هوتن شکیبا
“هوتن شکیبا” بازیگری که با بازی در سریال لیسانسه ها و نقش حبیب شناخته شد این روزها یکی از ستاره های مشهور سینما است که به بهانه سالروز تولدش مروری بر کارنامه هنری اش خواهیم داشت.

مروری بر کارنامه هنری هوتن شکیبا به بهانه سالروز تولدش

امروز 24 خرداد همزمان با سالروز تولد هوتن شکیبا بازیگر تئاتر ، سینما و تلویزیون است که بازیگری را از دوران دانشجویی در تئاتر آغاز کرد و با بازی در نقش حبیب در سریال لیسانسه ها در میان مخاطبان تلویزیون بیشتر شناخته شد.

به بهانه سالروز تولد این بازیگر جوان مروری بر کارنامه هنری او در تئاتر ، سینما و تلویزیون داشته ایم که توصیه میکنیم تا پایان مطلب همراه ما باشید.

آثار درخشان کارنامه هنری هوتن شکیبا

هوتن شکیبا اگرچه در میان اغلب مخاطبان تلویزیون با نقش حبیب در سریال لیسانسه ها شناخته میشود اما این بازیگر جوان از سابقه ای دیرینه در تئاتر برخوردار است و پیش از حضور در تلویزیون بازیگری در سینما را آغاز کرده بود و در زمینه صداپیشگی هم فعالیت کرد.

هوتن شکیبا

هوتن شکیبا بازیگر نقش حبیب در سریال لیسانسه ها

هوتن شکیبا دانش آموخته رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر است و در همان دوران دانشجویی بازیگری را آغاز کرد و سال 87 اولین بار با نمایش ویولون هایتان را کوک کنید روی صحنه رفت و توانست جایزه بهترین بازیگر را از آن خود کند و راه بازیگری را با اشتیاق بیشتر و مصمم تر از قبل ادامه داد و جوایز متعددی در تئاتر دریافت کرد.

نوید محمدزاده و هوتن شکیبا

نوید محمدزاده و هوتن شکیبا در صحنه تئاتر

هوتن شکیبا یکی از چهره های نام آشنای تئاتر است که تا چند سال بعد از آغاز بازیگری فقط در تئاتر فعالیت میکرد و سرانجام سال 92 اولین بار با فیلم سینمایی شب بیرون به کارگردانی کاوه سجادی حسینی به دنیای سینما راه یافت .

بعد از بازی هوتن شکیبا در فیلم شب بیرون ، کمال تبریزی در طبقه حساس از حضور هوتن شکیبا استفاده کرد و بازی در کنار رضا عطاران به تجربه های بازیگر جوان افزود و بعد از آن در فیلم حق سکوت ، هلن و موج اف ام ردیف 48 جلوی دوربین رفت.

هوتن شکیبا

بازی متفاوت هوتن شکیبا در فیلم شبی که ماه کامل شد

نقطه عطف بازی های هوتن شکیبا مربوط به نقش او در فیلم شبی که ماه کامل شد است که در نقشی متفاوت جلوی دوربین رفت و توانست سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد را از آن خود کند. بازی در نقش عبدالحمید ریگی از آن دست نقش های ماندگاری است که برای همیشه در کارنامه هنری ماندگار خواهد بود.

هوتن شکیبا

هوتن شکیبا صداپیشه عروسک دیبی

هوتن شکیبا حضور در تلویزیون را با دو تله فیلم آغاز کرد اما بعد از آن به عنوان صداپیشه شخصیت دیبی با مجموعه کلاه قرمزی همکاری کرد و به یکی از اعضای خانواده کلاه قرمزی تبدیل شد.

بازی های هوتن شکیبا

امیر کاظمی ، امیرحسین رستمی و هوتن شکیبا در سریال لیسانسه ها

یکی از ماندگارترین نقش های هوتن شکیبا مربوط به بازی او در نقش حبیب سریال لیسانسه ها است که اثر ماندگاری در کارنامه هنری او است و معمولا در میان مردم با این نقش شناخته میشود. سومین فصل سریال لیسانسه ها در حال ساخت است و باز هم حبیب سریال لیسانسه ها شگفتی آفرین خواهد شد.

نقش های ماندگار هوتن شکیبا ستاره این روزهای سینما

4.555
این مطلب مفید بود ؟496
منبع : بخش فرهنگ و هنر نمناک / م.ف
برچسب : هوتن شکیبا
وبگردی