واکسیناسیون کارگران

جزئیات واکسیناسیون کارگران

تاریخ انتشار : 30 مرداد 1400کد مطلب : 63479زمان مطالعه : 3 دقیقه
مدیر روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران از راه اندازی پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور خبر داد.

امید ساعی اظهار کرد:با ابلاغ مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران در روز ملی حمایت از صنایع کوچک مبنی بر صیانت از سلامت قشر کارگر و شاغلان کارخانجات و واحدهای تولیدی، پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون در شهرک ها و نواحی صنعتی کشور راه اندازی شد. با پیگیری شرکت شهرک های صنعتی، تشکل های بخش خصوصی و شرکت های خدماتی شهرک ها و نواحی صنعتی استان ها، تمامی امکانات و زیرساخت های لازم برای واکسیناسیون بخش تولید در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان ها قرار گرفت تا واکسیناسیون کارگران و شاغلان واحدهای صنعتی و تولیدی کشور سرعت گیرد.

وی با بیان اینکه روند راه اندازی پایگاه های تجمیعی واکسیناسیون در شهرک ها و نواحی صنعتی از رشد خوبی برخوردار است، اظهار امیدواری کرد با همکاری قرارگاه های عملیاتی پیشگیری و مقابله با کرونا در استان ها، جامعه هدف بیشتری از بخش تولید زیر پوشش طرح ملی واکسیناسیون قرار گیرند.

واکسن کارگران رایگان است

به گزارش ایسنا:ساعی با بیان اینکه هزینه دریافت واکسن برای تمامی کارگران و شاغلان کارخانجات و واحدهای تولیدی شهرک ها و نواحی صنعتی کشور رایگان است، تصریح کرد:گروه های سنی اعلام شده در سامانه ثبت نام واکسیناسیون کرونا به علاوه افراد دارای بیماری های زمینه ای و جانبازان می توانند با مراجعه به مراکز تعیین شده در این مناطق، واکسن مورد نظر خود را انتخاب و دریافت کنند.

در خراسان رضوی کارگران متولد 60 به بالا واکسینه می شوند

به گفته وی با هماهنگی شرکت شهرک های صنعتی با دانشگاه های علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی برخی استان ها، از جمله خراسان رضوی که در پنجمین موج طغیان ویروس کرونا از شرایط حادی برخوردار است، کارگران خط تولید و پشتیبانی تولید واحدهای صنعتی و تولیدی متولد سال 1360 و قبل از آن زیر پوشش طرح واکسیناسیون قرار گرفته اند.

مدیر روابط عمومی سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران با اشاره به اینکه اکنون متولدان سال 1347 و قبل از آن در سراسر کشور و همچنین متولدان 1348 تا 1357 که ساکن استان های بوشهر، خراسان جنوبی، خوزستان، سیستان و بلوچستان، کرمان، قم و هرمزگان هستند، امکان ثبت نام در سامانه واکسیناسیون کرونا را دارند، خاطرنشان کرد:بالغ بر 960 هزار نفر از شاغلان 48 هزار واحد تولیدی مستقر در 829 شهرک و ناحیه صنعتی با وجود مشکلات ناشی از تداوم همه گیری ویروس کرونا و اعلام برخی محدودیت ها و تعطیلی های سراسری در کشور طی 17 ماه گذشته، همچنان با رعایت شیوه نامه های بهداشتی به تولید و تأمین نیاز بازارهای داخلی و خارجی اشتغال دارند.

وی در پایان با اعلام حمایت سازمان متبوع خود از روند تسهیل و رفع موانع تولید صنایع کوچک و متوسط در شهرک ها و نواحی صنعتی و ضمن قدردانی از فداکاری ها و ایثارگری های کارگران و سربازان خط مقدم جبهه تولید و استقلال اقتصادی کشور، بر افزایش ضریب سلامت و امنیت شغلی کارگران و ارتقاء رضایتمندی آنان با همکاری دولت و کارفرمایان به منظور تحقق رونق و جهش تولید تأکید کرد.

سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران و 31 شرکت استانی تابعه آن اکنون با دارا بودن 1011 شهرک و ناحیه صنعتی مصوب و 829 شهرک و ناحیه صنعتی و سه منطقه ویژه اقتصادی درحال بهره برداری، 81 شهرک و ناحیه صنعتی تخصصی، 6 شهرک فناوری، 40 مرکز خدمات فناوری و کسب و کار، 2 مجتمع فناوری اطلاعات و خدمات نرم افزاری، 93 هزار و 923 قرارداد منعقده و بهره برداری از 48 هزار و 12 واحد صنعتی و ٣١٤٥ واحد کارگاهی، زمینه اشتغال مستقیم 962 هزار و 243 نفر را در سراسر کشور فراهم کرده است.

انتهای پیام/م

 

جزئیات واکسیناسیون کارگران

51
این مطلب مفید بود ؟10
برچسب : ویروس کرونا
وبگردی