گذشته بر روی عدد 71 قرار داشت و کیفیت هوا قابل قبول بود.

بر اساس پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز جمعه (31 اردیبهشت 1400) در بیشتر مناطق وضعیت قابل قبول برقرار خواهد بود که ناشی از کاهش تردد خودرو ها در روز تعطیل و پراکندگی آلاینده ها طی ساعات گذشته است. در طول روز تاحدودی بر تندی باد افزوده خواهد شد و وزش باد مؤثر شرایط مناسب را برای پراکندگی آلاینده ها فراهم خواهد کرد. شرایط مساعد جوی تا اواخر وقت جمعه ادامه خواهد داشت و سبب پراکندگی آلاینده ها و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پایتخت خواهد شد.

با تداوم ناپایداری جوی تا صبح روز شنبه (1 خرداد 1400) و وزش باد مؤثر انتظار می رود در بیشتر مناطق کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار بگیرد. در طی روز نیز وزش باد مؤثر پراکندگی آلاینده ها را تسهیل خواهد کرد، بااین حال با حضور عوامل کافی جهت تولید آلاینده ازن، در برخی مناطق افزایش غلظت این آلاینده می تواند سبب کاهش کیفیت هوا خواهد شد. با استمرار وزش باد مؤثر و وضعیت نسبتاً ناپایدار جوی تا اواخر وقت شنبه برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

انتهای پیام/م

کیفیت هوای تهران قابل قبول است

52
این مطلب مفید بود ؟20
وبگردی