واکسن ایدز HIV
دانشمندان بعد از 35 سال و پس از همه گیر شدن بیماری ایدز ، واکسن جدید ایدز HIV را تولید کرده اند که تست آن بر روی نمونه های انسانی امید بخش بود.

واکسن جدید ایدز - اچ آی وی نتایج امیدوار کننده ای گرفت

واکسن ایدز HIV پس از تست دارویی جهت افزایش قدرت سیستم ایمنی روی 400 انسان بالغ تزریق شد و موجب توقف در دو سوم میمون های آزمایشگاهی آلوده به این ویروس شد.دانشمندان معتقدند که 35 سال پس از همه گیر شدن  بیماری ایدز در نهایت توانسته اند واکسن HIV را تولید کنند.

نتایج امیدوار کننده آزمایش "واکسن HIV" در فاز انسانی

آزمایشات صورت گرفته نشان میدهند که تزریق این واکسن در دو سوم از موارد این ویروس را متوقف کرده و این درحالی است که موجب افزایش قدرت سیستم ایمنی در 400 فرد سالم شده است. تاکنون فقط 4 واکسن HIV روی انسان تست شده است و این آزمایش فعلی نقطه عطف مهمی است که تحت نظر تیم بین المللی از دانشمندان دانشگاه هایی نظیر هاروارد و MIT صورت گرفته است.

 واکسن جدید ایدز HIV

کشف واکسن جدید ایدز HIV

آن ها واکسن را شش بار به میمون های ریسوس زدند و فقط یک سوم از آن ها آلوده شدند ؛ در آزمایشی به نام " ایمبوکودو " (یک کلمه ی ناتالی برای سنگ) ، نیز آزمایش جدیدی را آغاز کردند. به گفته ی پروفسور دن باروچ ، استاد پزشکی در دانشگاه هاروارد ، بوستون و مرکز پزشکی دایکسون اسرائیل ، که پیگیری این مطالعات را نیز در دست دارد، معتقد بودند که زنان بیشتر در معرض خطر ابتلا به ویروس HIV هستند و دانشمندان امیدوارند این آزمایش تا سال 2021 نتیجه دهد. او گفت :" نتایج حاصله نقطه عطف مهمی است. این مطالعه نشان میدهد که واکسن واکنش شدید واکنش های ایمنی دربرابر چالش ویروسی در میمون ها ، ایمنی 67 درصدی ایجاد میکند.

" این نتایج باید با احتیاط تفسیر شوند. ما مشتاقانه منتظر نتایج مرحله 2b ایمبوکودو که تعیین میکند آیا این واکسن از ابتلای انسان به ویروس HIV پیشگیری میکند یا خیر ، هستیم.

واکسن ایدز با استراتژی جدید کشف شد

دانشمندان 393 فرد بالغ سالم ، بین 18 تا 50 سال را از کلینیک هایی از شرق افریقا ، آفریقای جنوبی ، تایلند و ایلات متحده از فوریه 2015 تا اکتبر 2015 انتخاب کردند. به طور رندوم یکی از هفت واکسن ترکیبی اختصاص داده شده یا یک پلاسبو ، قبل از دادن چهار واکسن در دوره 48 هفته ای به آن ها تزریق کردند. دانشمندان امیدوارند که این دارو یک واکسن جهانی باشد ، چراکه تهیه شده از چندین نوع مختلف ویروس HIV می باشد از سوی دیگر واکسن های قبلی محدود به مناطق خاصی از جهان بوده اند.

واکسن ایدز HIV

نتایج امیدوارکننده آزمایش واکسن ایدز HIV بر روی انسان

کسب نتایج امیدوارکننده از واکسن اچ آی وی

این آزمایش ها نشان داد که تمام واکسن های آزمایش شده قادر به تولید واکنش های ایمنی ضد HIV در افراد سالم بودند ؛ به گزارش اورت ، تخمین زده می شود در انگلستان 89،400 نفر با این ویروس دست و پنجه نرم میکنند. طبق شواهد موجود، در انگلستان آگاهی درمورد این ویروس به طرز هشدار آمیزی رو به کاهش است. در یک نظر سنجی فقط 45 درصد افراد راه های انتقال ویروس HIV را کاملا میدانستند ؛ این بیماری در لندن شایع تر است و گزارشات نشان میدهد 40 درصد افراد مبتلا، در لندن زندگی میکنند و تقریبا یکی از هر 50 نفری که در شهر لامبث زندگی میکنند مبتلا به این ویروس می باشند. حدود 37 میلیون نفر در جهان مبتلا به ویروس HIV هستند و تنها نیمی از آن ها داروهای مورد نیاز خود را دریافت میکنند.

واکسن ایدز

نتایج امیدوارکننده جدید ترین واکسن ایدز

به گفته دکتر مایکل بردی :" برای استفاده از این واکسن HIV هنوز خیلی زود است ، اما نشانه ها ایمن هستند." نتایج این مطالعه در لنست منتشر شد. شرکت Janssen vaccines& prevention اسپانسر این آزمایش ها می باشد.

تست واکسن ایدز HIV روی نمونه انسانی امیدبخش بود

4.226
این مطلب مفید بود ؟224
توجه : مطالب بخش بهداشت و سلامت سایت نمناک از منابع خارجی ترجمه شده و تنها جنبه اطلاع رسانی و آموزشی دارد . از اینرو توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست .
منبع : بخش بهداشت و سلامت نمناک / ن / ف
برچسب : بیماری ایدز
وبگردی