وام ازدواج

وام 50 میلیونی «دوم» برای زوج های جوان

تاریخ انتشار : 6 دی 1399کد مطلب : 59901زمان مطالعه : 2 دقیقه
کسانی که قبل از گذشت سه سال از تاریخ عقد، دارای فرزند بشوند، 50میلیون تومان وام دیگر، علاوه بر وام ازدواج به آنان تعلق می گیرد.

فارس: این روزها بودجه سال 1400 در حال بررسی در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی است. کمیسیون فرهنگی مجلس نیز در حال ارائه و تصویب پیشنهاداتی در زمینه وام ازدواج و فرزندآوری جهت ارائه به کمیسیون تلفیق است.

 

جواد نیک بین عضو کمیسیون فرهنگی و کمیسیون تلفیق درباره شرایط وام ازدواج سال آینده به خبرنگار فارس گفت:« د ولت چندی پیش اعلام کرد که پرداخت وام ازدواج به متقاضیان زیر 18سال صورت نخواهد گرفت. با توجه به اینکه افراد زیر18سال، یک چهارم ازدواج های کشور را تشکیل می دهند، اصلاح این مصوبه در لایحه بودجه امسال و در کمیسون فرهنگی مجلس رای آورد .»

وی افزود:«به منظور حمایت از ازدواج جوانان، قرار بر این شد که وام ازدواج به متقاضیان زیر 18سال هم تعلق بگیرد. ان شالله این موضوع در کمیسیون تلفیق بودجه نیز مطرح خواهد شد تا بودجه آن نیز پیش بینی بشود.»

نماینده کاشمر درباره افزایش مبلغ وام ازدواج با توجه به وضعیت تورم و اقتصاد کنونی نیز گفت:«فعلا در کمیسیون فرهنگی آنچه درباره مبلغ وام ازدواج در سال 1400 مصوب شده است، 50میلیون تومان است. اما مقرر شده است که کسانی که قبل از گذشت سه سال از تاریخ عقد، دارای فرزند بشوند، 50میلیون تومان وام دیگر هم به آنان تعلق بگیرد.»

نیک بین همچین درباره استنکاف برخی شعب بانک ها از اعضای وام ازدواج با یک ضامن معتبر و سفته افزود:« همه شعب طبق قانون باید فقط و فقط درخواست یک ضامن معتبر و یک سفته را داشته باشند. ما در پیشنهادات خود در کمیسیون فرهنگی این موضوع را مطرح کرده ایم که اگر بانکی درخواستی بیشتر از این دو مورد داشت، برای آن شعبه از بانک جرم انگاری صورت بگیرد.

اما در غیر این صورت هم، اصل این کار از نظر قانونی جرم است. هر شهروندی در صورت مواجهه با اینگونه درخواست ها از طرف بانک می تواند شکایت کند و بانک قطعا محکوم خواهد شد.»

انتهای پیام/م

 

 

وام 50 میلیونی «دوم» برای زوج های جوان

3.33
این مطلب مفید بود ؟21
برچسب : وام ازدواج
وبگردی