هوای پایتخت

هوای پایتخت همچنان قابل قبول است

تاریخ انتشار : 11 فروردین 1400کد مطلب : 63495زمان مطالعه : 1 دقیقه
بنابر اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، کیفیت هوای پایتخت امروز 11 فروردین در محدوده قابل قبول است و تداوم این شرایط تا فردا دور از انتظار نخواهد بود.

مهر: پیش بینی های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از آن است که صبح امروز 11 فروردین ماه کیفیت هوا در محدوده قابل قبول قرار خواهد گرفت که ناشی از حاکمیت ناپایداری جوی است.

آلاینده شاخص هم اکنون «ذرات معلق کمتر از 2.5 میکرون» با میانگین 67 است و هوا در محدوده قابل قبول قرار دارد. این آلاینده طی 24 ساعت گذشته با میانگین 55 بود و هوای پایتخت در شرایط قابل قبول قرار داشت.

بنا به این اعلام به تدریج با افزایش ناپایداری جوی طی روز تا حدودی از غلظت آلاینده ها کاسته خواهد شد. با استمرار این شرایط جوی تا اواخر وقت برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق دور از انتظار نخواهد بود.

افزایش تندی باد تا صبح فردا (12 فروردین ماه) از تجمع آلاینده ها جلوگیری خواهد کرد و برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق پیش بینی می شود. افزایش ناپایداری جوی، رشد ابر و وزش باد مؤثر طی روز شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده ها را فراهم خواهد کرد.

تداوم این شرایط جوی تا ساعات پایانی فردا (12 فروردین ماه) همراه با وزش باد مؤثر و احتمال رگبار پراکنده برقراری وضعیت قابل قبول در بیشتر مناطق را به دنبال خواهد داشت.

انتهای پیام/م

 

هوای پایتخت همچنان قابل قبول است

51
این مطلب مفید بود ؟10
وبگردی