پرواز
یک مهماندار هواپیما گفت: یازده دقیقه در پرواز وجود دارد که خیلی باید هوشیار باشید تا بتوانید بهترین عکس العمل را در این دقایق که احتمال سوانح هوایی در آن بیشتر است را انجام دهید .

11 دقیقه ای که باید در پرواز بیدار باشید

مسافرت با هواپیما یکی از لذت بخش ترین سفرها است . برای همه ما واضحه که سریعترین راه حمل و نقل، سفر های هواییست. ولی وقتی توی آسمون با یک تکه آهن سنگین پرواز می کنید می تونه بهتون حس بدی بده. خیلی ها دوست دارن با هواپیما سفر کنن ولی این دلیل نمی شه که اونها هم بتونن تخیلاتشون رو در حین پرواز کنترل کنن.

برای خیلی ها ترس از پرواز به این دلیله که کنترلی بر هواپیما ندارن و نمی دونن که اصلا هواپیما ها چطور پرواز می کنن. و برای بعضی ها هم تجربه های تلخ و ترسناک گذشته می تونه باعث ترس و وحشتشون بشه.

ترس از پرواز پدیده جدیدی نیست. بیشتر مسافرانی که برای نخستین بار سوار هواپیما می شوند استرس ناشی از پرواز را تجربه کرده اند، اما برخی از مسافران در طول تمام پروازهای خود همواره با ترس و استرس پرواز مواجه اند و نمی توانند در طول پرواز خود را آرام نگه دارند. هوشیار بودن در طول سفرهای هوایی یکی از ضروری ترین کارهاست . در طول پرواز هواپیما ممکن است اتفاقاتی رخ دهد که لازم است در آن زمان هوشیاری کامل داشته باشید و بیدار باششید . در پرواز با هواپیما 11 دقیقه حیاتی وجود دارد که یک مهماندار هواپیما درباره آن شرح میدهد .

یکی از کاربران اینستاگرام که خود مهماندار هواپیماست درباره دقایق حیاتی پرواز با انتشار تصویری نوشت:

یازده دقیقه در پرواز که خیلی باید هوشیار باشید .
سه دقیقه بعد از بلند شدن هواپیما و هشت دقیقه قبل از فرود اومدن هواپیما !
چرا ؟!
خوب این یازده دقیقه اون زمانیه که تقریبا نود درصد سوانح هوایی اتفاق افتادند . وقتی شما در حالت هوشیاری کامل باشید خیلی راحتتر می تونید شرایط را بسنجید و بهترین عکس العمل را داشته باشید .
پس حتما در این یازده دقیقه بیدار باشید و گوش به زنگ ...
سوانحی مثل شکستن چرخ ها و برخورد دم هنگام بلند شدن هواپیما و ترکیدن لاستیک ها و برخورد پرندگان به موتور و ... در زمان بلند شدن ونشستن هواپیما خیلی رایج هستند.

 پرواز

دقایق حیاتی در پرواز که لازم است بیدار باشید

این یازده دقیقه در هواپیما نخوابید

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برگرفته از عصر خبر / م.ف
وبگردی