ورزش دور بازو
برخی از افراد ممکن است علیرغم تمرینات زیاد بازوی آن ها رشد نکند، علت چیست؟ اشتباهات رایج بسیاری وجود دارد که که باعث رشد نکردن دور بازوها می شود.

دلیل اینکه علی رقم ورزش های زیاد دور بازوی شما رشد نمیکند

آیا تا به حال شده که یک ورزشکار را الگوی خود قرار دهید و ماه ها به امید دستیابی به هیکل او ورزش کنید؟ همانطور که متخصصان در این زمینه می گویند، افراد هنگام انجام تمرین اشتباهات زیادی را مرتکب می شوند، مخصوصا اگر این تمرین ها مربوط به بازو باشد و البته که بخشی از این مشکلات را می توان به راحتی برطرف کرد و اگر اشتباه شما در انتخاب سایز وزنه باشد یا این که ترتیب انجام تمرین های شما غلط باشد، می توانید از مربی خود کمک بگیرید که در این بخش از ورزش و تناسب اندام نمناک به بررسی چند مورد از اشتباهات رایج در این زمینه پرداخته ایم.

9 دلیل اینکه بازوهای شما علیرغم تمرین زیاد تغییر نمی کند

1. انجام تمرین های تک بعدی:

شاید انجام تمرین با وزنه های بیش از حد سنگین برایتان سخت باشد اما می خواهید هر طور که شده چربی های اضافه را از این قسمت از بین ببرید و کاری که باید انجام دهید، این است که از انجام دادن تمرینی که فقط بازو را درگیر می کند، خودداری کنید و معمولا عضلات ما در چنین تمریناتی فرصت ندارد تا رشد کنند و چربی را کاهش دهند، پس بهتر است که از تمرینات ترکیبی استفاده کنید مثلا هم بازو و هم شانه را در یک تمرین درگیر کنید که با این کار نتیجه بهتری خواهید گرفت.

ورزش دور بازو

انجام تمرین های تک بعدی می تواند باعث رشد نکردن بازوها شود

2. ورزش را با یک تمرین بازو شروع می کنید:

اگر مایلید که قدرت و عضله را در خود افزایش دهید، باید تمرین را با یک حرکت ترکیبی برای کل بدن آغاز کنید و مثلا می توانید از پرس های بدن، پول آپ یا چین آپ شروع کنید.همیشه انتقال از یک حرکت تک بعدی به یک حرکت ترکیبی پیچیده تر و سخت تر است، پس بهتر است که قبل از شروع تمرین با هر هدفی که دارید، کل بدن را گرم کنید.

3. وزنه های شما به اندازه کافی سنگین نیستند:

افراد معمولا با وزنه های بیش از حد سبک کار می کنند زیرا از آسیب دیدن می ترسند. گاهی اوقات نیز خانم ها می ترسند که با وزنه های سنگین هیکل مردانه پیدا کنند اما این تفکر غلط است و تا زمانی که تستوسترون به بدن شما تزریق نشود، هیکل شما مردانه نخواهد شد و وزنه های سنگین تر بیش از همه عضلات شما را درگیر می کند.

برای هر ست باید 8 تا 12 حرکت انجام دهید و هر تمرین را باید بین سه تا پنج ست انجام دهید و دو تکرار آخر در هر تمرین باید همیشه سنگین تر از همه باشد.

4. هر دفعه روی یک گروه عضلانی یکسان کار می کنید:

این کار باعث افزایش استقامت شما در آن تمرین خاص می شود اما از لحاظ افزایش قدرت تاثیر منفی دارد. با این کار این قسمت از گروه عضلانی خسته می شوند. این تمرین ها باید بین گروه های عضلانی مختلف جابجا شوند تا قدرت کافی به شما بدهند.

5. غلط انجام دادن تمرین از دلایل رشد نکردن بازو:

شاید باور نکنید اما بیشتر افرادی که نتیجه نمی گیرند، تمرین خود را اشتباه انجام می دهند و این افراد بعد از تمرین فقط آسیب می بینند. تمام حرکات خود را باید زیر نظر مربی انجام دهید تا کوچک ترین آسیبی حین انجام آن ها به بدنتان وارد نشود.

بزرگ نشدن بازو

تمرینات را غلط انجام می دهید

6. طرز ایستادن غلط از علت های رشد نکردن بازو:

قبلا هم در بخش ورزش و تناسب اندام نمناک به این نکته اشاره کردیم پس این دفعه هنگام انجام تمرین، خودتان را در آیینه نگاه کنید. آیا بیش از حد قوز کرده اید یا گردن خود را بیش از حد عقب داده اید؟ بسیاری از افراد در انجام حرکاتی مثل پلانک یا پوشاپ دقت کافی را ندارند و دوست دارند فقط بازوی خود را درگیر کنند اما چنین حرکاتی بیشترین تاثیر را روی بازو های شما دارد.

7. ماهیچه را فقط از یک زاویه درگیر می کنید:

چرا اصرار دارید که یک تمرین را مثل جلو بازو با دمبل را بارها و بارها تکرار کنید ؟ بیش از حد تکرار زیاد، اثر تمرین را از بین می برد .فیبر عضلانی شما نمی تواند با یک حرکت در طولانی مدت ارتباط برقرار کند و تاثیر خود را نشان دهد پس سعی کنید تمرین هایی را از زوایای مختلف روی بازو انجام دهید و از مربی خود بخواهید که بعد از مدتی و پیشرفت کردن شما در تمرین هایتان تغییراتی را اعمال کند.

 

8. ورزش های شما بیش از حد پیشرفته است:

گاهی اوقات افراد بیش از حد به خودشان اطمینان دارند و حرکات فوق حرفه ای را انتخاب می کنند.از طرفی قادر به انجام صحیح این حرکات نیستند و مجبورند ان ها را نصفه و نیمه یا اینکه اشتباه انجام دهند و به همین علت تغییری در بازوهایشان ایجاد نخواهد شد و سعی کنید که در حرکات پایه ای مثل پوشاپ ماهر شوید و به این معنا که مثلا اگر هر ست شما ده حرکت دارد، هر ده تا را کاملا صحیح انجام دهید و بعد از مدتی رفته رفته تمرین ها را قدرت ببخشید.

9. نداشتن رژیم مناسب از دلایل رشد نکردن بازوها:

اگر مدت هاست که به باشگاه می روید اما تغییر واضحی در خود نمی بینید، حتما باید در رژیم خود تجدید نظر کنید .میزان چربی در بدن شما باید به حداقل میزان ممکن برسد تا بتوانید تغییرات عضلانی را مشاهده کنید. اگر عضلات خوبی می سازید اما رژیم خود را تغییر نداده اید، قوی تر خواهید شد اما نباید توقع تفکیک عضلات را داشته باشید و پروتئین را نیز حتما در رژیم غذایی خود قرار دهید زیرا باعث می شود که دوباره ماهیچه سازی کند.

دلیل بی اثر بودن ورزش دور بازو ؛ چرا بازوم بزرگ نمیشه؟

4.272
این مطلب مفید بود ؟6012
منبع : womenshealthmag / بخش ورزش و تناسب اندام نمناک/ح.ب/ن
وبگردی