ورزش در سفر
بسیاری از ورزشکاران برای رفتن به سفر به دلیل برنامه ریزی ورزشی خود مشکل دارند، اما با استفاده از روش هایی می توان در سفر هم ورزش کرد.

راه و روش ورزش در سفر و تعطیلات را بیاموزید

چه برای کار سفر می کنید چه برای تفریح، به احتمال زیاد در این مدت عادت ورزش کردن از سرتان بیفتد و اما خوشبختانه راه های زیادی وجود دارد که از این اتفاق جلوگیری کنید. کافیست که آمادگی و برنامه ریزی داشته باشید، که با این کار هم از برنامه های ورزشی جا نمی مانید و هم به تفریح خود می رسید. هتل شما بهترین مکان برای ورزش کردن در طول سفر است و اگر سفر شما کاری است، می توانید جایگزین هایی را در برنامه خود ایجاد کنید و به ورزش بپردازید.

نکات مهمی که برای ورزش در سفر باید رعایت کنید

روش اول:در هتل ورزش کنید.

1. یک هتلی را انتخاب کنید که دستگاه های ورزشی یا استخر داشته باشید :

بسیاری از هتل ها دستگاه هایی مثل تردمیل، دوچرخه، الپتیگال، ماشین های وزنه و وزنه های آزاد را در اختیار مهمانان قرار می دهند و اگر در چنین هتلی هستید، روز خود را با باشگاه رفتن آغاز کنید یا اینکه شب خود را با باشگاه رفتن به اتمام برسانید.

قبل از رزرو می توانید این اطلاعات را در مورد هتل بگیرید و خدمه هتل می توانند به راحتی این اطلاعات را در اختیار شما قرار دهند و اگر به میزان کافی در کار با دستگاه ها آشنایی ندارید، از مربی باشگاه بخواهید که استفاده از آن ها را به شما آموزش دهد.

ورزش در مسافرت

استفاده از دستگاه های ورزشی در هتل

2. استفاده از استخر هتل در سفر:

شنا کردن عضلات زیادی را درگیر می کند و کالری زیادی می سوزاند و حال اگر شنا بلد نیستید، می توانید تمرینات زیر را انجام دهید:

- قدم زدن در اطراف استخر

- انجام حرکات ایروبیک در آب

- تمرین برای قرار گرفتن روی آب

3. اگر لپ تاپ خود را همراه دارید، از ویدئوهای ورزشی استفاده کنید.

یک ویدئوی ورزشی کوتاه و جذاب را برای این دوران آماده کنید و آن را در اتاق هتل انجام دهید و مدت زمان این تمرین ها می تواند بین 7 تا 60 دقیقه باشد و مثلا تمرین های زومبا و یوگا را به راحتی می توان در اتاق انجام داد.

4. یک حرکت پرشی سبک را در اتاق هتل انجام دهید.

برای اینکه کمی ضربان قلب خود را بالا ببرید؛ کمی خلاقیت به خرج دهید، مثلا رقصیدن با آهنگ مورد علاقه، طناب زدن یا حرکت پروانه بسیار مفید است و حرکاتی مثل پوشاپ، بشین پاشو، پلانک، لانگز و اسکات را نیز می توانید به راحتی در اتاق انجام دهید. اگر نمی توانید این حرکات را به یاد بیاورید، می توانید از مطالب قبلی بخش ورزش نمناک تمام این حرکات را دنبال کنید.

نکات مهم در ورزش

انجام حرکات ورزشی در اتاق هتل

5. از بندهای استقامتی استفاده کنید.

بندها و طناب های استقامتی یکی از بهترین راه ها برای کالری سوزی است و مهم تر از همه اینکه می توانید آن ها را در هر جایی با خودتان همراه کنید و در ساک خود قرار دهید.

6. در اتاق هتل یوگا کنید.

یوگا یکی از آسان ترین راه ها برای کالری سوزی و فعال ماندن در اتاق هتل است و پوزیشن های مورد علاقه خود را انجام دهید. اگر پارچه یا تشک مخصوص را همراه ندارید، از حوله موجود در هتل استفاده کنید.

اگر در ماشین یا چمدان خود جا دارید، لوازم یوگا را نیز قرار دهید و همچنین می توانید در سفر کارت ها و کتاب یوگا را خریداری کنید یا اینکه از لب تاپ یا گوشی آموزش ببینید.

7. قدم زدن در اطراف هتل در سفر :

قدم زدن یکی از راه های آسان برای کالری سوزی است و ضربان قلب را افزایش می دهد.

پله ها را فراموش نکنید! کالری سوزی را با بالا رفتن پله ها افزایش دهید و تا جایی که می توانید پله ها را بالا پایین کنید و اگر بیرون رفتید، می توانید از روش ساده لی لی استفاده کنید.

روش دوم:در طول سفر تجارتی خود فعالیت داشته باشید.

1. بین قدم زنی ها در ترمینال و فرودگاه ها کمی سرعتی راه بروید و از پله به جای پله برقی استفاده کنید و سرعت خود را حین راه رفتن بالا و پایین کنید و سعی کنید که ساک و چمدان را خودتان حمل کنید تا کالری سوزی بیشتری داشته باشید.

اطراف هتل

در اطراف هتل قدم بزنید

از قدم زدن خود تایم بگیرید.

هنگام راه رفتن برای اینکه حوصله تان سر نرود، به موزیک گوش دهید تا بتوانید مسیر طولانی تری را طی کنید.

2. در مسیر کمی دوی آرام انجام دهید.

ورزش و تناسب اندام نمناک توصیه میکند زمان هایی که می خواهید در شهر بچرخید و از آن دیدن کنید را با ورزش همراه کنید و مثلا در سطح شهر، در قسمت هایی که مغازه وجود ندارد و کاری ندارید، آرام بدوید. از خدمه هتل آدرس پارک های اطراف را بگیرید و در آنجا نیز بدوید.

3. در یک کلاس فیتنس محلی شرکت کنید.

در بیشتر شهرها و کشور ها، این نوع کلاس ها در یک مکان عمومی مثل پارک برگزار می شود یا این که می توانید در یک باشگاه نزدیک هتل تیز ثبت نام کنید و با این کار روتین ورزشی شما حفظ می شود. اپلیکیشن های زیادی وجود دارد که می توانید از آن ها برای پیدا کردن پارک ها و باشگاه های نزدیک به محل اقامت استفاده کنید.

روش سوم:ورزش کردن را هنگام بازدید از مکان های عمومی همراه کنید.

1. بودجه خود را بسنجید:

همیشه گزینه های پرخرجی در سفر وجود دارد که مربوط به دیدنی ها است، برای کاهش این هزینه ها می توانید مسیر را پیاده طی کنید تا هم پول کمتری خرج کنید و هم در راه ورزش کرده باشید و کالری بسوزانید و اگر فکر می کنید که به اندازه کافی بودجه دارید و نمی خواهید قدم بزنید، می توانید یک ماشین پدالی بخرید.

2. یک دوچرخه در سطح شهر اجاره کنید:

با این کار می توانید در نهایت آرامش کل شهر را ببینید و از طرفی کالری سوزی مفیدی خواهید داشت. می توانید از دوچرخه هایی استفاده کنید که قابل اجرای برنامه نیز هستند و قایق های پدالی نیز گزینه مناسبی می باشند.

ورزش در سفر

روش های ورزش در سفر و تعطیلات

3. از گشت و گزار لذت ببرید:

قطعا در سفر موقعیت های زیادی برای بیرون رفتن وجود دارد. گاهی اوقات شما فقط در طول سفر اصلا وارد خانه نمی شوید. حال برای ورزش بیشتر می توانید اقدامات زیر را هنگام بیرون رفتن انجام دهید:

- به طرف جنگل ها بروید و سعی کنید که از تپه ها و سربالایی ها بیشتر حرکت کنید.

- فوتبال و والیبال ساحلی را فراموش نکنید.

- حرکات پرشی را در بین قدم زدن فراموش نکنید.

4. در مراسمات محلی شرکت کنید:

بسیاری از شهر ها چه در ایران و چه در جا های دیگر دنیا آداب و رسوم مخصوص به خود را دارند. در طول سفر می توانید این مناطق را پیدا کنید و در فعالیت هایی مثل حرکات موزون محلی شرکت کنید و این کار علاوه بر ورزش و کالری سوزی، شادی و نشاط را به شما هدیه می دهد

پیشنهاد ویژه و نکات جادویی برای ورزش در سفر و تعطیلات

3.84
این مطلب مفید بود ؟31
منبع : بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ح.ب/ن
وبگردی