وام مسکن

متقاضیان مسکن بخوانند؛ رقم وام مسکن اعلام شد

تاریخ انتشار : 17 آبان 1400کد مطلب : 66381زمان مطالعه : 2 دقیقه
معاون مسکن و ساختمان وزارت راه و شهرسازی از تصویب رقم تسهیلات 450 میلیون تومانیِ طرح نهضت ملی مسکن در شورای پول و اعتبار خبر داد.

ایرنا:محمود محمودزاده افزود:پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی برای تعیین سقف تسهیلات مسکن نهضت ملی در شهر های مختلف به تصویب شورای پول و اعتبار رسید.

وی توضیح داد:بر این اساس، متقاضیان مسکن در تهران 450 میلیون تومان، در شهر های بالای یک میلیون نفر جمعیت (کلان شهرها) 400 میلیون تومان و در مراکز استان ها 350 میلیون تومان تسهیلات ساخت دریافت خواهند کرد.

به گفته محمودزاده، رقم این تسهیلات در سایر شهر ها 350 میلیون تومان و برای مسکن روستایی 250 میلیون تومان است.

پرداخت سود به دهک درآمدی ارتباط دارد

معاون وزیر راه و شهرسازی درباره سود و چگونگی بازپرداخت این تسهیلات، گفت:سود تسهیلات متغیر و بستگی به دهک درآمدی خانوار دارد و دولت از دهک های پایین حمایت خواهد کرد.

وی اضافه کرد:بر اساس مصوبه شورای پول و اعتبار، سود تسهیلات 18 درصد است و با استفاده از امکاناتی که «صندوق ملی مسکن» از طریق «قانون جهش تولید» در اختیار می گذارد، برای دهک های درآمدی پایین وابسته به استطاعت و توان مالی بخشی از درصد از طریق صندوق تامین خواهد شد.

محمودزاده ادامه داد:در این طرح آورده متقاضی قطعی است، بخشی از این پروژه توسط خود مردم تامین مالی می شود و بخشی از تامین مالی نیز از طریق تسهیلاتی که شب گذشته به تصویب شورا رسید انجام خواهد شد.

معاون مسکن و ساختمان وزارت راه بیان داشت:در طرح جدید میزان تسهیلاتیکه پیشتر در طرح اقدام ملی مسکن 100 تا 150 میلیون تومان بود و در نهایت به 250 میلیون تومان رسید، افزایش یافت و اکنون بیش از 60 درصد قیمت تمام شده واحد ها از طریق تسهیلات تامین می شود. 

قرار است چهار میلیون واحد مسکونی در مدت چهار سال در طرح نهضت ملی مسکن ساخته شود که اکنون مراحل ثبت نام آن درحال انجام است. عملیات اجرایی این طرح نیز از هفته نخست آبان ماه در بیشتر استان ها آغاز شده است. تاکنون نزدیک به 900 هزار نفر در طرح نهضت ملی از طریق سامانه «ثمن» ثبت نام کرده اند.

انتهای پیام/م

متقاضیان مسکن بخوانند؛ رقم وام مسکن اعلام شد

52
این مطلب مفید بود ؟20
برچسب : وام مسکن
وبگردی