وام بازنشستگان

بازنشستگان متقاضی وام بخوانند

تاریخ انتشار : 27 بهمن 1400کد مطلب : 42020زمان مطالعه : 1 دقیقه
بازپرداخت تسهیلات 50 میلیون تومانی بازنشستگان 36 ماه است و بابت دریافت آن باید گواهی کسر از حقوق و فیش حقوقی 6 میلیون و 600 هزار تومان ارائه شود.

ایلنا:بازپرداخت تسهیلات 50 میلیون تومانی 36 ماه است و بابت دریافت آن باید گواهی کسر از حقوق و فیش حقوقی 6 میلیون و 600 هزار تومان ارائه شود. با این حال این تنها شرط بانک‌ها برای متقاضیان نیست و آن‌ها نباید تحت عنوان کارت اعتباری و وام خرد مرابحه در شبکه بانکی بدهی داشته باشند.

با این حال،‌بازنشستگانی که برای دریافت تسهیلات 50 میلیون تومانی به بانک‌ها مراجعه کرده‌اند، می‌گویند که حداقل خالص دریافتی آن‌ها برای دریافت این وام با بهره‌ی 18 درصد، 4 میلیون و 500 هزار تومان است.

همچنین متولدان پیش از سال 1335 به قبل یعنی افراد دارای سن 65 سال به بالا به دلیل قبول نکردن سیستم جهت بیمه عمر، باید برای معرفی یک ضامن بازنشسته رسمی اقدام کنند.

این در حالی است که صندوق بازنشستگی بانک‌ها تسهیلات 50 میلیون تومانی را با نرخ بهره 10 درصد اعلام کرده است. 4 بانک دولتی، آمادگی پرداخت این تسهیلات را به بازنشستگان بانک‌ها دارند؛ ضمن اینکه بازنشستگان بانک‌ها تسهیلات را به صورت 60 ماه بازمی‌گردانند.

بخشی از سود تسهیلات بازنشستگان بانک‌ها را خود بانک‌ها متقبل می‌شوند؛ یعنی در شرایطی که قرار بود این تسهیلات با بهره 15 درصد به این گروه از بازنشستگان پرداخت شود، بانک‌ها 5 درصد آن را تقبل می‌کنند.

به نظر می‌رسد که بانکها میان بازنشستگان فرق گذاشته‌اند؛ در حالی که بسیاری از بازنشستگان غیربانکی به دلیل برخورداری از بدهی بانکی تحت عنوان کارت اعتباری و کافی نبودن سقف مستمری خود امکان دریافت این تسهیلات را ندارند و خود به خود کنار گذاشته می‌شوند.

انتهای پیام/م

بازنشستگان متقاضی وام بخوانند

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : بازنشستگان
وبگردی